PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାବୁଲ ସ୍ଥିତ ଏକ ମସଜିଦ୍‌ରେ ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣ , ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୨୦ ମୃତ , ୪୦ ଆହତ , ଆହତଙ୍କୁ ନିଆଯାଉଛି ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଦିନ ଏଭଳି ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି ରହିବ, ଆଗାମୀ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଆମ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ଏସଆରସିଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ଭେଜିଗୋରା ଗ୍ରାମରେ ପାଣି ଘେରରେ ଥିବା ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ କାସିମପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ହେମେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ହାଇସ୍କୁଲରେ କ୍ଲାସ ରୁମ୍‌ରେ ପଶିଲା ବନ୍ୟା ପାଣି, ବାତିଲ ହେଲା ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ସୋର : ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ନୀଳଗିରି ଅଧିନ ଔପଦା ବ୍ଲକର ବିଡ଼ିଓ ଅଭିଷେକ ଦାସଙ୍କର ବଦଳିକୁ ନେଇ ବୁଧବାର ଔପଦା ବ୍ଲକ୍ ସମ୍ମୁଖରେ ସରପଞ୍ଚ, ସମିତି ସଭ୍ୟ/ସଭ୍ୟା, ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ, ଔପଦାର ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବ୍ଲକର ଗୋତିଆକୁଦ ଗାଁରେ ହଠାତ ପାଣି ବଢିଯିବାରୁ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୩ ଜଣ ଫଶି ରହିଥିଲେ, ବୁଧବାର ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପହଞ୍ଚି ଉଦ୍ଧାର କରିଛି
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀରେ କମୁଛି ଜଳସ୍ତର, ତଥାପି ଵିପଦ ସଙ୍କେତ ଉପରେ ମହାନଦୀ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ଧନୁଆ ନଦୀରେ ବନ୍ୟା, ବାଲିପାଟଣା ବ୍ଲକ୍‌ର ୫ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ବିଭିନ୍ନ ଗାଁ ଜଳମଗ୍ନ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ଆଇଟିଆଇ କଲେଜରେ ଆଦିବାସୀ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ ଘଟଣା, ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୁରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ ଡାକରା
  • ||
  • କଣାସ : ମକରା ନଦୀରେ ୫୦ ଫୁଟର ଘାଇ, ୨୦ ରୁ ଅଧିକ ଗାଁରେ ପଶିଲା ବନ୍ୟାଜଳ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ତ୍ରୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ବସ୍‌କୁ ପିଟିଲା ମାଲବାହୀ ଟ୍ରକ୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ୪ ଗୁରୁତର
  • ||

ନୂପୁର ଶର୍ମାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲୁକଆଉଟ୍ ନୋଟିସ ଜାରିକଲା ପୋଲିସ, ନୋଟିସ୍‌ ସତ୍ତ୍ବେ ହୋଇନଥିଲେ ହାଜର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୨/ ୦୭: ପୈଗମ୍ବର ମହମଦ ବିବାଦକୁ ନେଇ ଦେଶର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଏବେ ବି ହିଂସାତ୍ମକ ପରିସ୍ଥିତି ଲାଗିରହିଛି । ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିବା ନିଲମ୍ବିତ ବିଜେପି ନେତ୍ରୀ ନୂପୁର ଶର୍ମାଙ୍କ ମୁସ୍କିଲ ମଧ୍ୟ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । କୋଲକାତା ପୋଲିସ ଏ ନେଇ ନୂପୁର ଶର୍ମାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲୁକ୍‌ ଆଉଟ ନୋଟିସ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ କୋଲକାତାରେ ଦୁଇଟି ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ପୋଲିସ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି ।

ନୂପୁର ଶର୍ମାଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ଶୁକ୍ରବାର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିଥିଲେ । ଏପରିକି ନୂପୁର ଶର୍ମାଙ୍କ ଏହି ବୟାନ ଯୋଗୁଁ ଦେଶରେ ଏଭଳି ଅପ୍ରୀତିକର ପରିସ୍ଥିତି ଲାଗିରହିଥିବା କୋର୍ଟ କହିଥିଲେ । କୋର୍ଟଙ୍କ ଭର୍ତ୍ସନା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ନୂପୁର ଶର୍ମାଙ୍କ ନୋଟିସ ଜାରି କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଚଳାଇଛି । ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଧାରା ୪୧-ଏ ଆଧାରରେ ଯାଞ୍ଚରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ନୂପୁର ଶର୍ମାଙ୍କୁ ନୋଟିସ ଜାରି କରିସାରିଛି ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ । ଏହାକୁ ନେଇ ଜୁନ ୧୮ ତାରିଖରେ ସେ ଥାନାରେ ହାଜର ହୋଇ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟ ରଖିଥିଲେ ।

କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ନୂପୁର ଶର୍ମାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ନାରକେଲଡାଙ୍ଗ ଥାନା, ଏମହର୍ଟ ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍‌ ପୋଲିସ ସମେତ କୋଲକାତାର ୧୦ଟି ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇସାରିଛି । ପୈଗମ୍ବର ବିବାଦ ମାମଲାରେ ନୂପୁର ଶର୍ମା ଦେଇଥିବା ବିବାଦକୁ ନେଇ ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇସାରିଛି । ତେବେ ସମସ୍ତ ଯାଚିକାଗୁଡିକୁ ଦିଲ୍ଲୀକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବା ପାଇଁ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିକଟରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ । ଏହାର ବିଚାର କରି କୋର୍ଟ ଖାରଜ କରିବା ସହିତ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ । ତେଣୁ ଏବେ ଯେକୌଣସି ମୂହୁର୍ତ୍ତରେ ନୂପୁର ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିପାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ।