PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ବିଜେପି ସାଂସଦଙ୍କୁ ଅପମାନିତ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେସିଆର୍‌ଙ୍କ ଝିଅ, କହିଲେ ମନଇଚ୍ଛା ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଲେ ମଝି ରାସ୍ତାରେ ଚପଲରେ ମାଡ ମାରିବି…

ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ତେଲେଙ୍ଗାନା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ରାଓଙ୍କ ଝିଅ ତଥା ଟିଆରଏସ ବିଧାୟିକା କେ କବିତା ବିଜେପି ସାଂସଦ ଅରବିନ୍ଦଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଅପମାନଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି । କବିତା ତାଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅରବିନ୍ଦ ଯଦି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଜାରି ରଖନ୍ତି, ତେବେ ସେ ତାଙ୍କୁ ଚପଲରେ ମାଡ ମାରିବେ ।

ଟିଆରଏସ ବିଧାୟିକା କେ. କବିତା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅରବିନ୍ଦ ଜଣେ ଖରାପ ଲୋକ ଭଳି । ଆମେ ତାଙ୍କ ଉପରକୁ ପଥର ଫିଙ୍ଗୁ ନାହୁଁ । ସେ ଜଣେ ‘ଚିଛୋରା’ ପ୍ରକାରର ବ୍ୟକ୍ତି । ଏପରି ବ୍ୟକ୍ତି ବିଜେପିରେ ରହିବା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ । ଯଦି ସେ ଏହିପରି ଭାଷା ବ୍ୟବହାର ଜାରି ରଖନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ନିଜାମାବାଦ ଚୌରାସ୍ତା ଠାରେ ଚପଲରେ ପିଟିବି । ଆମେ ଚୁପଚାପ୍ ବସିବୁ ନାହିଁ । “

ଏକ ଟୁଇଟ୍‌ରେ ବିଜେପି ନେତା ଅରବିନ୍ଦ କହିଛନ୍ତି, ଟିଆରଏସ ଗୁଣ୍ଡମାନେ ମୋ ବାସଭବନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଘରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଛନ୍ତି ।  ସେମାନେ ମୋ ମା’ଙ୍କୁ ଆତଙ୍କିତ କରି ଏକ ଝଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ । ତେବେ କବିତାଙ୍କ ଚପଲ ମାଡ ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କ ବାପା କେ.ସି.ଆରଙ୍କୁ ଚପଲରେ ପିଟିବେ ଏବଂ ବିଜେପି ଦଳର ମହିଳା ୱିଙ୍ଗ୍ ତାଙ୍କ କଥା ବୁଝିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ଟିଆରଏସ ପତାକା ଓ ସ୍କାର୍ଫ ପିନ୍ଧିଥିବା ଲୋକମାନେ ନିଜାମାବାଦରୁ ଲୋକସଭା ସାଂସଦଙ୍କ ବାସଭବନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ପୁତ୍ତଳିକା ପୋଡି ଦେଇଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଟକାଇଥିଲା । ପ୍ରାୟ ୫୦ ଜଣ ଅଜ୍ଞାତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୋଲିସରେ ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଆଠ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ପିଟିଆଇ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ।

ସୂଚନାଥାଉକି, ୨୦୧୯ ରେ ନିଜାମାବାଦ ଲୋକସଭା ଆସନରେ କବିତାଙ୍କୁ କଡା ମୁକାବିଲାରେ ପରାଜିତ କରିଥିଲେ ବିଜେପି ସାଂସଦ ଅରବିନ୍ଦ । ଗୁରୁବାର ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଅରବିନ୍ଦ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ଉଠାଇଥିଲେ । ଆଉ କହିଥିଲେ ଯେ କେସିଆର ସଙ୍କେତ ଦେଇଥିଲେ ଯେ, ବିଜେପି କବିତାଙ୍କୁ କିଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା ଏବଂ ଦଳ ବଦଳାଇବା ପାଇଁ ଦାବି କରିଥିଲା । ଯଦି ସେ ପକ୍ଷ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ରାଜି ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ED ର ଆକ୍ସନ ନିଆଯିବ । ଏହି ରିପୋର୍ଟକୁ ଦର୍ଶାଇ ଅରବିନ୍ଦ ହାଲୁକା ଫୁଲୁକା ଢଙ୍ଗରେ ପଚାରିଥିଲେ ଯେ କବିତା ଏବଂ କେସିଆରଙ୍କୁ କିଏ କିଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ ?   

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର