ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୦ ଯାଏ ବଢ଼ିଲା ଇଗ୍ନୋ ନାମଲେଖା ଅବଧି, ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ୱେବସାଇଟ୍‌ରେ ଉପଲବ୍ଧ
  • ||
  • ଶନିବାର ସତ୍‌ସଙ୍ଗ ବିହାର ଫୁଟ୍‌ ଓଭର ବ୍ରିଜ୍‌ ଲୋକାର୍ପଣ, ଉଦ୍‌ଘାଟନ୍ କରିବେ ସାଂସଦ ଅପରାଜିତ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ
  • ||
  • ୧୦୦ ଆସନରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୂଡାନ୍ତ ! କଟିପାରେ ୭୦ ସାଂସଦଙ୍କ ଟିକେଟ, ନୂଆ ମୁହଁ ଓ ମହିଳାଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ନିଳାଦ୍ରୀ ବିହାର ଏଟିଏମ୍‌ ଛକରେ ବୋମାମାଡ, ବିଳମ୍ବିତ ରାତି କାର୍‌କୁ ବୋମା ଫିଙ୍ଗି ଚମ୍ପଟ୍ ମାରିଲେ ୨ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଏ ବର୍ଷ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଲହରୀ ଲମ୍ବିବ: ମାର୍ଚ୍ଚରୁ କଲବଲ କରିବ ଖରା, ଆକାଶରୁ ନିଆଁ ବର୍ଷିବ
  • ||

ପାଦରେ ମାଲିସ୍‌ କରନ୍ତୁ ଆଲମଣ୍ଡ ତେଲ, ଶରୀରର ଥକ୍କାପଣ ସହ ନିଦ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହେବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪/୦୨: ଆଲମଣ୍ଡ ଶରୀର ପାଇଁ ବେଶ୍‌ ଉପକାରୀ । ଏହା ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି । ଏହାର ତେଲ ମଧ୍ୟ କିଛି କମ୍‌ ଉପକାରୀ ନୁହେଁ । ପାଦରେ ଆଲମଣ୍ଡ ତେଲ ମାଲିସ୍‌ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରର ଥକ୍କାପଣ ସହ ନିଦ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ । ଏହି ତେଲ ମାଲିସ୍‌ ଫଳରେ ପାଦକୁ ପୋଷଣ ମିଳିବା ସହ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ସହଜରେ ଦୂରେଇ ଯାଇଥାଏ । ଆଲମଣ୍ଡ ତେଲ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ ଯଥା କ୍ୟାଲସିୟମ୍‌, ଆଇରନ୍‌, କପର୍‌ ଓ ପ୍ରୋଟିନ୍‌ରେ ଭରା । ଚାଲନ୍ତୁ ଦେଖିବା ଆଲମଣ୍ଡ ତେଲ ମାଲିସ୍‌ ଦ୍ୱାରା ଶରୀରକୁ କ’ଣ ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ । ଏହି ତେଲ ପାଦରେ ମାଲିସ୍‌ କରିବା ଫଳରେ ଓଜନ କମ୍‌ କରିବା ସହଜ ହୋଇଥାଏ । ତେଲ ମାଲିସ୍‌ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରରେ ଥିବା ହାନିକାରକ ତତ୍ତ୍ୱ ବାହାର କରିବାରେ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ବାଦାମ ତେଲରେ ଏମିତି ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ ରହିଛି, ଯାହା ଶରୀରର ଥକ୍କାପଣକୁ ଦୂର କରିଥାଏ । ଏହି ତେଲରେ ପାଦ ମସାଜ୍‌ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଶାରିରୀକ ସହ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ମଧ୍ୟ ମିଳିଥାଏ । ଏହି ତେଲକୁ ରାତିରେ ମସାଜ୍‌ କରିବା ଉଚିତ୍‌ । ଫଳରେ ସାରାଦିନ ସକ୍ରିୟ ରହିପାରିବେ । ପାଦରେ ବାଦାମ ତେଲ ମସାଜ୍‌ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରରେ ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନ ଠିକ୍‌ ଭାବେ ହୋଇଥାଏ । ପ୍ରାୟ ଲୋକ କେବଳ ମୁଣ୍ଡରେ ତେଲ ମସାଜ୍‌ କରିଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ପାଦ ମସାଜ୍‌ କରି ନଥାନ୍ତି ।

ପାଦରେ ତେଲ ମସାଜ୍‌ କରିବା ଦ୍ୱାରା ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନ ବଢିବା ସହ ଶରୀର ସୁସ୍ଥ ରହିଥାଏ । ଆଲମଣ୍ଡ ତେଲରେ ଏମିତି କିଛି ତତ୍ତ୍ୱ ରହିଛି, ଯାହା ଶରୀରର ଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣାକୁ କମ୍‌ କରିଥାଏ । ସେହିପରି ପାଦ ଫଟା ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଦୂର କରିଥାଏ । ଏହା ତ୍ୱଚାକୁ ପୋଷଣ ଦେବା ସହ ହାଡ଼କୁ ମଜଭୁତ କରିଥାଏ । ପାଦରେ ବାଦାମ ତେଲ ମାଲିସ୍‌ କରିବା ଦ୍ୱାରା ମୁଣ୍ଡରୁ ଚିନ୍ତା ଦୂର ହୋଇଥାଏ । ବାଦାମ ତେଲର ଧୀମା ବାସ୍ନା ମୁଣ୍ଡା ବିନ୍ଧାରୁ ଆରାମ ଦେଇଥାଏ । ସେହିପରି ପାଦରେ ବାଦାମ ତେଲ ମାଲିସ୍‌ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଅବସାଦରୁ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.