PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ: ରେଞ୍ଜରଙ୍କ ହେପାଜତରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ବଡ଼ମ୍ବା ରେଞ୍ଜରଙ୍କ ସମେତ ୧୫ ଅଟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଥଣ୍ଡା ଜ୍ୱରରେ ରାଜ୍ୟ କଲବଲ: ପୀଡ଼ିତ ଶିଶୁଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩ଗୁଣ ବଢ଼ିଛି, ଚିନ୍ତାରେ ଅଭିଭାବକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବରମୁଣ୍ଡା ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ବୋମାମାଡ଼, ଜଣେ ଅଟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସରିଲା ଖଣ୍ଡଗିରି କୁମ୍ଭମେଳା, ଫେରିଲେ ସାଧୁସନ୍ଥ
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ତ୍ରୀବତା ଥିଲା ୭.୮
  • ||

ଜାତୀୟ ଜୁନିୟର ମହିଳା ହକି: ବିହାରକୁ ହରାଇଲା ଓଡ଼ିଶା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨ ।୨ (ବ୍ୟୁରୋ): କେରଳରେ ଚାଲିଥିବା ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ମହିଳା ଜାତୀୟ ଜୁନିୟର ହକି (ଡିଭିଜନ-ଏ)ରେ ଆଜି ଓଡ଼ିଶା ୯-୦ ଗୋଲରେ ବିହାରକୁ ପରାଜିତ କରିଛି । ପ୍ରଥମ, ଦ୍ୱିତୀୟ ଓ ତୃତୀୟ କ୍ୱାର୍ଟରରେ ଓଡ଼ିଶା ୩ଟି ଲେଖାଏଁ ଗୋଲ୍‌ ସ୍କୋର କରି ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା ।
ଷଷ୍ଠ ମିନିଟ୍‌ରେ ପ୍ରଥମ ଗୋଲ୍‌ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ନେହା ଲାକ୍ରା । ସେ ପୁଣି ୨୨ତମ ମିନିଟ୍‌ରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଗୋଲ୍‌ କରିଥିଲେ । ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୨୮, ୩୨ ଓ ୩୮ତମ ମିନିଟ୍‌ରେ ଅବିନାସା ସୁରିନ, ନବମ ମିନିଟ୍‌ରେ ମନୀଷା ମିଞ୍ଜ, ୧୩ ମିନିଟରେ ସରିତା କେର୍କେଟା ଓ ୨୫ତମ ମିନିଟ୍‌ରେ ରଶ୍ମୀ କିଷାନ ଗୋଲ୍‌ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଖେଳର ଚତୁର୍ଥ କ୍ୱାର୍ଟରଟି ପ୍ରବଳ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତାପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିଲା । ବିହାର ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବା ନେଇ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲା । ମାତ୍ର ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଂଘର୍ଷ କରି ଗୋଲ୍‌ ଖାତା ଖୋଲି ପାରି ନଥିଲା । ଅନ୍ୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଗୁଡ଼ିକରେ ହକି ପଟିଆଲା ୩-୧ରେ ଭୋପାଳକୁ ଓ ଆନ୍ଧ୍ର ୨-୧ରେ ଆସାମକୁ ପରାଜିତ କରିଥିଲା ।