PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କଲେ ଆରୋନ୍‌ ଫିଞ୍ଚ, ଏବେ ବି ତାଙ୍କ ବିଶ୍ବ ରେକର୍ଡ ରହିଛି ଅତୁଟ
  • ||
  • ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧିହେଲେ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଓ କିଆରା, ସୂର୍ଯ୍ୟଗଡ ପ୍ୟାଲେସ୍‌ରେ ହେଲା ବାହାଘର
  • ||
  • କ୍ରିକେଟର ସମସ୍ତ ଫର୍ମାଟରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କଲେ କାମରାନ ଆକମଲ, ୨୦୧୭ ପରଠୁ ମିଳୁନଥିଲା ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ତୁର୍କୀରେ ଜରୁରୀ ପରିସ୍ଥିତି ଘୋଷଣା କଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ଭୂମିକମ୍ପରେ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୫ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • କଟକ: କଟକରେ ଜିଏସ୍‌ଟି ରେଡ୍, ଲିଙ୍ଗରୋଡ୍‌ରେ ଥିବା ପଞ୍ଚମୁଖୀ ସାନିଟାରି ଦୋକାନରେ ଜିଏସ୍‌ଟି ଚଢ଼ଉ ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା JEE(ମେନ୍) ରେଜଲ୍ଟ, ଆଫିସିଆଲ ୱେବସାଇଟ୍‌ରେ ଜାଣିପାରିବେ ଫଳ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବୁଧବାର ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବନକ ଲାଗି, ଦର୍ଶନ କଟକଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଦେଖୁଦେଖୁ ଜଳିଗଲା ଏଟିଏମ୍, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ତିର୍ତ୍ତୋଲ୍‌ ବିଧାୟକଙ୍କ ପ୍ରେମ-ପ୍ରତାରଣା ମାମଲା: ୭ ଘଣ୍ଟା ଧରି ସୋମାଲିକାଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ, ବିଜୟ ଶଙ୍କର ନିରବ…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଧିକ ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ଯିବେ ଅଭିନେତା ପିଣ୍ଟୁ ନନ୍ଦ, କରାଯିବ ଲିଭର ଟ୍ରାନ୍ସପ୍ଲାଣ୍ଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ସପ୍ତାହ, ଗୋଲାପ ମହକରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ପ୍ରେମ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ କଲବଲ କରିବ ଖରା, ରାତି ତାପମାତ୍ରା ଆହୁରି ବଢ଼ିବ: ଉପକୂଳରେ ୩ଡିଗ୍ରୀ ବଢ଼ିବ
  • ||

ଲୁଟେରାଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ ତାଲା ବନ୍ଦ ଘର – ଲୁଟି ନେଲେ ୨୦ ଭରି ସୁନା ଗହଣା ସହ ନଗଦ ଟଙ୍କା

Representative image

ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସହରରେ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେଲା ଚୋର ଓ ଲୁଟେରାଙ୍କ ରାଜୁତି ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ବିଶେଷ କରି ଲୁଟିଆ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ତାଲା ବନ୍ଦ ଘରକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ଲୋକଙ୍କୁ ସର୍ବସ୍ୱାନ୍ତ କରି ଦେଉଛନ୍ତି। ଚୋରି ମାମଲାରେ ପୁଲିସକୁ କିନ୍ତୁ ସେହି ପରିମାଣର ସଫଳତା ମିଳୁନାହିଁ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବଡବଜାର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଓମ୍ ନଗରରେ ରହୁଥିବା ସତ୍ୟନାରାୟଣ ରାୟଗୁରୁଙ୍କ ଘରୁ ଲୁଟିଆ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ୨୦ ଭରି ସୁନାଗହଣା, ରୂପା ସାମଗ୍ରୀ ଓ ୩୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଚୋରି କରି ନେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ପୁଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିବା ସହ ସନ୍ଧାନୀ କୁକୁର ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍ ଟିମ୍ ସହାୟତାରେ ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଠାବ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରଖିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଅଞ୍ଚଳରେ ଲାଗିଥିବା ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍ ମଧ୍ୟ ପୁଲିସ ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ସତ୍ୟନାରାୟରଣ ରାୟଗୁରୁ ହେଉଛନ୍ତି ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀ । ସେ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବେ ବ୍ୟବସାୟିକ କାମରେ ମୁମ୍ବାଇ ଯାଇଥିଲେ। ସ୍ୱାମୀ ମୁମ୍ବାଇ ଯିବା ପରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ତୃପ୍ତିରାଣୀ ଦାଶ ଘରେ ତାଲା ପକାଇ ଗୋସାଣୀନୂଆଗାଁରେ ରହୁଥିବା ତାଙ୍କ ବାପ ଘରକୁ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ। ସତ୍ୟନାରାୟଣଙ୍କ ଘରର ଗ୍ରୀଲ୍ ତାଲା ଭଙ୍ଗା ଯାଇଥିବା ନେଇ ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କୁ ଫୋନ୍ କରି ଜଣାଇଥିଲେ। ସେ ତାଙ୍କ ଶ୍ୱଶୁର ଘରେ ଥିବା ପତ୍ନୀ ତୃପ୍ତିରାଣୀଙ୍କୁ ଫୋନ୍ ଜରିଆରେ ଘରର ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗିଥିବା ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇଥିଲେ।

 ତୃପ୍ତିରାଣୀ ତୁରନ୍ତ ତାଙ୍କ ଭାଇ ସହ ଘରେ ପହଞ୍ଚି ଦେଖିବା ବେଳେ ଦୁଇଟି ଆଲମିରା ଓ ଲକର ଭଙ୍ଗାଯାଇଥିବା ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ। ସେହିପରି ଆଲମିରାରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ସାମଗ୍ରୀ ଘର ଭିତରେ ଫିଙ୍ଗାଫୋପଡା ହୋଇ ପଡିଥିବା ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ। ଅନ୍ୟପଟେ ଆଲମିରା ଓ ଲକରରେ ଥିବା ୨୦ଭରିରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସୁନାଗହଣା, ରୂପା ସାମଗ୍ରୀ ଓ ୩୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ ।

ମହିଳା ଜଣକ ଏ ନେଇ ବଡବଜାର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ପରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ଥିବା ସତ୍ୟନାରାୟଣ ବିମାନ ଯୋଗେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ପରେ ଟ୍ରେନ୍ ଯୋଗେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଆସିଥିଲେ। ପୁଲିସ ଘଟଣାତର ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଚୋରଙ୍କର ସନ୍ଧାନ ମିଳିନାହିଁ ।