PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରଗଡ : ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ ବରଗଡର ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ଭୋଇ
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର : ୧୬୨ ପେଟି କଫସିରଫ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଓଡ଼ିଶା-ଝାଡଖଣ୍ଡ ସୀମାନ୍ତରେ ପୁଲିସ ଓ ନକ୍ସଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ, ଖସିଗଲା ମାଓ ନେତା ଅନମୋଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୨୦୨୦ ରୁ ୨୦୨୨ ମଧ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶାରେ କୋଭିଡ୍‌ରେ ମରିଛନ୍ତି ୨୦ ହଜାରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ, ଫାଇଲିନ୍ ବାତ୍ୟାରେ ହୋଇଛି ସର୍ବାଧିକ କ୍ଷତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ୫୫୧୫ଟି ଅଛି ପଡ଼ା ଗାଁ, ୬୬୫ ଗାଁକୁ ମିଳିଛି ରାଜସ୍ଵ ମାନ୍ୟତା
  • ||

ନିଶାରାଣୀ ‘ମଇନା’ ଗିରଫ, ୨ ଲକ୍ଷର ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗର ୩୬ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୩୧ ।୧(ବ୍ୟୁରୋ): ହଳଦୀପଡ଼ିଆର ନଶିାରାଣୀ କୁହାଯାଉଥବିା ମଇନା ରାଉତରାୟ(୩୭) ପୁଣି ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି । କମଶିନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ କୁଇକ୍‌ ଆକ୍ସନ୍‌ ଟିମ(କ୍ୟୁଏଟ) ଓ ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ଥାନା ପୁଲସି ହଳଦୀପଡଅି଼ାରେ ଚଢଉ଼ କରି ମଇନାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ତାଙ୍କ ଠାରୁ ୨୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗର ଓ ୩୬ ହଜାର ୬୪୦ ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଛନ୍ତି । ଜବତ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗରର ମଲ୍ୟୂ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେବ ବୋଲି ପୁଲସି କହିଛି । ପୁଲିସ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ମଇନା ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ହଳଦୀପଡ଼ିଆ ବସ୍ତିରେ ରହି ବ୍ରଉନସୁଗର କାରବାର କରି ଆସୁଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ଏହି ନିଶା କାରବାର ଅଭିଯୋଗରେ ସେ ଜେଲ୍‌ ଯାଇଥିଲେ । ମଇନା ଗତକାଲି ଜଳେଶ୍ୱରରୁ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗର ଆଣି ଆସିଥିବା ବିଶ୍ୱସ୍ତ ସୂତ୍ରରୁ କ୍ୟୁଏଟି ଖବର ପାଇଥିଲା । ତେଣୁ ଆଜି ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ କ୍ୟୁଏଟି ଓ ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ଥାନା ପୁଲିସ ମିଳିତ ଭାବେ ମଇନାଙ୍କ ଘରେ ଚଢ଼ଉ କରିଥିଲେ ।
ତାଙ୍କ ଘରୁ ଏକ ଜରି ପ୍ୟାକେଟ୍‌ରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା ୨୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗର ଓ ୩୬ ହଜାର ୬୪୦ ଟଙ୍କା ଜବତ କରିବା ସହ ମଇନାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲେ । ଅପରାହ୍ଣରେ ମଇନାଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରା ଯାଇଥିଲା ।
ଜାମିନ୍‌ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଦୟାନିଧି ନାୟକଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରଥମେ ଜଳେଶ୍ୱରର ବେପାରୀମାନେ ହଳଦୀପଡ଼ିଆକୁ ଆସି ମଇନାଙ୍କୁ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗର
ଯୋଗାଇ ଦେଉଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଧରପଗଡ଼ ଯୋଗୁଁ ଏବେ ଜଳେଶ୍ୱର ବେପାରୀମାନେ ଆସୁ ନାହାନ୍ତି । ତେଣୁ ମଇନା କିଛି ଏଜେଣ୍ଟ ନିଯୁକ୍ତି କରିଛନ୍ତି । କେତେବେଳେ ସେ ନିଜେ ଓ କେବେ ଏଜେଣ୍ଟଙ୍କ ଜରିଆରେ ଜଳେଶ୍ୱରରୁ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗର ଆଣି କାରବାର କରୁଛନ୍ତି । ଏଜେଣ୍ଟଙ୍କ ଜରିଆରେ ବିଭିନ୍ନ କୋଡ୍‌ ୱାର୍ଡ ଜରିଆରେ ସେ ବ୍ରାଉନସୁଗର ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର