PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର : ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଯୁବକଙ୍କୁ ଛୁରାମାଡ଼, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଲାଞ୍ଚୁଆ କୃଷି ଅଧିକାରୀ, ଲାଇସେନ୍ସ ବାତିଲ କରିବାକୁ ଧମକ ଦେଇ ସାର ଡିଲରଙ୍କ ଠାରୁ ନେଉଥିଲେ ଲାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଏଥର ହେବନି ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ପରେଡ, ଭାଗ ନେବେନି ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ସମୁଦ୍ରରେ ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଭାସିଗଲେ ଯୁବତୀ, ବ୍ଲୁଫ୍ଲାଗ୍ ବିଚ୍‌ରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଜୁଜୁମରା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହି ବସ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ଘଉଡ଼ାଇବା ବେଳେ ଅଘଟଣ, ବନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ହାତରେ ଫୁଟିଗଲା ବାଣ
  • ||
  • ବିହାରରେ ଭାଙ୍ଗିଲା ଏନ୍‌ଡିଏ ମେଣ୍ଟ: ଅଲଗା ହେଲା ବିଜେପି-ଜେଡିୟୁର ରାସ୍ତା, ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ନୀତୀଶ
  • ||

ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗଙ୍କ ଭଉଣୀ କାହିଁକି ଛାଡିଥିଲେ ଫେସବୁକ୍ ଚାକିରୀ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା ପଛରେ ଥିବା କାରଣ

source:www.bhaskar.com

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ କମ୍ପାନୀ ଫେସବୁକର ସଂସ୍ଥାପକ ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗଙ୍କ ଭଉଣୀ ରେଣ୍ଡୀ ଜୁକରବର୍ଗ ଫେସବୁକ ଚାକିରୀ ଏଥିପାଇଁ ଛାଡିଦେଇଥିଲେ କାରଣ ତାଙ୍କୁ କମ୍ପାନୀରେ ଥିବା ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଅଭାବ ପସନ୍ଦ ଆସୁନଥିଲା । ରେଣ୍ଡୀ ଏକ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁରେ ଚାକିରୀ ଛାଡିବାର ତାଙ୍କର ଏହି ରହସ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ଖୁଲାସା କରିଥିଲେ ।

ସେ କହିଥିଲେ ‘ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ଫେସବୁକରେ ୫୦ କର୍ମଚାରୀ ଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ ଟେକ୍ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀରେ ମହିଳାମାନେ ସାମିଲ ହେବା ସାମାନ୍ୟ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଏମିତି ଏକ ପରିବେଶ ଚାହୁଁଛି ଯେଉଁଥିରେ ମହିଳାମାନେ ଅଧିକାଂଶ ଭାଗୀଦାରୀ ଥିବେ । କିନ୍ତୁ ୪ ଫେବୃୟାରୀ ଅର୍ଥାତ୍ ୧୫ ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସମାନ ଅଛି’ ।

ତାଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଫେସବୁକର ଅଧିକାଂଶ ବିଭାଗରେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ମହିଳା ନଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ଏହା ପସନ୍ଦ ଆସୁନଥିଲା । ରେଣ୍ଡୀ କୁହନ୍ତି ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଦୁନିଆରେ ପୁରୁଷ ମାନଙ୍କ ପାଦୁର୍ଭାବ ରହିଆସିଛି । ସେ ମାର୍କଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ୨୦୦୪ରେ ଫେସବୁକର ଆରମ୍ବରୁ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ସେ ଲାଇଭ୍ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ ବିଭାଗର ଦାୟିତ୍ୱ ସମ୍ଭାଳୁଥିଲେ । ରେଣ୍ଡୀ ୨୦୧୧ରେ ଫେସବୁକ୍ ଛାଡିଦେଇଥିଲେ ।