PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟାଉନ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରିଜେଣ୍ଟ ମାର୍କେଟ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ, ଫାଙ୍କା ଗୁଳି ଚାଳନା କରି ୧୦ ଅଟକ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟେନ୍ସା ଗୀତାରାଣୀ ମାଇନ୍ସ ସମ୍ମୁଖରେ ଅଘଟଣ, ହାଇଓ୍ୱା ସହ ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ବଡ଼ବିଲ : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ବାମେବାରୀ ଥାନା ବସନ୍ତପୁର ମାଝୀ ସାହିରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, କଟୁରୀରେ ହାଣି ମୁଣ୍ଡଗଣ୍ଡି ଅଲଗା କରିଦେଲା ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବାରିପଦା ଷ୍ଟେସନ ଠାରେ ଗଛ ପଡ଼ି ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ତାର ଛିଡି ଅଟକିଲା ଟ୍ରେନ, ବିଳମ୍ବରେ ଚାଲିବ ଟ୍ରେନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ଲାଗି ଛୁଟି ବାତିଲ, ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଓଡ୍ରାଫ-ଏନ୍‌ଡିଆରଏଫ୍‌-ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବିଶୋଇ ଥାନା ଲୋହାକାନି ଭୋଳ ବେଡା ଗ୍ରାମରେ ବିଳମ୍ୱିତ ରାତିରେ ଭୁଷୁଡିଲା ଘରର କାନ୍ଥ, ଚାଲିଗଲା ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସମେତ ୟୁପିର କେତେକ ଜିଲ୍ଲା , କୌଣସି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇନଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ବେକରେ ବ୍ଲେଡ୍‌ ମାରି ସୁନା ଚେନ୍‌ ଲୁଟ ଉଦ୍ୟମ ଫେଲ୍, ଧରାପଡି ଛେଚା ଖାଇଲେ ୩ ଲୁଟେରା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ୬୨୧.୦୨ ଫୁଟ୍‌କୁ ଖସିଲା ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଜଳସ୍ତର, ୨୦ ଗେଟ ଦେଇ ଚାଲିଛି ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୧ରୁ ବନ୍ୟାଞ୍ଚଳ ଗସ୍ତ କରିବ ପିସିସି ଟିମ୍‌, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଦେବେ ରିପୋର୍ଟ
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡ଼ା : ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ତିଲୋରୀ ପଞ୍ଚାୟତର ସିମନବାଡ଼ି ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଥିବା ପୋଲର ପାର୍ଶ୍ଵ ରାସ୍ତା ଧସି ଯାଇଛି, ବସ୍ ଚଳାଚଳ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଠପ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ସଦର ବ୍ଲକ ମହାଦେଇଯୋଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଟିକରପଡ଼ାରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ କାନ୍ଥ ଭୁଷୁଡ଼ି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ୱାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜୟପୁର/ଦିଲ୍ଲୀ : ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଜୀବନ : ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଙ୍କ ବିହାରୀ ମନ୍ଦିରରେ ବଡ଼ ଧରଣ ଅଘଟଣ, ମଙ୍ଗଳା ଆରତୀ ସମୟରେ ଦଳା ଚକଟାରେ ଦୁଇ ମୃତ
  • ||

ମହଙ୍ଗା ହେଲା ରୋଷେଇ ଗ୍ୟାସ୍, ଜାଣନ୍ତୁ କେତେ ବଢିଛି ଦାମ୍…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨।୪: ନୂତନ  ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷ ସହିତ ଦରଦାମ ବୃଦ୍ଧି ଏବେ ଆପଣଙ୍କ ପକେଟରେ ଭାରି ପଡିପାରେ। କାରଣ ୧ ଅପ୍ରେଲରୁ ବିନା ସବସିଡି ବାଲା ୧୪.୨ କିଲୋଗ୍ରାମ ରୋଷେଇ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ଦାମ ୫ଟଙ୍କା ବଢି ୭୦୬.୫୦ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ସିଲିଣ୍ଡର ହୋଇଯାଇଛି। ସେଭଳି ସବସିଡି ଥିବା ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରରେ ମାତ୍ର ୨୫ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି। ଏକ ମାସ ଭିତରେ ଏଲପିଜି ଦରରେ ଏହା ଦ୍ବିତୀୟ ଥର ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି। ପୂର୍ବରୁ ୧ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ୪୨.୫ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ସିଲିଣ୍ଡର ଦାମ ବଢାଯାଇଥିଲା।

ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡର ସହିତ ବିମାନ ଇନ୍ଧନ(ଏଟିଏଫ୍)ର ମୂଲ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ୧ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଯାଇଛି। ବିଶ୍ବ ସ୍ତରରେ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପରେ ଲଗାତାର ଦ୍ବିତୀୟ ମାସରେ ଏଟିଏଫର ଦାମ ବଢାଯାଇଛି। ସାର୍ବଜନୀନ କ୍ଷେତ୍ରରେ କମ୍ପାନୀର ମୂଲ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ଜାରି ଅଧିସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏଫଟିଏଫ୍ ଦରରେ ୧.୦୭ ପ୍ରତିଶତ ଅର୍ଥାତ ୬୭୭.୧ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି କିଲୋଲିଟର ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି। ନୂତନ ଦର ବଢି ୬୩,୪୭୨.୨୨ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି କିଲୋ ଲିଟର ହୋଇଯାଇଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଏଟିଏଫର ଦାମ ୪,୭୩୪ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି କିଲୋଲିଟର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର