PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋଇଡା ବ୍ଲକର ଫଟାଟାଙ୍ଗର ଆଶ୍ରମ ଛାତ୍ରୀ ନିବାସରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ୧୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଛାତ୍ରୀ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ୫ମ ଟେଷ୍ଟ: ଜୋ ରୁଟ୍‌ ଏବଂ ଜନି ବୈୟାରିଷ୍ଟୋଙ୍କ ଶତକୀୟ ଇନିଂସ, ଭାରତକୁ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ହରାଇ ସିରିଜ ବରାବର୍‌ କଲା ଇଂଲଣ୍ଡ
  • ||
  • ପୁଣି ରାଜଧାନୀରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଭୁବନେଶ୍ବର ସ୍ଥିତ ଆଚାର୍ଯ୍ୟବିହାର ନିକଟ ଏକ ଭଡାଘରୁ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଉତ୍କଟ ବେକାରୀ ସମସ୍ୟା, ମୁଲତବୀ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ବିରୋଧୀ
  • ||
  • ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ : ମୋବାଇଲ୍ ଗେମ୍ ହେଲା କାଳ, ଅନଲାଇନ୍ ଗେମ୍ ଖେଳି ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ହାରିଯିବାରୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ସମ୍ଵଲପୁର : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଅଜଣା ଟ୍ରକ୍, ୨ ମୃତ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ୫୫ଟି ନୂତନ ବାତ୍ୟା ଓ ବନ୍ୟା ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀ, ଦ୍ଵିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିରୁ ୨୯ କୋଟି ୩୬ ଲକ୍ଷ ମଞ୍ଜୁର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ପୋଲିସ ପଞ୍ଝାରେ ଦୁଇ ନକଲି ମାଓବାଦୀ, ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଧମକ ଦେଇ ମାଗୁଥିଲେ ୫ ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରୁ ବାପା ଓ ଝିଅ-ପୁଅଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ: କମାଣ୍ଡର ଜିପ୍‌ରୁ ୩୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜି ହେରାପଞ୍ଚମୀ, ନନ୍ଦିଘୋଷ ରଥ ଭାଙ୍ଗି ରାଗ ଶୁଝାଇବେ ଅଭିମାନିନୀ ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସାଆନ୍ତାଣୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶାରେ ଲଘୁଚାପ ବଳୟ ସୃଷ୍ଟି, ୪ ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା: ୧୧ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ଛେଚିବ
  • ||

ପ୍ରେମ ପାଇଁ ୩ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ବିକି ଦେଲା ମା’; ଘଟଣାର ପରଦା ଖୋଲିଦେଲା ଝିଅ

ହାଟଡ଼ିହି,୨୯ । ୫(ଆପ୍ର): ପ୍ରେମ ଆଗରେ ହାର ମାନିଛି ମାତୃତ୍ୱ । ପ୍ରେମକୁ ସାକାର କରିବାକୁ ଯାଇ ଜଣେ ମହିଳା ୩ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ବିକ୍ରି କରିଦେଇଛି । ବିଶ୍ୱାସ ନହେଲେ ବି ଏପରି ଘଟଣା ଘଟିଛି କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ହାଟଡିହି ବ୍ଲକ୍‌ ତାମ୍ପଳା ଗ୍ରାମରେ ।

ହାଟଡିହି ବ୍ଲକ୍‌ର ତାମ୍ପଳା ଗ୍ରାମର ଏ ମହିଳା ଜଣକ ୬ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ୫ ବର୍ଷର ଝିଅ ଓ ୩ ବର୍ଷର ପୁଅ ଅଛି । ସ୍ୱାମୀ ପରିବାର ଚଳାଇବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ରହି କାମ କରନ୍ତି । ହେଲେ ମହିଳା ଜଣକ କିଛି ମାସ ହେଲା ନିକଟସ୍ଥ ଇଞ୍ଚୋଳ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଯୁବକକୁ ଭଲ ପାଇ ତା ସହିତ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ବଢ଼ାଇଥିଲେ । ତେଣୁ ମହିଳା ଜଣକ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କକୁ ସାକାର କରିବାକୁ ଯାଇ ମାସେ ତଳେ ବନ୍ତର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଶିଶୁପୁତ୍ରକୁ ବିକ୍ରି କରିଦେଇଥିଲା । ଏ ବିଷୟରେ କେହି ଜାଣି ପାରିନଥିଲେ । ଏପରିକି ଝିଅକୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ବାହାରେ ପ୍ରକାଶ କଲେ ମାରିଦେବାକୁ ଧମକ ଦେଇଥିଲା ।

କିନ୍ତୁ ଆଜି ସକାଳେ ଗ୍ରାମର କିଛି ମହିଳା ତାର ପୁଅ ସମ୍ପର୍କରେ ପଚରା ଉଚୁରା କରିବା ପରେ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାପଡିଥିଲା । ମହିଳା ଜଣକ ଏନେଇ ପାଟି ଖୋଲି ନଥିବାବେଳେ ମହିଳାଙ୍କ ଝିଅ ତାର ସାନଭାଇକୁ ମା’ ବିକ୍ରି କରିଦେଇଛି ବୋଲି କହିଛି । ୫ ବର୍ଷ ଝିଅର ଏଭଳି ବୟାନ ପରେ ଘଟଣା ଚାରିଆଡେ ବ୍ୟାପି ଯାଇଥିଲା । ଏନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ତାଗିଦ କରିବା ପରେ ମହିଳାଙ୍କ ବାପ ଘରକୁ ଜଣାଇଥିଲେ । ବାପଘର ଲୋକେ ବନ୍ତ ଯାଇ ଶିଶୁପୁତ୍ରକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଗ୍ରାମର କିଛି ବ୍ୟକ୍ତି ମହିଳାଙ୍କ ବାପଘରକୁ ଯାଇ ଶିଶୁପୁତ୍ରକୁ ଘରକୁ ଆଣିଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର