PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଧାର୍ମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣ, ୧୫ ମୃତ, ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର…
  • ||
  • HSRP ମାମଲା : ୧,୨,୩ ଏବଂ ୪ ନମ୍ଵର ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ମାସ ସମୟ ସୀମା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ପୁରୀରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ କୁଲତା ସମାଜର ଧର୍ମଶାଳା, ସୁନାମୁହିଁରେ ୧ ଏକର ଜାଗା ଓ ୩ କୋଟି ମଞ୍ଜୁର କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ମୈଦଲପୁର : ବନ୍ଧୁକ ମରାମତି ବେଳେ ଗୁଳି ଫୁଟି ୪ ଆହତ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ନଦୀରେ ଭାସୁଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ପରିଚୟ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରେଢ଼ାଖୋଲ : ଔଷଧ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଧକ୍କାରେ ୪ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍ ଚୂରମାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ATM ଭିତରେ ପଶିଲା ନାଗ, ଦେଢ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଉଦ୍ଧାର କଲା ସ୍ନେକ୍ ହେଲ୍ପଲାଇନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ସାମୁଦ୍ରିକ ବାୟୁ ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟରେ ରାତ୍ରି ତାପମାତ୍ରା ସ୍ୱାଭାବିକ ଠାରୁ ଅଧିକ ରେକର୍ଡ
  • ||
  • ନାରାୟଣପାଟଣା : ଝାଙ୍କିରିକାରିଲି ଗାଁ ପାହାଡ଼ରେ ମାତିଛି ମହାବଳ, ପୁଣି ଏକ ଛେଳିକୁ ମାରି ଖାଇଲା ବାଘ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଧାନ ଖଳାରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ବର୍ଷକର ଅମଳ ଫସଲ
  • ||

କେଭିଙ୍କୁ ନବୀନଙ୍କ ଜବାବ, ଆବ୍‌ସଲ୍ୟୁଟ୍‌ଲି ନନ୍‌ସେନ୍ସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୫ ।୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ସିବିଆଇ ନବୀନଙ୍କୁ ଜେରା କରିଛି । ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦଳନେତା କେଭି ସିଂହଦେଓଙ୍କ ଏ ଅଭିଯୋଗକୁ ମାତ୍ର ଦୁଇଟି ଶବ୍ଦରେ ହସି ଉଡ଼ାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ଗଣମାଧ୍ୟମ କେଭିଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଲୋଡ଼ିବାରୁ ନବୀନ କହିଲେ, ଆବ୍‌ସଲ୍ୟୁଟ୍‌ଲି ନନ୍‌ସେନ୍ସ । ଏମିତି କହି ନବୀନ କେଭିଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି ।
ଚିଟଫଣ୍ଡ ସ୍କାମକୁ ନେଇ କୋଲକତାରେ ସିବିଆଇ-ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବା ପରେ ଏହାର କମ୍ପନ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମଧ୍ୟ ଅନୁଭୂତ ହୋଇଛି । ସୋମବାର ସଂସଦରେ ବିଜେଡି ନିଜ ପକ୍ଷ ରଖି କେନ୍ଦ୍ର ଓ ସିବିଆଇ ଉପରେ ବର୍ଷିଥିଲା । ଏପରିକି ମଙ୍ଗଳବାର ଧାରଣାରୁ ହଟିବା ପୂର୍ବରୁ ମମତା ଘୋଷଣା କଲେ ଯେ, ଏ ନେଇ ସେ ନବୀନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବେ । ନବୀନ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ଦେବେ । ଏହାକୁ ନେଇ ବିଜେପି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ବିଧାନସଭା ଭିତରେ ଓ ବାହାରେ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ କରିଥିଲା ବେଳେ ନବୀନ ପାଲଟା ଜବାବ ରଖିଛନ୍ତି ।
ସିବିଆଇ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆପଣ ମମତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ଦେବେ କି? ଏ ପ୍ରଶ୍ନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି, ଏ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗତ ବର୍ଷେ ହେବ ଆମ ସହ ଟିଏମ୍‌ସିର କେହି କଥା ହୋଇ ନାହାନ୍ତି । ଏ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଆମେ ଆମ ପକ୍ଷ ରଖିଛୁ । ଆମ ଦଳର ମତାମତ କେବଳ ଓଡ଼ିଶା ସଂପର୍କିତ । ତେବେ ସିବିଆଇ ପେସାଦାର ସଂସ୍ଥା ଭଳି ରାଜନୀତିରୁ ଉଧ୍ୱର୍ରେ ରହି କାମ କରିବା ଦରକାର ବୋଲି ନବୀନ ମତ ରଖିଛନ୍ତି । ଏହାଛଡ଼ା ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଏ ନେଇ ଦେଇଥିବା ରାୟକୁ ସମସ୍ତେ ମାନିନେବା ଉଚିତ ବୋଲି ନବୀନ କହିଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର