PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋଇଡା ବ୍ଲକର ଫଟାଟାଙ୍ଗର ଆଶ୍ରମ ଛାତ୍ରୀ ନିବାସରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ୧୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଛାତ୍ରୀ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ୫ମ ଟେଷ୍ଟ: ଜୋ ରୁଟ୍‌ ଏବଂ ଜନି ବୈୟାରିଷ୍ଟୋଙ୍କ ଶତକୀୟ ଇନିଂସ, ଭାରତକୁ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ହରାଇ ସିରିଜ ବରାବର୍‌ କଲା ଇଂଲଣ୍ଡ
  • ||
  • ପୁଣି ରାଜଧାନୀରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଭୁବନେଶ୍ବର ସ୍ଥିତ ଆଚାର୍ଯ୍ୟବିହାର ନିକଟ ଏକ ଭଡାଘରୁ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଉତ୍କଟ ବେକାରୀ ସମସ୍ୟା, ମୁଲତବୀ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ବିରୋଧୀ
  • ||
  • ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ : ମୋବାଇଲ୍ ଗେମ୍ ହେଲା କାଳ, ଅନଲାଇନ୍ ଗେମ୍ ଖେଳି ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ହାରିଯିବାରୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ସମ୍ଵଲପୁର : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଅଜଣା ଟ୍ରକ୍, ୨ ମୃତ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ୫୫ଟି ନୂତନ ବାତ୍ୟା ଓ ବନ୍ୟା ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀ, ଦ୍ଵିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିରୁ ୨୯ କୋଟି ୩୬ ଲକ୍ଷ ମଞ୍ଜୁର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ପୋଲିସ ପଞ୍ଝାରେ ଦୁଇ ନକଲି ମାଓବାଦୀ, ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଧମକ ଦେଇ ମାଗୁଥିଲେ ୫ ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରୁ ବାପା ଓ ଝିଅ-ପୁଅଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ: କମାଣ୍ଡର ଜିପ୍‌ରୁ ୩୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜି ହେରାପଞ୍ଚମୀ, ନନ୍ଦିଘୋଷ ରଥ ଭାଙ୍ଗି ରାଗ ଶୁଝାଇବେ ଅଭିମାନିନୀ ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସାଆନ୍ତାଣୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶାରେ ଲଘୁଚାପ ବଳୟ ସୃଷ୍ଟି, ୪ ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା: ୧୧ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ଛେଚିବ
  • ||

କେରଳର ବନ୍ୟା ପରେ ଏହି ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ମିଳିଲାନି ସରକାରୀ ସାହାଯ୍ଯ: ବିକିବାକୁ ବାହାରିଥିଲେ କିଡନୀ, ଜାଣନ୍ତୁ ଜୋସେଫ ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ କରୁଣ କାହାଣୀ

source:khabar.ndtv.com

ଇଡୁକ୍କି ୧୫/୨: କେରଳର ଇଡୁକ୍କିରେ ୭୨ ବର୍ଷୀୟ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ଅଗଷ୍ଟରେ ଆସିଥିବା ବନ୍ୟାରେ ନିଜର ସର୍ବସ୍ୱ ହରାଇସାରିଥିଲା । ମୁଣ୍ଡ ଗୁ଼୍ଞ୍ଜିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଘର ଖଣ୍ଡେ ନଥିଲା । ଶେଷରେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ନିଜ କିଡନୀ ବିକିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ । ତେବେ ଏହାପରେ ସରକାରଙ୍କ ଆଶ୍ୱାସନା ମିଳିବାରୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ହେଲେ ଏହି ବୃଦ୍ଧ ଜଣକ ।

ଏହି ୭୨ ବର୍ଷୀୟ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ  ନାଁ ହେଉଛି ଜୋସେଫ । ପେସାରେ ଚାଷୀ । ବନ୍ୟାରେ ସବୁକିଛି ହରାଇଦେଇଥିଲେ ଜୋସେଫ । କୌଣସି ଦିଗରୁ ମିଳିଲାନି ସହାୟତା । ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ମାଗିଲେ ସାହାଯ୍ୟ କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଜୋସେଫଙ୍କୁ ମାଗିଲେ ଲାଞ୍ଚ । ଏପରିକି ତାଙ୍କୁ ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କର ମଜା ଉଡାଇଥିଲେ କିଛି ଅଧିକାରୀ । ଶେଷରେ ନିରାଶ ହୋଇ ମୁଣ୍ଡ ଗୁଞ୍ଜିବା ପାଇଁ ଟଙ୍କା ଯୋଗାଡ କରିବା ପାଇଁ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ନେଲେ ଜୋସେଫ । ସେ ନିଜ କିଡନୀ ବିକିବା ପାଇଁ ବାହାରିଲେ ।

ତେବେ ଏହି ଖବର ଜୋସେଫଙ୍କ କିଛି ପଡୋଶୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ କିଛି ମାଧ୍ୟମ ଦେଇ ଶେଷରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ଜଣେ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ପାଖରେ । ମିଡିଆରେ ଏହି ଖବର ଆସିବା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଖିରେ ଲୁହ ଆସିଗଲା । ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କ କରୁଣ କାହାଣୀ ଜାଣିଲେ । କେରଳ ସରକାର ଇଡୁକ୍କି ଜିଲ୍ଲାରେ ନିଜର ସର୍ବସ୍ୱ ହରାଇଥିବା ଜୋସେଫଙ୍କୁ ଖୁବଶୀଘ୍ର ସାହାଯ୍ଯ କରିବାପାଇଁ ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଲେ । ତେବେ ସବୁ ଦିଗରୁ ଆଶ୍ୱାସନା ପାଇବା ପରେ ଖୁସି ହୋଇ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ନିଜ ଭଙ୍ଗା ଘରକୁ ଫେରିଯାଇଛନ୍ତି ଜୋସେଫ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର