PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ସିଏମ୍ ପଦରୁ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ କଣ ରହିଛି ବିଜେପିର ପ୍ଲାନ୍? ଫଡନବୀସ-ସିନ୍ଦେ ମେଣ୍ଟ ସରକାର ଗଠନ ନେଇ ଜୋରଦାର ଚର୍ଚ୍ଚା
  • ||
  • ‘ଦେଶରୁ କଂଗ୍ରେସ ମୂଳପୋଛ ହୋଇଯିବା ଉଚିତ, ଖାସ୍‌ ସେହି ଦଳ ପାଇଁ ଦୁଇଦୁଇ ଥର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେଣି ମୋଦି’: ଅସଦୁଦ୍ଦିନ ଓଓ୍ବେସୀ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁକୁ ମିଳିଲା ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ୬ରେ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ, ଜୁଲାଇ ୧୭ ନାମାଙ୍କନର ଶେଷ ତାରିଖ : ଭାରତୀୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ବିଜ୍ଞପ୍ତି
  • ||
  • ଡାବୁଗାଁ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଯବାଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ପରକୀୟା ପ୍ରୀତି ସନ୍ଦେହ କରି ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣି ହତ୍ୟା କଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢ଼ିଲା କରୋନା ମାମଲା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୬୧ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପଛପଟୁ ପିଟିଲା କାର୍, ୮ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||
  • ପାଟଣା : ଦୁଇ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଲୁଟେରା, ଝିଅ ବାହାଘର ପାଇଁ ରଖିଥିଲେ ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ବିଜାପୁରରେ ମାଓ ହିଂସା, ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ଗଳା କାଟି ହତ୍ୟା
  • ||

ଆତଙ୍କୀଙ୍କ ଶବକୁ ନଦୀରେ ଭସାଇଥିଲା ପାକ୍‌

source:www.oneindia.com

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ଇସଲାମାବାଦ,୧୧ ।୩(ଏଜେନ୍ସି): ବାଲାକୋଟରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଦ୍ୱାରା ବିମାନ ଆକ୍ରମଣ କରାଯିବା ଘଟଣାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହେବା ଖବରକୁ ପାକିସ୍ତାନ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଆସୁଛି । କିନ୍ତୁ ତା’ର ଆଭିମୁଖ୍ୟରେ ବିରୋଧାଭାସ ଥିବାର ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡୁଛି । ଗୋଟିଏ ପଟରେ ସିଏ ଦାବି କରୁଛି କି ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ମାତ୍ର ୧୦ରୁ୧୫ଟି ଗଛ ଉପୁଡିଥିଲା । ଆଉ କିଛି କ୍ଷତି ହୋଇନଥିଲା । ଅନ୍ୟପଟରେ ସିଏ ପାକିସ୍ତାନୀ ଓ ବିଦେଶୀ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଉନାହିଁ । ତେଣୁ ସିଏ କ’ଣ ଲୁଚାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ କିଛି ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ ପାକିସ୍ତାନ ଦ୍ୱାରା କିଭଳି ଏହାକୁ ଲୁଚାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଉଛି, ତାହାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ କରିଛନ୍ତି । ବାଲାକୋଟରେ ବିମାନ ଆକ୍ରମଣ ସମୟରେ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ରିପବ୍ଲିକ୍‌ ଟିଭିକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ପ୍ରକୃତରେ କେତେ ସଂଖ୍ୟାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ, ତାହା ଆକଳନ କରିବା ମୁସ୍କିଲ ଥିଲା । କାରଣ ପାକ୍‌ ସେନା ତୁରନ୍ତ ସେଇ ସ୍ଥାନକୁ ଚାରି ପଟରୁ ଘେରି ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବି ସେଠାକୁ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଯିବାକୁ ଦିଆଯାଉନାହିଁ । ତେବେ ଏହି ବିମାନ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଗୁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିପାତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହାଯୋଗୁ ଜୈସ-ଇ-ମହମ୍ମଦ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନର ଗୁପ୍ତଚର ସଂସ୍ଥା ଆଇଏସଆଇ ପୂରା ସ୍ତବ୍ଧ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ପାକ୍‌ ସେନା ନିଜର ବିଫଳତା ଲୁଚାଇବା ସକାଶେ ସେଠାକୁ ଯିବା ପାଇଁ କାହାକୁ ଛାଡିନଥିଲା । କିନ୍ତୁ ପାକ୍‌ ସେନା ଯବାନମାନେ ନିହତ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଶବକୁ ପୋଡି ଦେଉଥିବାର ସେ ଦେଖିଛନ୍ତି । ସେମାନେ କାର୍‌ରୁ ପେଟ୍ରୋଲ କାଢ଼ି ଶବଗୁଡିକୁ ଜାଳି ଦେଇଥିଲେ । ଆଉ କିଛି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଶବକୁ ପୋତି ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ କେତେକଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ କୁନହାର ନଦୀରେ ଭସାଇ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ଆକ୍ରମଣରୁ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାକ୍‌ ସେନା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ସଂଲଗ୍ନ ୱଜିରିସ୍ତାନକୁ ପଠାଇଦେଇଛି । ପାକ୍‌ ସେନା ଏସବୁ କାମକୁ ଅତି ସନ୍ତର୍ପଣରେ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିଥିଲେ ହେଁ କିଛି ଲୋକ ଏହାର ଭିଡିଓ ରେକର୍ଡିଂ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ଯାହା ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଘୂରି ବୁଲୁଛି । ଉକ୍ତ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ ଜଣକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଭାରତ ଏଇଭଳି ଭାବେ ପାକିସ୍ତାନର ଆତଙ୍କବାଦୀ ଶିବିର ଏବଂ ସେନାକ୍ୟାମ୍ପ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ଜାରି ରଖିବ, ତାହାହେଲେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳକୁ ଆତଙ୍କବାଦ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇପାରିବ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର