PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଏଏସ୍‌ଆଇ ଟିମ୍‌, ଗର୍ଭଗୃହ ଓ ନାଟମଣ୍ଡପ ଫାଟର ସ୍ଥିତି ଓ ଏହାର ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କରେ ଯାଞ୍ଚ କରିବ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ବାଘମାରୀ ନିକଟରେ ରାସ୍ତାକଡକୁ ଖସିଲା ଲିଙ୍ଗରାଜ ବସ୍, ୨୦ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜି ମିଳିବ ଆଡ଼ପ ଅବଢ଼ା
  • ||
  • ମହିଳା ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ଆଜି ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଭେଟିବ ଭାରତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଭଦ୍ରକରେ ଦୁଇ କିନ୍ନର ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ: ୫ ଜଣ ଗୁରୁତର, ୪ ଅଟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପଥରଗାଡ଼ିଆରେ ଅଦ୍ଭୂତ ବାଛୁରୀ ଜନ୍ମ, ଦେଖିବାକୁ ଲୋକଙ୍କ ଲାଗିଲା ଭିଡ଼
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ବଢ଼ିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୪୬ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||

ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ଶେଷ ଅଧିବେଶନରେ ଭାବୁକ ହେଲେ ମୁଲାୟମ ସିଂ ଯାଦବ, କହିଲେ ଆପଣ ପୁଣି ହୁଅନ୍ତୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

source:www.jagran.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ୧୩/୨: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଦେଶରେ ଚାଲିଥିବା ବୟାନବାଜି ମଧ୍ୟରେ ମୁଲାୟମ ସିଂହ ଯାଦବ ଆଜି ଏକ ବଡ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟିର ସୁପ୍ରିମୋ ତଥା ସାଂସଦ ମୁଲାୟମ ଲୋକସଭାରେ କହିଲେ ଯେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ପୁଣି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ଉଚିତ୍ । ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନର ଶେଷ ଦିନରେ ସେ ଏହି ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ସେ ଏହି ବୟାନ ଦେଇଥିଲେ ସେତେବେଳେ ମୋଦି ମଧ୍ୟ ସଂସଦରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

ମୁଲାୟମ କହିଲେ, ‘ମୋର କାମନା ଏହା ଯେ ଏଠି ଯେତେ ସଦସ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ସେମାନେ ପୁଣି ଚୟନ ହୋଇ ଏଠାକୁ ଆସନ୍ତୁ । ଆମେ (ବିରୋଧୀ) ସଂଖ୍ୟାରେ ବହୁତ କମ୍, ଆମେ ଅଧିକ କିଛି ହାସଲ କରିପାରିବୁନି କିନ୍ତୁ ମୁଁ କାମନା କରୁଛି ଆପଣ(ମୋଦି) ପୁଣି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇ ଆସନ୍ତୁ’ । ମୁଲାୟମଙ୍କ ଏହି ବୟାନ ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ହାତ ଯୋଡି ତାଙ୍କର ଅଭିବାଦନ କଲେ ।

source:aajtak.intoday.in

କହିରଖୁଛୁ ଆଜି ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନର ଶେଷ ଦିନ। ସମସ୍ତ ସାଂସଦ ଲୋକସଭାରେ ନିଜ ଶେଷ ଭାଷଣ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଏପରି ବୟାନ ରଖିଥିଲେ ମୁଲାୟମ ସିଂହ ଯାଦବ । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେତେବେଳେ ସେ ଏହି ବୟାନ ଦେଲେ ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ବସିଥିଲେ ୟୁପିଏ ଅଧ୍ଯକ୍ଷ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ । ମୁଲାୟମଙ୍କ ଏହି ବୟାନ ପରେ ସଂସଦରେ କରତାଳି ବର୍ଷା ହେବାକୁ ଲାଗିଲା ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି ସୁମିତ୍ରା ମହାଜନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ମୁଲାୟମ ସିଂ ଯାଦବ । ସେ ସୁମିତ୍ରା ମହାଜନଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଗୃହ ଚଳାଇଥିବାରୁ ଅଭିବାଦନ କରିଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର