PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ : ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିର ରୋଷଘର ଚୁଲି ଭାଙ୍ଗିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଚୁଲି ଭାଙ୍ଗି ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ: ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାରିତ, ଆସିବ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ବଜେଟ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ; ଫୁଟ୍‌ ଉପରେ ବିମାନ କ୍ୟାବିନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ଧୁଆଁ; ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅବତରଣ କଲା ସ୍ପାଇସଜେଟ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୪ରେ ଲଘୁଚାପ, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର : ଜଗା ଦର୍ଶନ ସାରି ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବୋଲେରୋକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ: ଜଣେ ମୃତ, ୯ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁରୀ: ଦାରୁବ୍ରହ୍ମଙ୍କ ପତିତପାବନ ଯାତ୍ରା: ଆଜି ଜନ୍ମବେଦିକୁ ବିଜେ କରିବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବାରିପଦା: ଆଜି ଗଡ଼ିବ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ରଥ, ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ରଥକୁ ଟାଣିବେ ମହିଳା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • କଟକ: ଆଜିଠୁ ମିଳିତ ପୁଲିସ୍‌ ସେବା ପରୀକ୍ଷା, ୩୪ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୨୯ ହଜାର ୬୪୪ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ
  • ||

ଫିଲ୍ଡିଂ କରିବା ସମୟରେ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡ଼ିଲେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଖେଳାଳୀ, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ପାଇଁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩/୫: ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ବାଙ୍ଗଲାଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ମୀରପୁରରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ଦ୍ବିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଆଜି ପ୍ରଥମ ଦିନ । ବାଙ୍ଗଲାଦେଶ ଟିମ୍ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଛି । ମାତ୍ର ପ୍ରଥମ ଦିନ ଏପରି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଯାହାକୁ ଦେଖି ସମସ୍ତେ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି ।

ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଖେଳାଳୀ କୁଶଲ ମେଣ୍ଡିସ ଫିଲ୍ଡିଂ କରିବା ସମୟରେ ହଠାତ୍ ଛାତିରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ । ଏହା ଦେଖି ଟିମ୍‌ର  ଫିଜିଓ ପଡ଼ିଆ ଭିତରକୁ ଦୌଡ଼ି ଆସିଥିଲେ । ସେଠାରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରାଥମିକ ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବା ପରେ ଅବସ୍ଥା ବିଗିଡ଼ିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ପଡ଼ିଆ ବାହାରକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା । ପରେ ସ୍ଥିତି ଏଭଳି ହୋଇଥିଲା କି ତାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନେବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା ।  ସୂଚନା ମୁତାବକ, ମେଣ୍ଡିସଙ୍କୁ ଢାକାସ୍ଥିତ ଥିବା ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନିଆଯାଇଥିବାବେଳେ ସେଠାରେ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଛି ।  

ବାଙ୍ଗଲାଦେଶ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡର ଡକ୍ଟର ମଞ୍ଜୁର ହୁସେନ ଚୌଧୁରୀ କହିଛନ୍ତି କି କୁଶଲ ମେଣ୍ଡିସଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଏପରି ଥିଲା କି ତାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲ ନେବା ଜରୁରୀ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲା । ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଚେକଅପ୍ କରାଯାଇପାରିବ । ସେ କହିଛନ୍ତି କି କୁଶଲ ମେଣ୍ଡିସ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ଡିହାଇଡ୍ରେସନ ସହ ଯୋଡ଼ି ହୋଇଥିଲେ । ଏଥିଲାଗି ଏପରି ହୋଇଛି । ମାତ୍ର ଏବେ ଯାଏ ହସ୍ପିଟାଲ ତରଫରୁ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ସୂଚନା ମିଳିପାରିନାହିଁ। ୨୭ବର୍ଷୀୟ କୁଶଳ ମେଣ୍ଡିସ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶୀଲଙ୍କା ଲାଗି ୪୯ଟେଷ୍ଟଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିସାରିଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର