PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯାତ୍ରା ଅଭିନେତା ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନାଁରେ ରାଜଧାନୀ ମିଡ଼ିଆ ହାଉସ୍ ସିଇଓ ଥାନାରେ କଲେ ଅଭିଯୋଗ , ଯାତ୍ରା ରାଜିନାମା ଅଗ୍ରୀମ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ନକରିବାରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଔପଦା ଥାନାରେ ରୁଜୁ ହୋଇଛି ମାମଲା, ପାର୍ବତୀ ଗଣନାଟ୍ୟ ଠାରୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ ଅଗ୍ରୀମ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

ବିଶ୍ୱ ସ୍ପୋର୍ଟସ ଟିମ୍‌ ମାଲିକ ତାଲିକା: ସବୁଠୁ ଧନୀ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନି

source:www.livemint.com

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮ା୩(ଏଜେନ୍ସି):ଫୋର୍ବସ ପତ୍ରିକା ବିଶ୍ୱର ସ୍ପୋର୍ଟସ ଟିମ୍‌ଗୁଡିକର ମାଲିକମାନଙ୍କ ଏକ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ଏହି ତାଲିକାରେ ଭାରତୀୟ ଉଦ୍ୟୋଗପତି ତଥା ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍‌ ଲିମିଟେଡ୍‌(ଆର୍‌ଆଇଏଲ୍‌) ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନି ଶୀର୍ଷରେ ଅଛନ୍ତି । ମୁକେଶ ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌(ଆଇପିଏଲ୍‌)ରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଟିମ୍‌ ମାଲିକ । ଫୋର୍ବସ ଏହି ତାଲିକାରେ ୨୦ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସାମିଲ କରିଛି । ସୂଚୀ ଅନୁସାରେ, ଗତ ବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ଚଳିତବର୍ଷ ୧୩ଟି ଟିମ୍‌ ମାଲିକଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତିରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି ।

୫ ଜଣଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତିରେ ହ୍ରାସ ଘଟିଥିବାବେଳେ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ଅପରିବର୍ତ୍ତିତ ରହିଛି । ୩.୬ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା ସମ୍ପତ୍ତିର ମାଲିକ ମୁକେଶ ୨୦୦୮ରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ଟିମ୍‌କୁ କିଣିଥିଲେ । ତାଲିକାରେ ଏନ୍‌ବିଏ ଟିମ୍‌ ଲସ୍‌ ଏଞ୍ଜେଲସ୍‌ କ୍ଲିପର୍ସ ମାଲିକ ଷ୍ଟିଭ୍‌ ବାଲ୍‌ମର୍‌ ଦ୍ୱିତୀୟ ଏବଂ ଅଟୋ ରେସିଂ ଟିମ୍‌ ରେଡ୍‌ ବୁଲ୍‌ର ମାଲିକ ଡିଏଟ୍ରିଚ୍‌ ମାଟେସିଟ୍‌ଜ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି । ଏହା ସହିତ ହକି ଟିମ୍‌ ସାନ୍‌ ଜୋସ୍‌ ସାର୍କର ମାଲିକ ହାସୋ ପ୍ଲେଟ୍‌ନର ଆଣ୍ଡ୍‌ ଫ୍ୟାମିଲି, ଚେଲ୍‌ସି ଫୁଟ୍‌ବଲ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ର ମାଲିକ ରୋମାନ ଅବ୍ରାମୋବିଚ୍‌ ଏବଂ କରୋଲିନା ପାନ୍ଥର୍ସ ଫୁଟ୍‌ବଲ୍‌ ଟିମ୍‌ର ମାଲିକ ଡେଭିଡ୍‌ ଟେପର ମଧ୍ୟ ତାଲିକାରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି ।