PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେବି କଲେଜ ହଷ୍ଟେଲରୁ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ୨୦୨୨-୨୩ ବଜେଟ୍‌ : ଶିକ୍ଷା ଓ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ କ୍ଷେତ୍ର ପାଇଁ ୨୭,୩୨୪କୋଟି ଟଙ୍କା ଆବଣ୍ଟନ
  • ||
  • ଉଦୟପୁର ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣା : କୋର୍ଟ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୧୦ଦିନର NIA ରିମାଣ୍ଡରେ ପଠାଇଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର ପରେ କଟକରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିର ରୋଷଘର ଚୁଲି ଭାଙ୍ଗିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଚୁଲି ଭାଙ୍ଗି ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ: ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାରିତ, ଆସିବ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ବଜେଟ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ; ଫୁଟ୍‌ ଉପରେ ବିମାନ କ୍ୟାବିନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ଧୁଆଁ; ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅବତରଣ କଲା ସ୍ପାଇସଜେଟ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୪ରେ ଲଘୁଚାପ, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର : ଜଗା ଦର୍ଶନ ସାରି ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବୋଲେରୋକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ: ଜଣେ ମୃତ, ୯ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁରୀ: ଦାରୁବ୍ରହ୍ମଙ୍କ ପତିତପାବନ ଯାତ୍ରା: ଆଜି ଜନ୍ମବେଦିକୁ ବିଜେ କରିବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବାରିପଦା: ଆଜି ଗଡ଼ିବ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ରଥ, ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ରଥକୁ ଟାଣିବେ ମହିଳା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • କଟକ: ଆଜିଠୁ ମିଳିତ ପୁଲିସ୍‌ ସେବା ପରୀକ୍ଷା, ୩୪ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୨୯ ହଜାର ୬୪୪ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ
  • ||

ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଶିଶୁକୁ ଭୁଲରେ ଛାଡିଦେଲେ ମା, ଜରୁରୀ କାରଣ ଦର୍ଶାଇ ବିମାନକୁ ଫେରାଇ ଆଣିଲେ ପାଇଲଟ

ରିୟାଦ,୧୨।୩: ସାଧାରଣତଃ ଜରୁରୀକାଳୀନ ସ୍ଥିତିରେ ବିମାନକୁ ଅବତରଣ  ଅନୁମତି ମିଳିଥାଏ। କିନ୍ତୁ ସାଉଦି ଆରବରେ ଜଣେ ପାଇଲଟ କିନ୍ତୁ ବିମାନକୁ ଫେରାଇ ଦେବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଜଣାପଡିଥିଲା ଜଣେ ମହିଳା  ନିଜ ସନ୍ତାନକୁ  ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଛାଡି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏକଥା ଜାଣିବା ପରେ ପାଇଲଟ୍‌ ଜଣକ ତତ୍‌କ୍ଷଣାତ ପ୍ଲେନ୍‌କୁ ଏୟାରପୋର୍ଟକୁ

 ମିଳିଥିବା ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଫ୍ଲାଇଟ୍‌ SV832  ସାଉଦିଆରବର ଜେଦ୍ଦାହରୁ କୁଆଲାଲାମ୍ପପୁର ଅଭିମୁଖେ ଉଡାଣ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ତେବେ ବିମାନଟି ଉଡିବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ସାଉଦି ଆରବର ଜଣେ ମହିଳା ନିଜ ଛୋଟ ଛୁଆକୁ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଭୁଲରେ ଛାଡି ଆସିଥିବା କହିଥିଲେ।  ଏହା ଶୁଣିବା ପରେ  ପାଇଲଟ୍‌ ଜଣକ ସଙ୍ଗେସଙ୍ଗେ ଏୟାର ଟ୍ରାଫିକ୍‌ କଣ୍ଟ୍ରୋଲର(ଏଟିସି)ଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ।

ଏ ସମ୍ପର୍କିତ ଏକ ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ସେଥିରେ ଏଟିସିର  କର୍ମଚାରୀ ଜଣକ ନିଜ ସହକର୍ମୀଙ୍କୁ ପଚାରୁଛନ୍ତି ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ କ’ଣ ନିମୟ ରହିଛି? ଏହାପରେ ସେ ପାଇଲଟ୍‌ଙ୍କୁ  ସମସ୍ୟା ଦୋହୋରାଇବାକୁ କହୁଛନ୍ତି । ପାଇଲଟ୍‌ ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇ କହୁଛନ୍ତି,  ଜଣେ ମହିଳା ଯାତ୍ରୀ ତାଙ୍କର ଶିଶୁକୁ କିଙ୍ଗ ଅବଦୁଲା ଅଜିଜ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଭୁଲରେ ଛାଡିକି ପଳାଇ ଆସିଛନ୍ତି। ଏହା ସହ ପାଇଲଟ ଜଣକ ବିମାନଯାତ୍ରା ଜାରି ରଖିବାକୁ ମଧ୍ୟ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ।

ଏହାପରେ ଏଟିସି ବିମାନକୁ ଅବତରଣ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପାଇଲଟ ଜଣଙ୍କୁ ଖୁବ୍ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଚି। ନିଜ ଛୁଆକୁ ଭୁଲି ଯାଇଥିବା ମହିଳାଙ୍କୁ ସୋଶାଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଖୁବ୍‌ ସମାଲୋଚନା କରାଯାଇଛି। ତେବେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ପାରିନାହିଁ ଯେ ବିମାନ ଉଡାଣ ଆରମ୍ଭ କରିବାର ତେବେ ସମୟ ପରେ ମହିଳା ଜଣକ ନିଜର ଭୁଲ ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିପାରିତିଲେ। ଗତ ବର୍ଷ ଜର୍ମାନୀରେ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ମାମଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ସେତେବେଳେ ପୋଲିସ କହିଥିଲା ଜଣେ ଦମ୍ପତ୍ତି ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଭୁଲରେ ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ଛାଡିକି ପଳାଇ ଆସିଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର