PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ : ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିର ରୋଷଘର ଚୁଲି ଭାଙ୍ଗିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଚୁଲି ଭାଙ୍ଗି ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ: ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାରିତ, ଆସିବ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ବଜେଟ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ; ଫୁଟ୍‌ ଉପରେ ବିମାନ କ୍ୟାବିନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ଧୁଆଁ; ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅବତରଣ କଲା ସ୍ପାଇସଜେଟ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୪ରେ ଲଘୁଚାପ, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର : ଜଗା ଦର୍ଶନ ସାରି ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବୋଲେରୋକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ: ଜଣେ ମୃତ, ୯ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁରୀ: ଦାରୁବ୍ରହ୍ମଙ୍କ ପତିତପାବନ ଯାତ୍ରା: ଆଜି ଜନ୍ମବେଦିକୁ ବିଜେ କରିବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବାରିପଦା: ଆଜି ଗଡ଼ିବ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ରଥ, ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ରଥକୁ ଟାଣିବେ ମହିଳା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • କଟକ: ଆଜିଠୁ ମିଳିତ ପୁଲିସ୍‌ ସେବା ପରୀକ୍ଷା, ୩୪ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୨୯ ହଜାର ୬୪୪ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ
  • ||

‘ମାନ୍‌ଙ୍କ ପଦକ୍ଷେପରେ ଆମେ ଗର୍ବିତ …’ ପଞ୍ଜାବରେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ ପରେ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପଞ୍ଜାବର ଭଗୱନ୍ତ ମାନ ସରକାର ନିଜର ହିଁ ମନ୍ତ୍ରୀ ଉପରେ ନେଇଛନ୍ତି ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ। ତାଙ୍କର ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାରର କରିଛନ୍ତି ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ୍‌ । ଏହାପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ସିଏମ୍‌ କେଜ୍ରିୱାଲ ଭଗୱନ୍ତ ମାନଙ୍କର ଏହି  ପଦକ୍ଷେପର ପ୍ରଶଂସା କରି କହିଛନ୍ତି କି , ଭଗୱନ୍ତ ମାନ୍‌ଙ୍କ ପାଇଁ ଆମେ ଗର୍ବ ଅନୁଭବ କରୁଛୁ । ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଆମ୍‌ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଏହା ସାବ୍ୟସ୍ତ କରି ଦେଇଛି କି ବେକ ପଛେ କଟିଯାଉ , ହେଲେ ଦେଶ ସହ ଆମେ ବିଶ୍ୱାସଘାତକତା କରିବା ନାହିଁ।

ସିଏମ୍‌ କେଜ୍ରିୱାଲ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି କି କାହାକୁ ବି ଏହି ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ବିଷୟରେ ଜଣା ନଥିଲା । ନା ବିରୋଧିଙ୍କୁ ଜଣାଥିଲା  ନା ମିଡ଼ିଆକୁ । ଭଗୱନ୍ତ ମାନ ଚାହିଁଥିଲେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ସେଟିଂ କରି ନିଜ ପାଇଁ ଏକ ଭାଗ ଦାବି କରି ପାରିଥାନ୍ତେ। ଏବେସୁଦ୍ଧା ତ ଏମିତି ହିଁ ଚାଲିଥିଲା । ମାନ୍‌ ଚାହିଁଥିଲେ ମାମଲାକୁ  ଚପେଇ ପାରିଥାନ୍ତେ । ହେଲେ ସେ ଏମିତି କରିଲେ ନାହିଁ । ସେ ନିଜେ ନିଜର ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ  ଆକ୍ସନ ନେଲେ । ଭଗୱନ୍ତଙ୍କ ଏହି କାମ ପାଇଁ ପୂରା ପଞ୍ଜାବ ଓ ଦେଶ ଗର୍ଭ ଅନୁଭବ କରୁଛି ।

ଦିଲ୍ଲୀ ସିଏମ୍‌ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେବେ ୨୦୧୫ରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆମ ସରକାର ଗଠନ ହୋଇଥିଲା ତ ମୁଁ ନିଜର ଫୁଡ୍‌ ମିନିଷ୍ଟରଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଏମିତି ହିଁ ଆକ୍ସନ ନେଇଥିଲି । ତାଙ୍କର ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାରର ପ୍ରମାଣ ମୋ ପାଖକୁ ଆସିଥିଲା । ସେତେବେଳେ ବି ଏ ବିଷୟରେ କାହାକୁ ଜଣାନଥିଲା ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର