PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ, ଶପଥ ପାଠ କରାଇଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ
  • ||
  • ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍ ହେବେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ , ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ସୂଚନା ଦେଲେ ଜେପି ନଡ୍ଡା
  • ||
  • ପୁଣି ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ, କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ବଢ଼ିବାରୁ କଟକଣା ଜାରି । ମଲ୍ , ଦୋକାନ, ସରକାରୀ ଓ ଘରୋଇ ଅଫିସରେ କଟକଣା ପାଳନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ। ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ୨ ମିଟର ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ହେବେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ , ପ୍ରେସ୍‌ମିଟ୍‌ରେ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍‌ଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଅଟକିଛି ପେଟା ନାଳର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଓ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ କାର୍ଯ୍ୟ, ନାଳ ଭିତରେ ପଶି ପ୍ରତିବାଦ କଲେ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା, କୋଭିଡ୍ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ବେଡ୍
  • ||
  • ମୋରଡ଼ା : ମୋରଡ଼ାରେ ଥମୁନି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ମୃତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳାକୁ ବିଜେ ହେଲା ଆଜ୍ଞାମାଳ, ସିଂହଦ୍ଵାର ସମ୍ମୁଖକୁ ଆସିବେ ୩ ରଥ
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଟ୍ରାଫିକ୍ ଓ ପାର୍କିଂ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ମାଳତିପାଟପୁର ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ରହିବେ ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ଆସୁଥିବା ଯାତ୍ରୀବାହି ବସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବିଏମସିର ଡ୍ରାଇ ଡେ ପାଳନ, ମଶା ବଂଶ ବୃଦ୍ଧିକୁ ନାଶ କରିବାକୁ ରାଜଧାନୀବାସୀଙ୍କୁ ଆହ୍ଵାନ କଲେ ବିଏମସି କମିଶନର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟ୍‌କା, ଦଳର ସମ୍ପାଦକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ୍
  • ||

ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗଙ୍କ ଭଉଣୀ କାହିଁକି ଛାଡିଥିଲେ ଫେସବୁକ୍ ଚାକିରୀ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା ପଛରେ ଥିବା କାରଣ

source:www.bhaskar.com

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ କମ୍ପାନୀ ଫେସବୁକର ସଂସ୍ଥାପକ ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗଙ୍କ ଭଉଣୀ ରେଣ୍ଡୀ ଜୁକରବର୍ଗ ଫେସବୁକ ଚାକିରୀ ଏଥିପାଇଁ ଛାଡିଦେଇଥିଲେ କାରଣ ତାଙ୍କୁ କମ୍ପାନୀରେ ଥିବା ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଅଭାବ ପସନ୍ଦ ଆସୁନଥିଲା । ରେଣ୍ଡୀ ଏକ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁରେ ଚାକିରୀ ଛାଡିବାର ତାଙ୍କର ଏହି ରହସ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ଖୁଲାସା କରିଥିଲେ ।

ସେ କହିଥିଲେ ‘ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ଫେସବୁକରେ ୫୦ କର୍ମଚାରୀ ଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ ଟେକ୍ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀରେ ମହିଳାମାନେ ସାମିଲ ହେବା ସାମାନ୍ୟ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଏମିତି ଏକ ପରିବେଶ ଚାହୁଁଛି ଯେଉଁଥିରେ ମହିଳାମାନେ ଅଧିକାଂଶ ଭାଗୀଦାରୀ ଥିବେ । କିନ୍ତୁ ୪ ଫେବୃୟାରୀ ଅର୍ଥାତ୍ ୧୫ ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସମାନ ଅଛି’ ।

ତାଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଫେସବୁକର ଅଧିକାଂଶ ବିଭାଗରେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ମହିଳା ନଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ଏହା ପସନ୍ଦ ଆସୁନଥିଲା । ରେଣ୍ଡୀ କୁହନ୍ତି ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଦୁନିଆରେ ପୁରୁଷ ମାନଙ୍କ ପାଦୁର୍ଭାବ ରହିଆସିଛି । ସେ ମାର୍କଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ୨୦୦୪ରେ ଫେସବୁକର ଆରମ୍ବରୁ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ସେ ଲାଇଭ୍ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ ବିଭାଗର ଦାୟିତ୍ୱ ସମ୍ଭାଳୁଥିଲେ । ରେଣ୍ଡୀ ୨୦୧୧ରେ ଫେସବୁକ୍ ଛାଡିଦେଇଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର