PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୋବେଲ ଶାନ୍ତି ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା: ମାନବାଧିକାର ପ୍ରବକ୍ତା ଆଲେସ୍ ବାଲିଆସ୍କି ସହ ଦୁଇଟି ସଂଗଠନକୁ ମିଳିବ ପୁରସ୍କାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶା ଲଳିତ କଳା ଏକାଡେମୀ ଉପସଭାପତି ତଥା ବିଶିଷ୍ଟ ଶିଳ୍ପୀ ଶ୍ରୀନିବାସ ପଢ଼ିଆରୀଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ମୁରିବାହାଲ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ମୁରିବାହାଲ ବ୍ଲକ APO ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ଦାସ, ୪୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ
  • ||
  • ବାଙ୍ଗିରିପୋଷି : ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆକ୍ରମଣ କଲା ଦନ୍ତା, ଯୁବକ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁଣି ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ସମ୍ଭାବନା, ୨୫ ପୂର୍ବରୁ ଓଡ଼ିଶା ଛାଡ଼ିବନି ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ନଭେମ୍ୱର ୩ରେ ଧାମନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ, ଆଜିଠୁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ଶୁଝି ପାରିଲେନି କିସ୍ତି, ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଅସହାୟ ଟ୍ରକ ମାଲିକ
  • ||
  • ମୋହନା : ଜଙ୍ଗଲରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର କାଠ ଗଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୬୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ରେଲୱେ ଷ୍ଟେସନରେ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପ୍ରସ୍ତୁତର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ, ବିକ୍ରି ଉପରେ ଲାଗିଲା ରୋକ

source:zeenews.india.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮/୩: ଗତ ୨ ଦିନ ତଳେ ମୁମ୍ବାଇର କୁର୍ଲା ରେଲୱେ ଷ୍ଟେସନରେ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ତିଆରିର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ଉଠାଇଛି ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ ରେଲୱେ । ଏହି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣାରେ ରେଲୱେର ଅବହେଳା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ ରେଲେୱ(ମୁମ୍ବାଇ ଡିଭିଜନ୍) ସବୁ କ୍ଯାଟେରିଂ ୟୁନିଟକୁ ଷ୍ଟେସନ ପରିସରରେ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି, ଅରେଞ୍ଜ ଜୁସ୍ ବିକ୍ରି ଉପରେ ତତ୍କାଳୀନ ପ୍ରଭାବରୁ ରୋକ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ଆଦେଶ ଦେଇଛି । ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ ରେଲୱେ ତରଫରୁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କୁର୍ଲା ରେଲୱେ ଷ୍ଟେସନର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାପରେ ନିଆଯାଇଛି । ତେବେ ପ୍ରକୃତ ଘଟଣାଟି କିଛି ଏହିପରି…

ସପ୍ତାହେ ପୂର୍ବରୁ ମୁମ୍ବାଇର କୁର୍ଲା ଷ୍ଟେସନରେ ଜଣେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିବା ଭିଢିଓରେ ଦେଖିଯାଉଛି ଯ୍ ଜଣେ ଷ୍ଟଲ କର୍ମଚାରୀ ବାଲଟିରେ ଅସନା ହାତରେ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଥିଲା । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ଏହାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ ସେ ଓଭର ହେଡ୍ ଟ୍ୟାଙ୍କରେ ଥିବା ପାଣିକୁ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲା । ଲେମ୍ବୁ ପାଣିରେ ଭର୍ତ୍ତି ଏହି ଡ୍ରମକୁ ସେହି କର୍ମଚାରୀ ପରେ ଷ୍ଟଲରେ ରଖି ବିକ୍ରି କରୁଛି ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଲା ଭିଡିଓ
ଜଣେ ଯାତ୍ରୀ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଉତ୍ତୋଳନ କରି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ । ପରେ ଏହା ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଥିଲା । ଏହା ପରେ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ ରେଲୱର ଅବହେଳା ପଦାରେ ପଡିଗଲା ଏବଂ ରେଲୱେ ତରଫରୁ ତୁରନ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଗଲା ।

ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ପରେ ରେଲୱେ ଅଧିକାରୀମାନେ କୁର୍ଲା ଷ୍ଟେସନର ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ନମ୍ବର ୭ ଓ ୮ରେ ଥିବା ସମଗ୍ର ଖାଦ୍ଯ ଓ ପାନୀୟ ସାମଗ୍ରୀକୁ ସିଲ୍ କରିଦେଇଛି । ଷ୍ଟଲର ଲାଇସେନ୍ସ ରଖିଥିବା ବ୍ଯକ୍ତିଙ୍କୁ ମଧ୍ଯ ଯାଞ୍ଚ କମିଟି ସାମ୍ନାରେ ହାଜର ହେବା ପାଇଁ ସମନ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ତେବେ କହିରଖୁଛୁ ମେସିନରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଜୁସ୍ ଉପରେ କଟକଣା ଲଗାଯାଇନି ।