PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ, ଶପଥ ପାଠ କରାଇଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ
  • ||
  • ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍ ହେବେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ , ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ସୂଚନା ଦେଲେ ଜେପି ନଡ୍ଡା
  • ||
  • ପୁଣି ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ, କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ବଢ଼ିବାରୁ କଟକଣା ଜାରି । ମଲ୍ , ଦୋକାନ, ସରକାରୀ ଓ ଘରୋଇ ଅଫିସରେ କଟକଣା ପାଳନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ। ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ୨ ମିଟର ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ହେବେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ , ପ୍ରେସ୍‌ମିଟ୍‌ରେ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍‌ଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଅଟକିଛି ପେଟା ନାଳର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଓ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ କାର୍ଯ୍ୟ, ନାଳ ଭିତରେ ପଶି ପ୍ରତିବାଦ କଲେ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା, କୋଭିଡ୍ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ବେଡ୍
  • ||
  • ମୋରଡ଼ା : ମୋରଡ଼ାରେ ଥମୁନି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ମୃତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳାକୁ ବିଜେ ହେଲା ଆଜ୍ଞାମାଳ, ସିଂହଦ୍ଵାର ସମ୍ମୁଖକୁ ଆସିବେ ୩ ରଥ
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଟ୍ରାଫିକ୍ ଓ ପାର୍କିଂ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ମାଳତିପାଟପୁର ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ରହିବେ ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ଆସୁଥିବା ଯାତ୍ରୀବାହି ବସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବିଏମସିର ଡ୍ରାଇ ଡେ ପାଳନ, ମଶା ବଂଶ ବୃଦ୍ଧିକୁ ନାଶ କରିବାକୁ ରାଜଧାନୀବାସୀଙ୍କୁ ଆହ୍ଵାନ କଲେ ବିଏମସି କମିଶନର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟ୍‌କା, ଦଳର ସମ୍ପାଦକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ୍
  • ||

ବିଶ୍ବର ସବୁଠୁ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ କ’ଣ କହିଥିଲେ ଜାଣିବାକୁ ୧.୩୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ, ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ

ଓ୍ବାଶିଂଟନ,୧୯।୩: ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ଦେଶରେ ଅନୁସନ୍ଧାନ ମୂଳକ ସାମ୍ବାଦିକତାରେ ଖବର ପାଇବାକୁ ମୋଟା ରକମର ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ କରିବାକୁ ପଛାଇନଥାନ୍ତି। ଓ୍ବାର୍ଲଷ୍ଟିଟ୍ ଜର୍ନାଲର ଏକ ଖବର ଅନୁସାରେ ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି ତଥା ଆମାଜନର ସିଇଓ ଜେଫ୍ ବେଜୋସ୍ ଓ ତାଙ୍କର ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ଲୋରେନ୍ ସାଚେଞ୍ଜଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ନେଇ ପ୍ରମାଣ ଦେବା ପାଇଁ ଆମେରିକାର  ‘ନ୍ୟାସନାଲ ଇନକ୍ବାର’ ନାମକ ଏକ ମାଗାଜିନ୍ ଲୋରେନଙ୍କ ଭାଇଙ୍କୁ  ୧.୩୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଥିଲେ।  ଦୁହିଁଙ୍କର  ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ମେସେଜ୍,ଫଟୋ ଏବଂ କଥାବାର୍ତ୍ତାକୁ ଲିକ୍ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ଅର୍ଥ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

source: https://pagesix.com

 ଏହି ମାଗାଜିନ ଗତ ଜାନୁଆରୀରେ ନିଜ ଖବରରେ ଖୁଲାସା କରିଥିଲା ଯେ ଜେଫ୍ ବେଜୋସ୍ ଓ ନ୍ୟୁଜ ଆଙ୍କର ଲୋରେନ୍ ସାଞ୍ଚେଜଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ ରହିଛି। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ସାଚେଞ୍ଜଙ୍କୁ ଅଶ୍ଲୀଳ ମେସେଜ୍ ଏବଂ ଫଟୋ  ବେଜୋସ୍  ପଠାଉଥିଲେ। ବେଜୋସ୍ ନିଜର ପାଇଭେଟ୍ ଜେଟରେ ସାଚେଞ୍ଜଙ୍କୁ ବହୁ ସହର ନେଇକି ବୁଲୁଥିଲେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଏ ବିଷୟରେ ଜଣାପଡିବା ପରେ ଜେଫ୍ ବେଜୋସଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କୁ ଛାଡପତ୍ର ଦେଇଥିଲେ।

source: https://collegecandy.com/

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଦୁହିଁଙ୍କ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ଲିକ୍ ହୋଇଥିବା ତଥ୍ୟ ରାଜନୈତିକ ହୋଇପାରେ। ‘ନ୍ୟାସନାଲ ଇନକ୍ବାର’ର ଅଧୀନରେ ଥିବା ଆମେରିକା ଗଣମାଧ୍ୟମ ଇଙ୍କ ନିକଟରେ ରହିଛି ଏସବୁ ତଥ୍ୟ, ଯାହାର ମାଲିକ ଡେଭିଡ ପେକର। ଡେଭିଡ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡୋ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ନିକଟତମ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ ଜେଫ୍ ବେଜୋସ୍ ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଖବରକାଗଜ ଓ୍ବାଶିଂଟନ ପୋଷ୍ଟର ମାଲିକ। ସେ ବହୁବାର ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ନେଇ ସମାଲୋଚନା କରିସାରିଛନ୍ତି ଓ୍ବାଶିଂଟନ ପୋଷ୍ଟରେ। ବେଜୋସ୍ ଏବଂ ଲରେନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ  ନେଇ ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ସିକ୍ୟୁରିଟି କନସଲ୍ଟ ଗୋଭିନ୍ ଡେ ବେକରଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଏହି ଲିକ୍ ପଛରେ ରାଜନୈତିକ ଉଦେଶ୍ୟ ରହିଥାଇ ପାରେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର