ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡି ଛାଡ଼ିଲେ ଦେବାଶିଷ ନାୟକ । ପୂର୍ବତନ ବରୀ-ଡେରାବିସ୍ ବିଧାୟକ
  • ||
  • ୩୪ ନୂଆ ଏନ୍‌ଏସି ଘୋଷଣାରେ ଲୋଇସିଂହା ବାଦ୍, ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିିରି: ଛତିଶଗଡ଼ କାଙ୍କେରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ଯବାନଙ୍କ ଗୁଳିରେ ୩ ମାଓବାଦୀ ନିହତ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା ଥାନା ଭିତରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଛେଚିଲେ, ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଚିଲିକା ମଝିରେ ଫସିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗା, ୧୦ ବାଇକ ସହ ୩୦ ଯାତ୍ରୀ ଫସିଲେ
  • ||
  • ଯୁକ୍ତ ୨ ପରୀକ୍ଷା ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ରରେ ତ୍ରୁଟି: ୭୦ ମାର୍କର ପରୀକ୍ଷାରେ ୨୭ ମାର୍କର ସିଲାବସ୍‌ ବାହାର ପ୍ରଶ୍ନ
  • ||
  • ଡବ୍ଲ୍ୟୁପିଏଲ୍‌- ୨୦୨୪: ରୋମାଞ୍ଚକ ମୁକାବିଲା, ୟୁପି ୱାରିୟର୍ସଠୁ ୨ରନ୍‌ରେ ଜିତିଲା ରୟାଲ୍‌ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ
  • ||
  • ‘ଦିଲ୍ଲୀ ଚଲୋ’ ସ୍ଥଗିତ ରହିବା ପରେ ଖୋଲିଲା ଦିଲ୍ଲୀ-ହରିଆଣା ସୀମା, ଶମ୍ଭୁ ସୀମାରେ ଚାଷୀଙ୍କ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ୍‌ ଶୋଭାଯାତ୍ରା
  • ||
  • ବାଙ୍ଖିଡି ଛକରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଗଛରେ ପିଟି ହୋଇ ବାଇକ୍ ଚାଳକ ମୃତ
  • ||
  • ବର୍ଷିଲା ପରେ ଖସିଲା ତାତି: ୨୭ ଯାଏ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଜିଲ୍ଲାରେ ପାଗ କୋହଲା
  • ||
  • ଗୁଜରାଟ ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ: ଆଜି ‘ସୁଦର୍ଶନ ସେତୁ’ ଲୋକାର୍ପଣ, ସୌରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ଦେବେ ୫୨,୨୫୦ କୋଟିର ପ୍ରକଳ୍ପ ଭେଟି
  • ||

ବଜେଟ ୨୦୧୯: ପ୍ରତି କୃଷକଙ୍କ ଖାତାକୁ ଯିବ ୬ହଜାର ଟଙ୍କା

ଭୁବେନଶ୍ବର, ୧ /୨: ଆଜି ଅଥର୍ମନ୍ତ୍ରୀ ପୀୟୁଷ ଗୋୟେଲ ସଂସଦେର ୨୦୧୯-୨୦ ଆଥିର୍କ ବଷର୍ର ପ୍ରଥମ ୪ମ।ସ ପ।ଇଁ କ।ମଚଳ। ବେଜଟ ଆଗତ କରିଛନ୍ତି। ଏଥର ସରକ।ର ଭୋଟରଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବ। ପ।ଇଁ ଲୋଭନୀୟ ଘୋଷଣ। କରିଛନ୍ତି। ବିେଶେକରି ଆଗ।ମୀ ସ।ଧ।ରଣ ନିବର୍।ଚନକୁ ଆଖି ଆଗେର ରଖଇ ସରକ।ର ପ୍ରଥେମ ଦେଶର କୃଷକମ।ନଙ୍କୁ ପ୍ରେେଲ।ଭିତ କରିବ। ପ।ଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁ କୃଷକଙ୍କ ପ।ଖେର ୨ ହେକ୍ଟର ଜମି ଥିବ ସେମାନଙ୍କୁ ବ।ଷିର୍କ ୬ ହଜ।ର ଟଙ୍କ।ର ସହ।ୟତ। ମିଳିବ। କୃଷକଙ୍କ ଅକ।ଉଂଟକୁ ଏହ। ସିଧ।ସଳଖ ଭ।େବ ଯିବ। ଉପକୃତ ହେବେ ୧୨କୋଟି କୃଷକଙ୍କ ପରିବ।ର । କୃଷକଙ୍କୁ ୩ଟି କିସ୍ତିରେ ମିଳିବ ଟଙ୍କ। । ପିଛିଲ। ଭାବେ ଏହି ବ୍ୟବସ୍‌ଥ। ୨୦୧୮ ଡିସେମ୍ବର ୧ରୁ ଲ।ଗୁ ହେବ। ଏନ୍ଡ଼ିଏ ସରକ।ରରେ କୃଷକଙ୍କର ଆୟ ଦୁଇ ଗୁଣ। ହୋଇଛି । ୨୦୨୨ ସୁଦ୍ଧ। ମିଳିବ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଘର । ସରକ।ର ଆସନ୍ତ। ଆଥିର୍କ ବଷର୍ର ପ୍ରଥମ ୪ ମ।ସର ଖଚର୍ ତୁଲ।ଇବ। ପ।ଇଁ ଲେଖ।ନୁଦ।ନ ଆଗତ କରିଛନ୍ତି। ନିବାଚନ ପେର ନୂଆ ସରକ।ର ଗଠନ ହେଲେ ପୂଣ୍ଣ।ଙ୍ଗ ବେଜେଟ୍ ଆଗତ ହେବ। । ଦରବୃଦ୍ଧିକୁ ସରକ।ର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରୁଛନ୍ତି । ବ୍ୟ।ଙ୍କିଙ୍କ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥ।ରେ ସୁଧ।ର ଆଣିଛି । ମନରେଗ। ପ।ଇଁ ୬୦ ହଜ।ର କୋଟି ରହିଛି । ୨୦୨୧ ସୁଦ୍ଧ। ସବୁ ଘରେ ପହଂଚିବ ବିଜୁଳି । ପ୍ରଧ।ନମନ୍ତ୍ରୀ ସଡ଼କ ଯୋଜନ।ରେ ୯୫ ହଜ।ର କୋଟି । ଗତ ୪ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶର ସ।ମଗ୍ରିକ ବିକ।ଶ ହୋଇଛି । ସୋଭ।ଗ୍ୟ ଯୋଜନ।ରେ ସବୁ ଘରକୁ ବିଜୁଳି ସଂଯୋଗ । ଗରିବଙ୍କ ପ।ଇଁ ସରଂକ୍ଷଣର ବ୍ୟବସ୍ଥ। କରିଛୁ । ଗ୍ର।ମ।ଞ୍ଚଳରେ ଯୋଗ।ଯୋଗ ବ୍ୟବସ୍ଥ। ୨ଗୁଣ।କୁ ବୃଦ୍ଧି । ହରିୟ।ଣ।ରେ ଏମ୍ସର ୨୨ତମ ଶ।ଖ। ପ୍ରତିଷ୍ଠ। ହେବ । ନ୍ୟୁୟ ଇଣ୍ଡିଆ ଦିଗରେ ଅନଗ୍ରସର ହୋଇଛି ଭ।ରତ । ଋଣ ଖିଲ।ପକ।ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ଼ କ।ର୍ଯ୍ୟ।ନୁଷ୍ଠନ । କ।ର୍ଯ୍ୟକ।ରୀ ହେବ ମେଗ। ପେନ୍ସନ୍ ଯୋଜନ। । ପ୍ରତ୍ୟେକ ହିତ।ଧିକ।ରୀ ପ।ଇବେ ୩ ହଜ।ର କୋଟି । ଏନ୍ଏଚ୍ ବିକ।ଶରେ ବିଶ୍ୱରେ ଭ।ରତ ପଛୁଆ । ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ।ରେ ୮କୋଟି ପରିବ।ରକୁ ଗ୍ୟ।ସ ସଂଯୋଗ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରହିଛି ବୋଲି ଘୋଷଣ। କରିଛନ୍ତି ଅଥର୍ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଗୋୟଲ ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.