ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୪: ସେଣ୍ଟ୍‌ଭିନ୍‌ସେଣ୍ଟରେ ସାମ୍ନାସାମ୍ନି ହେବେ ବାଂଲାଦେଶ- ନେଦରଲାଣ୍ଡ୍‌ସ
  • ||
  • ଜୁନ୍ ୧୮ରେ ବାରାଣସୀ ଯିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି, ତୃତୀୟ ପାଳିରେ ହେବ ପ୍ରଥମ ଗସ୍ତ
  • ||
  • ଅରୁଣାଚଳର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେବେ ପେମା ଖାଣ୍ଡୁ, ସମାରୋହରେ ସାମିଲ୍ ହେବେ ଜେପି ନଡ୍ଡା, ଅମିତ ଶାହ
  • ||
  • ବିଧାୟକ ପଦରୁ ସପା ମୁଖ୍ୟ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କ ଇସ୍ତଫା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଖୋଲିଲା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ୪ ଦ୍ବାର, ମଙ୍ଗଳ ଆଳତି ଦର୍ଶନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୋହନ ଚରଣ ମାଝୀ
  • ||

ବାଣ କାରଖାନା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା, ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିବେ ମମତା

କୋଲକାତା,୨୫/୦୫: ଏଗରାରେ ଏକ ବେଆଇନ ବାଣ କାରଖାନାରେ ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୧୨ ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ପରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ବେଆଇନ ବାଣ ରୋକିବା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ସକ୍ରିୟ ରହିଛି । ତେବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଏଗରାସ୍ଥିତ ଖାଦିକୁଳର ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ମଧ୍ୟ ଭେଟି ପାରନ୍ତି ।

ମେ ୧୬ରେ, ଏଗରାର ଖାଦିକୁଳ ବ୍ଲକରେ ଏକ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ବିରୋଧୀ ପୁଲିସର ଭୂମିକାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲେ । ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ମଧ୍ୟ ଏଗରା ଥାନାର ଆଇସିଙ୍କୁ ସୋକଜ୍‌ ପାଇଁ କହିଥିଲେ । ତା'ପରେ ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଆଇସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା । ମୌସମ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ୱପନ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ନୂତନ ଆଇସି ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି । ଜାତୀୟ ମାନବ ଅଧିକାର ଆୟୋଗ ମଧ୍ୟ ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣ ସମ୍ପର୍କରେ ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ କହିଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତା ୪ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁସନ୍ଧାନର ଅଗ୍ରଗତି ସହିତ ରାଜ୍ୟକୁ ବିସ୍ତୃତ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ଏହି ସମୟରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଭାନୁ ବାଗଙ୍କ ପୁତୁରାକୁ ବିସ୍ଫୋରଣ ମାମଲାରେ ସିଆଇଡି ଗିରଫ କରିଛି ।

ଇତି ମଧ୍ୟରେ ନବାନ୍ନ ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଆଜି (ଗୁରୁବାର) ଦିନ ଏଗରା ଖାଦିକୁଳ ପରିଦର୍ଶନ କରିପାରନ୍ତି । ସେ ବିସ୍ଫୋରଣ ସ୍ଥାନ ପରିଦର୍ଶନ କରିପାରନ୍ତି । ସେ ପୀଡ଼ିତଙ୍କ ପରିବାର ଏବଂ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭେଟିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଏଗରା ବିସ୍ଫୋରଣ ପରେ ବଜବଜ ବାଣ ଗୋଦାମରେ ହୋଇଥିବା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ତିନି ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ପ୍ରଥମେ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ଯେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଯିବେ । ଯଦିଓ ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେଠାକୁ ଯାଇନାହାଁନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଯେ ସିଆଇଡି ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବା ବ୍ୟତୀତ ସେ ସେଠାକୁ ମଧ୍ୟ ଯାଇପାରନ୍ତି

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.