ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୦ ଯାଏ ବଢ଼ିଲା ଇଗ୍ନୋ ନାମଲେଖା ଅବଧି, ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ୱେବସାଇଟ୍‌ରେ ଉପଲବ୍ଧ
  • ||
  • ଶନିବାର ସତ୍‌ସଙ୍ଗ ବିହାର ଫୁଟ୍‌ ଓଭର ବ୍ରିଜ୍‌ ଲୋକାର୍ପଣ, ଉଦ୍‌ଘାଟନ୍ କରିବେ ସାଂସଦ ଅପରାଜିତ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ
  • ||
  • ୧୦୦ ଆସନରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୂଡାନ୍ତ ! କଟିପାରେ ୭୦ ସାଂସଦଙ୍କ ଟିକେଟ, ନୂଆ ମୁହଁ ଓ ମହିଳାଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ନିଳାଦ୍ରୀ ବିହାର ଏଟିଏମ୍‌ ଛକରେ ବୋମାମାଡ, ବିଳମ୍ବିତ ରାତି କାର୍‌କୁ ବୋମା ଫିଙ୍ଗି ଚମ୍ପଟ୍ ମାରିଲେ ୨ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଏ ବର୍ଷ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଲହରୀ ଲମ୍ବିବ: ମାର୍ଚ୍ଚରୁ କଲବଲ କରିବ ଖରା, ଆକାଶରୁ ନିଆଁ ବର୍ଷିବ
  • ||

ସହିଦ୍ ଭଗତ ସିଂଙ୍କ ନାମରେ ନାମିତ ହେବ ଚଣ୍ଡିଗଡ ବିମାନବନ୍ଦର, ମନ୍‌ କି ବାତ୍‌ରେ ଘୋଷଣା କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି...

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ରବିବାର ରେଡିଓ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ 'ମନ କି ବାତ'ରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ସହିଦ ଭଗତ ସିଂଙ୍କ ନାମରେ ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ ବିମାନବନ୍ଦରର ନାମ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ମୋଦି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଏହା ଅପେକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା । ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୫ରେ ଦେଶର ମହାନ ମାନବବାଦୀ, ଚିନ୍ତକ ତଥା ମହାନ ପୁତ୍ର ଦିନଦୟାଲ ଉପାଧ୍ୟାୟଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରାଯାଏ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦିନଦୟାଲ ଉପାଧ୍ୟାୟଙ୍କ ଚିନ୍ତାଧାରାର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଗୁଣ ହେଉଛି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ବିଶ୍ବର ବଡ ଅଶାନ୍ତି ଦେଖିଛନ୍ତି । ସେ ଆଦର୍ଶବାଦ ସଂଘର୍ଷର ସାକ୍ଷୀ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ଅବସରରେ ସେ ୨୦୧୫ ମସିହାରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଭାରତୀୟ ସଙ୍କେତିକ ଭାଷା ଅନୁସନ୍ଧାନ ଏବଂ ତାଲିମ କେନ୍ଦ୍ର ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ । ଏହା ସହିତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନିକଟରେ ନାମିବିଆରୁ ଆଣିଥିବା ଚିତା ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ।

ମନ୍‌ କି ବାତ୍‌ରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ନାମିବିଆରୁ ଆଣିଥିବା ଚିତା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଚିତା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ମେସେଜ୍ ମିଳିଛି। ଦେଶର କୋଣ ଅନୁକୋଣରୁ ଲୋକମାନେ ଚିତା ଭାରତକୁ ଫେରିବା ପରେ ଖୁସି ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ୧୩୦ କୋଟି ଭାରତୀୟ ଖୁସି ଏବଂ ଗର୍ବର ସହ ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ହେଉଛି ଭାରତର ପ୍ରକୃତି ପ୍ରତି ଭଲପାଇବା । ଆଉ ଏବେ ଲୋକଙ୍କ ଏକ ସାଧାରଣ ପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି ମୋଦୀ ଜୀ, ଆମେ କେବେ ଚିତା ଦେଖିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବୁ ?

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବରେ ୨୮ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଏକ ବିଶେଷ ଦିନ । ଏହି ଦିନ ଆମେ ଭାରତ ମାତାର ସାହସୀ ପୁଅ ଭଗତ ସିଂଙ୍କ ଜନ୍ମ ବାର୍ଷିକୀ ପାଳନ କରିବୁ । ଏହାର ଠିକ ପୂର୍ବରୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସ୍ୱରୂପ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସହିଦ ଭାଗବତ ସିଂଙ୍କ ନାମରେ ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ ବିମାନବନ୍ଦରର ନାମକରଣ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ଶହୀଦମାନଙ୍କ ସ୍ମାରକପତ୍ର, ସେମାନଙ୍କ ନାମରେ ନାମିତ ସ୍ଥାନ ଏବଂ ଅନୁଷ୍ଠାନଗୁଡ଼ିକର ନାମ ଆମକୁ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା ଯୋଗାଏ ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.