PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଲମତାପୁଟ : ୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଵୋଝେଇ କାର ଜବତ, ମାଫିଆ ଫେରାର
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : ୩ କୁଇଣ୍ଟାଲ ୨୦ କେ.ଜିର ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡ଼ା : ଆବାସିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ ଗର୍ଭବତୀ, ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଛାତ୍ର ଅଟକ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ତ୍ରିନାଥ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ଦାନବାକ୍ସ ଭାଙ୍ଗି ଟଙ୍କା ଓ ରୂପାର ଝୁମର ଚୋରି କରିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା କାଙ୍କଡ଼ପାଳ ଗ୍ରାମରେ ବଚସାକୁ ନେଇ ଫାଙ୍କା ଗୁଳିଚାଳନା, ଭୟରେ ଖସିପଡ଼ି ଜଣେ ଆହତ, ଘଟଣା ସ୍ଥଳରୁ ୩ ଖୋକା ଜବତ
  • ||

ବୟସ ଗଡ଼ିଯାଉଛି କି? ହୋଇପାରୁନାହିଁ ବାହାଘର। ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ବାସ୍ତୁ ସମ୍ପର୍କରେ

ବିବାହ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଜୀବନରେ ଏକ ମହତ୍ତ୍ବପୂର୍ଣ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛି। ହୋଇପାରେ ଭଲ ଜୀବନ ସାଥୀ ବାଝିବା ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାର କାରଣ ହୋଇପାରେ। ତଥାପି ପ୍ରତ୍ୟେକ ପୁଅ ଝିଅ ଭଲ ଜୀବନ ସାଥୀଟିଏ ପାଇବା ପାଇଁ ନିଜ ମନ ପ୍ରାଣ ସବୁ ଲଗାଇଦେଇଥାନ୍ତି। ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଡେରିରେ ବାହାଘର ହୁଏ ସେହି ମାମଲାରେ ବ୍ୟକ୍ତି ତଥା ପରିବାରକୁ ସାମାଜିକ ଚାପ ତଥା ନାନା ପ୍ରକାର କଥା ଶୁଣିବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ। ଯାହାଦ୍ବାରା ପରିବାରରେ ଅଶାନ୍ତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ। ଡେରିରେ ବାହା ହେବାର ସମୟକୁ ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ସାମ୍ନା କରୁଛନ୍ତି,  ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ନିୟମ ନିହାତି ଜରୁରୀ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବିବାହ ପାଇଁ ବାସ୍ତୁ ନିୟମ:

ଏହା ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ, ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରଥମ ପ୍ରୟାସରେ ହିଁ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀ ଖୋଜିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ଭଲ ଜୀବନସାଥୀ ପାଇବା ପାଇଁ ହେଲେ ଘରର ବାସ୍ତୁ ଦୋଷକୁ ପ୍ରଥମେ ଖଣ୍ଡନ କରିବା ଦରକାର। ବାସ୍ତୁ ଏକ ବିଜ୍ଞାନ, ଯାହା ବ୍ୟକ୍ତିର ଆନ୍ତରିକ ଦର୍ଯ୍ୟାକୁ ଉପରକୁ ଉଠାଇଥାଏ। ଏହାଦ୍ବାରା ଆକର୍ଷକ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ବର ମଧ୍ୟ ବିକାଶ ହୋଇଥାଏ।

Mexican food

ବିବାହ ପାଇଁ ବାସ୍ତୁ ନିୟମ:

୧. ଘରେ ଦୀପ ଓ ଧୂପ ଜଳାଇ ଆପଣ ଏକ ଭଲ ଜୀବନସାଥୀ ଖୋଜି ପାରିବେ। କାରଣ ଦୀପ ଓ ଧୂପ ଦ୍ବାରା         ଘରେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥାଏ। ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ କଲେ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଆନ୍ତରିକ ଶକ୍ତି ମିଳିଥାଏ।

୨. ବାସ୍ତୁ ଅନୁସାରେ ବର ଏବଂ କନିଆ ଉରୀ ଅନୁକୂଳ ଦିଗକୁ ସାମ୍ନା କରି ଭାଇ ଭାଉଜ କିମ୍ବା କନିଆ ସାମ୍ନାରେ ବସିବା ଦ୍ବାରା ଯାହାଦ୍ବାରା ସକାରତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆସିଥାଏ। ଅନୁକୂଳ ଦିଗ ଯୋଗୁଁ ବ୍ୟକ୍ତିର ଆତ୍ମବିଶ୍ବାସର ସ୍ତର ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥାଏ।

୩. ଉଚିତ ଜୀବନସାଥୀ ବାଛିବା ସମୟରେ ଓରି ଦିଗର ବସିବା ଦ୍ବାରା ହେବାକୁ ଥିବା ବାହାଘର ଆରାମରେ ତଥା ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳାରେ ହୋଇ ଯାଇଥାଏ।।