PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆପଡା ସାଲେଭଟା ଛକରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଯୁବକ-ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାରେ ଗୁରୁତର ତ୍ରୁଟି, ହେଲିକପ୍ଟର ଉଡାଣ ଭରିବା କ୍ଷଣି ମଝି ଆକାଶରେ ଦେଖାଗଲା କଳା ବେଲୁନ୍, ୪ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଭିତରକୁ ଧସେଇ ପଶିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ପୋଲିସ-ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆପଡା ଉଦ୍ୟାନବନ୍ଧ କ୍ରିଷ୍ଣା ଛକରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : କଣ୍ଟାମାଳ ବ୍ଲକ୍ ମନମୁଣ୍ଡା ରେଞ୍ଜ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରତାଖଣ୍ଡି ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ଫାଶରେ ପଡ଼ି ଏକ ଭାଲୁର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କୋଲକାତା : ମାତ୍ର ୭୫ ଟଙ୍କା ପାଉଣା ଫେରସ୍ତ ଦାବିରେ ଦେଖାଦେଇଥିଲା ଅଶାନ୍ତି, ନମାଜ ପଢ଼ି ଫେରିବା ବାଟରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୨୦୧୯ ରୁ ୨୦୨୨ ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି ୧୦ ହଜାର ୧୨୯ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା : ଗୃହରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜୁଲାଇ ୬ରେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ଘୋଷଣା । ଦିନ ୧ଟାରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇପ ରେଜଲ୍ଟ । ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ରଞ୍ଜନ ଦାଶଙ୍କ ସୂଚନା ।
  • ||
  • ଗୋଚ୍ଛାପଡ଼ା/ଫୁଲବାଣୀ : ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଯୋଡ଼ାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ ଜଗାର ଖପୁରି ୩ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତିରୋପଣ କରାଯିବ । ଦିଲ୍ଲୀ ଏମସ୍‌ ନ୍ୟୁରୋ ସର୍ଜରୀ ଡାକ୍ତର ଦୀପକ ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ସୂଚନା ।
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, ଅଲ୍ଲୁରୀ ସୀତାରାମ ରାଜୁଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି କରିବେ ଉନ୍ମୋଚନ
  • ||
  • କୋଟପାଡ଼ : କୋଟପାଡ଼ ମୀନାବଜାରରେ ଦୋଳି ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ନାବଳିକାଙ୍କ ହୃଦ୍‌ଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତିରେ ପୁଣିଥରେ ଏକନାଥଙ୍କ ବାଜିମାତ୍। ଫ୍ଳୋର ଟେଷ୍ଟରେ ବହୁମତ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ସିନ୍ଦେ। ସିନ୍ଦେଙ୍କୁ ୧୬୪ ସଦସ୍ୟ ସମର୍ଥନ କରିଥିବା ସୂଚନା।
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଚଞ୍ଚରମୁଣ୍ଡା ଛକ ବିଜୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ରାସ୍ତା କଡ଼ରୁ ଜଣେ ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କୁଲ୍ଲୁରେ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ସ୍କୁଲ ପିଲାଙ୍କ ସମେତ ୧୬ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୱାର୍ଲ୍ଡ ୨୦୨୨ : ବିଜୟ ମୁକୁଟ ପିନ୍ଧିଲେ ସିନି ଶେଟ୍ଟୀ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାଙ୍ଗିଗଲା ଆଲପାଇନ୍ ଗ୍ଲାସିୟରର ବିଶାଳ ଖଣ୍ଡ, ୫ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶ ନେଇ ବୋର୍ଡର ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ, ସଚିବାଳୟରେ ଆଜି ନିଆଯିବ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବାଲିଘାଟକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଯୁବକଙ୍କୁ ଖଣ୍ଡାମାଡ଼, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେଲେ ଲାଲୁ ଯାଦବ, ପଡ଼ିଯିବା କାରଣରୁ ହୋଇଥିଲେ ଆହତ
  • ||
  • ଡେନମାର୍କ : ଡେନମାର୍କର ସପିଂ ମଲରେ ଫୁଟିଲା ଗୁଳି, ୩ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||

ଏମିତି ବି ପ୍ରେମ ହୁଏ ! ୯୫ ବର୍ଷର ବୟସ୍କଙ୍କ ସହ ୮୪ ବର୍ଷର ବୟସ୍କାଙ୍କ ହୋଇଗଲା ପ୍ରେମ; ୪୦ ଅତିଥିଙ୍କ ଗହଣରେ ହେଲେ ଜନ୍ମ ଜନ୍ମାନ୍ତରର ସା‌ଥି

ଲଣ୍ଡନ,୨୨/୦୫: ଥରେ ଭାବନ୍ତୁ ତ ୯୫ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଆପଣ କ’ଣ କରୁଥିବେ? ବିଶେଷତଃ ଭଜନ କିର୍ତ୍ତନ କରୁଥିବେ, ପୂଜାପାଠ କରୁ‌ଥିବେ ଓ ପରିବାର ସହିତ ସମୟ ବିତାଉ‌ଥିବେ। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ, ୯୫ ବର୍ଷ ବୟସରେ ବ୍ରିଟେନର ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ପ୍ରେମ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି, ତା ପୁଣି ଜଣେ ୮୪ ବର୍ଷର ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ। ୨୩ ବର୍ଷ ତଳେ ଉଭୟ ପରଷ୍ପର ସହିତ ଦେଖା ହୋଇ‌ଥିଲେ, ଆଉ ୨୩ ବର୍ଷ ପରେ ଏବେ ଉଭୟ ଜୀବନସାଥି। କିଏ କୁହେ ପ୍ରେମରେ ବୟସ ନଥାଏ ତ ଆଉ କିଏ କୁହେ ଏସବୁ ହେଉଛି ପୌଢ଼ତ୍ବରେ ପିଲାଳିଆମୀ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ବ୍ରିଟେନର ୯୫ ବର୍ଷୀୟ ଜୁଲିୟାନ୍ ମୋଏଲ୍‌ ବିବାହ କରିନଥିଲେ। କାରଣ ତାଙ୍କ ମନରେ କୌଣସି ଝିଅ ପ୍ରତି ଫିଲିଙ୍ଗ୍ସ ନଥିବା ସେ କୁହନ୍ତି। ବୟସ ସହିତ, ପ୍ରେମର ସନ୍ଧାନ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ ସେ। ଶେଷରେ ମିଳିଲେ ମନର ନାୟିକା। ବୟସ ଗଡ଼ିଯାଇଥିଲେ ବି ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ବି ଥିଲା ଟ୍ବିଷ୍ଟ। କାରଣ ପ୍ରାୟ ୨୩ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ, ଜୁଲିୟାନଙ୍କର ଭାଲେରୀ ୱିଲିୟମ୍ସଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଚର୍ଚ୍ଚରେ ଭେଟ ହୋଇଥିଲା। ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବନ୍ଧୁତା ଥିଲା କିନ୍ତୁ କେହି କାହାରିକୁ କହିପାରୁନଥିଲେ, ପରଷ୍ପରଙ୍କ ଭିତରେ ପ୍ରେମ ହେଲାଣି ବୋଲି। ଅପେକ୍ଷାର ଅନ୍ତ ଘଟିଲା ୨୩ ବର୍ଷ ପରେ। ୨୦୨୨ ଫେବୃଆରୀରେ ୯୫ ବର୍ଷିୟ ଜୁଲିୟାନ୍, ମୋଏଲ୍ ଭାଲେରୀ ୱିଲିୟମ୍ସଙ୍କୁ ବିବାହ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ। ଭାଲେରି ୱିଲିୟମ୍ସ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରସ୍ତବରେ ରାଜି ହେବା ପରେ ଚଳିତ ମେ’ ୧୯ ରେ, ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରକୁ ଜୀବନସାଥିୀ ଭାବରେ ୪୦ ଅତିଥିଙ୍କ ଗହଣରେ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। କଲଭାରୀ ବାପ୍ଟିଷ୍ଟ ଚର୍ଚ୍ଚରେ ଏହି ବିବାହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ବିବାହ ପରେ ନିଜ ଭାବନାକୁ ପ୍ରକାଶ କରି ଉଭୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେମାନେ ଏହି ବୟସରେ ପରଷ୍ପରର ହୋଇପାରିଛନ୍ତି ବୋଲି ବିଶ୍ବାସ କରିପାରୁ ନାହାନ୍ତି। ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରର ବହୁତ ଯତ୍ନ ନେବେ ବୋଲି ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଉଭୟ ଦମ୍ପତି ହନିମୁନ୍ ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଜୁଲିଆନ୍ ମୋୟେଲଙ୍କ ପୈତୃକ ଘର ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ୱେଲ୍ସ ଅନ୍ଲାଇନ୍ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ଯେ ଜୁଲିୟାନ୍ ୧୯୫୪ ମସିହାରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରୁ ବ୍ରିଟେନକୁ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ୧୯୭୦ ରୁ ୧୯୮୨ ମଧ୍ୟରେ ୱେଲ୍ସ ନ୍ୟାସନାଲ ଥିଏଟରରେ ଜଣେ ଅଭିନେତା ‌ଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର