PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ , ଗୁଳିମାଡ଼ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇ ଥିଲା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓଗଡ଼ରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୨୦୦ ଗରିବ ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ବଣ୍ଟନ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନରେ ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ମାଡ଼, ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ଦାମରେ ୩୫ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାଡ଼: ଛାତିରେ ବାଜିଛି ଗୁଳି, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ନିଆଯାଉଛି ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||
  • ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ଫାଇନାଲ୍ ଫାଇଟ୍, ବେଲଜିୟମ-ଜର୍ମାନୀ ମଧ୍ୟରେ ଟାଇଟଲ ଟକ୍କର
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ୍, ୭ ମୃତ, ୪୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ: ହାତୀମୃତ ଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୪ ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୨ ହାତୀଦାନ୍ତ ଜବତ…
  • ||
  • ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି: ଭାରତ ପାଇଁ ‘କର ବା ମର’, ସିରିଜ ଜିତି ସ୍ୱଦେଶ ଫେରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧୦ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ! ସଜେଇ ହେଉଛି ରମାଦେବୀ ମହିଳା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଚିନାବାଦାମ ଚାଷର ନୂତନ ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ଶିଖିବେ ଓଡ଼ିଆ କୃଷକ, ୮୦ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଗୁଜରାଟ ପଠାଇଲା ସୋଆ
  • ||

ବିବାହ କରିବାକୁ ରାଜି ନ ହେବାରୁ ନାବାଳିକାକୁ ହତ୍ୟା କରି ଖଣ୍ଡ ଖଣ୍ଡ କରିଦେବାକୁ ଧମକ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ମହମ୍ମଦ ଗିରଫ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ୨୮/ ୧୧: ବିବାହ ପାଇଁ ରାଜି ନହେବାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଧମକ । ୧୭ ବର୍ଷୀୟା ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ହତ୍ୟାକରି ଖଣ୍ଡ ଖଣ୍ଡ କରି ଧମକ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରିଛି ପୋଲିସ । ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର କାନପୁର ସ୍ଥିତ ଚମନ ଗଞ୍ଜରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମହମ୍ମଦ ଫୈଜକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ମହମ୍ମଦ ଫୈଜ ବାରମ୍ବାର ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ପ୍ରେମ ନିବେଦନ କରୁଥିଲା ଏବଂ ବିବାହ କରିବାକୁ ଜିଦ୍‌ ଧରୁଥିଲା । କିନ୍ତୁ ନାବାଳିକା ଜଣକ ରୋକଠୋକ୍‌ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । ଏଥିରେ ଉତକ୍ଷିପ୍ତ ହୋଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମହମ୍ମଦ ଫୈଜ କହିଥିଲା ଯେ, ଯଦି ବାହାଘର ନହୁଏ ତାହେଲେ ହତ୍ୟା କରି ଖଣ୍ଡ ଖଣ୍ଡ କରିଦେବି ।

ପୋଲିସ କହିବା ମୁତାବକ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫୈଜ ନାବଳିକାଙ୍କ ସ୍କୁଲ ପାଖକୁ ଯାଇ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲା । ବାରମ୍ବାର ଏଭଳି କରୁଥିଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ । ନାବାଳିକା ଜଣକ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଜଣାଇବା ପରେ ତାଙ୍କ ବାପା ସ୍ଥାନୀୟ ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲେ । ଝିଅର ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ଥିବା ମାମଲାରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ ନାବାଳିକାଙ୍କ ବାପା ।

ନାବାଳିକାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ କ୍ରମେ ମହମ୍ମଦ ଫୈଜର ଘରେ ଚଢାଉ କରିଥିଲା ପୋଲିସ । ଯେତେବେଳେ ପୋଲିସ ତାର ଘରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଫୈଜର ପରିବାର ଲୋକେ ପ୍ରବଳ ଯୁକ୍ତିତର୍କ କରିଥିଲେ । ତେବେ ଅଧିକ ପୋଲିସ ଡକାଇବାକୁ ଧମକ ଦେବା ପରେ ଯାଇ ସେମାନେ ଫୈଜକୁ ଛାଡିଥିଲେ ଏବଂ ପୋଲିସ ତାକୁ ଥାନାକୁ ଆଣିଥିଲା ।
ଘଟଣାକୁ ନେଇ ନୌବସ୍ତା ଏସିପି ଅଭିଷେକ କୁମାର ପାଣ୍ଡେ କହିଛନ୍ତି, ମହମ୍ମଦ ଫୈଜ ବିରୁଦ୍ଧରେ ନାବାଳିକାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ପୋକ୍ସୋ ଆଇନ ଆଧାରରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲେ । ବାରମ୍ବାର ଝିଅକୁ ଧମକ ଦିଆଯାଉଥିବା ଏବଂ ହରିରାଣ କରାଯାଉଥିବା ମାମଲାରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ । ସେହି ଆଧାରରେ ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମହମ୍ମଦ ଫୈଜକୁ ଗିରଫ କରିବା ସହିତ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି । ସେଠାରେ ଜାମିନ ନାମାଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ତାକୁ ଜେଲ ପଠାଯାଇଛି’।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର