ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନିଳାଦ୍ରୀ ବିହାର ଏଟିଏମ୍‌ ଛକରେ ବୋମାମାଡ, ବିଳମ୍ବିତ ରାତି କାର୍‌କୁ ବୋମା ଫିଙ୍ଗି ଚମ୍ପଟ୍ ମାରିଲେ ୨ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଏ ବର୍ଷ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଲହରୀ ଲମ୍ବିବ: ମାର୍ଚ୍ଚରୁ କଲବଲ କରିବ ଖରା, ଆକାଶରୁ ନିଆଁ ବର୍ଷିବ
  • ||

ଏମିତି ଏକ ସ୍ଥାନ ଯେଉଁଠି ଡେଇଁ ପଡିଲେ ହୁଏ ଭୂକମ୍ପ, ଭୂମିକମ୍ପର ମଜା ନେବା ପାଇଁ ଲାଗେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଲମ୍ବା ଲାଇନ୍

ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ସପ୍ତ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ରହିଛି କିନ୍ତୁ ଏହା ସବୁ ମାନବ ନିର୍ମିତ । ଏହି ସମସ୍ତ ସପ୍ତାଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟତୀତ ମଧ୍ୟ ଦୁନିଆରେ ଅନେକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ପ୍ରାକୃତିକ ସ୍ଥାନ ରହିଛି । ଏହି ସ୍ଥାନଗୁଡିକୁ ବୁଲିବା ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ସୁଅ ଛୁଟିଥାଏ । ଏମିତି ଏକ ବିସ୍ମୟରେ ଭରା ସ୍ଥାନ ଆମ ଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ଏହି ସ୍ଥାନରେ ଭୂମିରେ ଡେଇଁ ପଡିଲେ ଏହି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ଥାନଟି ହଲିବାକୁ ଲାଗିଥାଏ । ତେବେ ଆମେ ଯେଉଁ ସ୍ଥାନ କଥା କହୁଛୁ ତାହା ଛତିଶଗଡର ମ୍ୟାନପାଟରେ ରହିଛି । ଏହି ସ୍ଥାନକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ବିଦେଶରୁ ମଧ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଆସିଥାନ୍ତି । ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଏଠାକୁ ଆସି ଏକ ଅଦ୍ଭୁତ ଜିନିଷକୁ ଅନୁଭବ କରିଥାନ୍ତି ।

wp:html /wp:html

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଏହି ସ୍ଥାନକୁ ଚତିଶଗଡର ସିମଲା ବୋଲି ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ । ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ସ୍ଥାନରେ ଏମିତି କଣ ରହିଛି । ମ୍ୟାନପାଟସ୍ଥିତ ଏହି ସ୍ଥାନରେ ଡେଇଁବା ଫଳରେ ଏଠାର ଭୂମି(ମାଟି) ହଲିବାକୁ ଲାଗିଥାଏ । ଅର୍ଥାତ୍ ଏଠାକାର ଭୂମି ସ୍ପଞ୍ଜ ଭଳି କାମ କରିଥାଏ । ଯେତେବେଳେ ବି କେହି ଏଠାରେ କୁଦାକୁଦି କରିଥାଏ ତେବେ ଏଠାର ମାଟି ମଧ୍ୟ ହଲେ ଏବଂ ଭୂମିକମ୍ପ ଭଳି ଅନୁଭୂତ ହୁଏ ।

ଏହି ସ୍ଥାନରେ ଡେଇଁଲେ ବହୁତ ମଜା ଆସିଥାଏ । ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ କେବେ ଏହି ସ୍ଥାନକୁ ଯିବେ ତେବେ ନିଶ୍ଚୟ ଏହାକୁ ଅନୁଭବ କରିପାରିବେ । ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କ ଗବେଷଣା ଅନୁସାରେ ଏହି ସ୍ଥାନରେ ବହୁତ ଚାପ ରହିଛି ଏବଂ ଏଠାରେ ମାଟି ତଳେ ପାଣି ଭରି ରହିଛି ଯାହା ଫଳରେ ଏହା ସ୍ପଞ୍ଜ ଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.