PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରଗଡ : ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ ବରଗଡର ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ଭୋଇ
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର : ୧୬୨ ପେଟି କଫସିରଫ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଓଡ଼ିଶା-ଝାଡଖଣ୍ଡ ସୀମାନ୍ତରେ ପୁଲିସ ଓ ନକ୍ସଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ, ଖସିଗଲା ମାଓ ନେତା ଅନମୋଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୨୦୨୦ ରୁ ୨୦୨୨ ମଧ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶାରେ କୋଭିଡ୍‌ରେ ମରିଛନ୍ତି ୨୦ ହଜାରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ, ଫାଇଲିନ୍ ବାତ୍ୟାରେ ହୋଇଛି ସର୍ବାଧିକ କ୍ଷତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ୫୫୧୫ଟି ଅଛି ପଡ଼ା ଗାଁ, ୬୬୫ ଗାଁକୁ ମିଳିଛି ରାଜସ୍ଵ ମାନ୍ୟତା
  • ||

ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ଶେଷ ଅଧିବେଶନରେ ଭାବୁକ ହେଲେ ମୁଲାୟମ ସିଂ ଯାଦବ, କହିଲେ ଆପଣ ପୁଣି ହୁଅନ୍ତୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

source:www.jagran.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ୧୩/୨: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଦେଶରେ ଚାଲିଥିବା ବୟାନବାଜି ମଧ୍ୟରେ ମୁଲାୟମ ସିଂହ ଯାଦବ ଆଜି ଏକ ବଡ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟିର ସୁପ୍ରିମୋ ତଥା ସାଂସଦ ମୁଲାୟମ ଲୋକସଭାରେ କହିଲେ ଯେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ପୁଣି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ଉଚିତ୍ । ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନର ଶେଷ ଦିନରେ ସେ ଏହି ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ସେ ଏହି ବୟାନ ଦେଇଥିଲେ ସେତେବେଳେ ମୋଦି ମଧ୍ୟ ସଂସଦରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

ମୁଲାୟମ କହିଲେ, ‘ମୋର କାମନା ଏହା ଯେ ଏଠି ଯେତେ ସଦସ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ସେମାନେ ପୁଣି ଚୟନ ହୋଇ ଏଠାକୁ ଆସନ୍ତୁ । ଆମେ (ବିରୋଧୀ) ସଂଖ୍ୟାରେ ବହୁତ କମ୍, ଆମେ ଅଧିକ କିଛି ହାସଲ କରିପାରିବୁନି କିନ୍ତୁ ମୁଁ କାମନା କରୁଛି ଆପଣ(ମୋଦି) ପୁଣି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇ ଆସନ୍ତୁ’ । ମୁଲାୟମଙ୍କ ଏହି ବୟାନ ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ହାତ ଯୋଡି ତାଙ୍କର ଅଭିବାଦନ କଲେ ।

source:aajtak.intoday.in

କହିରଖୁଛୁ ଆଜି ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନର ଶେଷ ଦିନ। ସମସ୍ତ ସାଂସଦ ଲୋକସଭାରେ ନିଜ ଶେଷ ଭାଷଣ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଏପରି ବୟାନ ରଖିଥିଲେ ମୁଲାୟମ ସିଂହ ଯାଦବ । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେତେବେଳେ ସେ ଏହି ବୟାନ ଦେଲେ ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ବସିଥିଲେ ୟୁପିଏ ଅଧ୍ଯକ୍ଷ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ । ମୁଲାୟମଙ୍କ ଏହି ବୟାନ ପରେ ସଂସଦରେ କରତାଳି ବର୍ଷା ହେବାକୁ ଲାଗିଲା ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି ସୁମିତ୍ରା ମହାଜନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ମୁଲାୟମ ସିଂ ଯାଦବ । ସେ ସୁମିତ୍ରା ମହାଜନଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଗୃହ ଚଳାଇଥିବାରୁ ଅଭିବାଦନ କରିଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର