PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆପଡା ସାଲେଭଟା ଛକରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଯୁବକ-ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାରେ ଗୁରୁତର ତ୍ରୁଟି, ହେଲିକପ୍ଟର ଉଡାଣ ଭରିବା କ୍ଷଣି ମଝି ଆକାଶରେ ଦେଖାଗଲା କଳା ବେଲୁନ୍, ୪ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଭିତରକୁ ଧସେଇ ପଶିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ପୋଲିସ-ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆପଡା ଉଦ୍ୟାନବନ୍ଧ କ୍ରିଷ୍ଣା ଛକରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : କଣ୍ଟାମାଳ ବ୍ଲକ୍ ମନମୁଣ୍ଡା ରେଞ୍ଜ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରତାଖଣ୍ଡି ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ଫାଶରେ ପଡ଼ି ଏକ ଭାଲୁର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କୋଲକାତା : ମାତ୍ର ୭୫ ଟଙ୍କା ପାଉଣା ଫେରସ୍ତ ଦାବିରେ ଦେଖାଦେଇଥିଲା ଅଶାନ୍ତି, ନମାଜ ପଢ଼ି ଫେରିବା ବାଟରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୨୦୧୯ ରୁ ୨୦୨୨ ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି ୧୦ ହଜାର ୧୨୯ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା : ଗୃହରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜୁଲାଇ ୬ରେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ଘୋଷଣା । ଦିନ ୧ଟାରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇପ ରେଜଲ୍ଟ । ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ରଞ୍ଜନ ଦାଶଙ୍କ ସୂଚନା ।
  • ||
  • ଗୋଚ୍ଛାପଡ଼ା/ଫୁଲବାଣୀ : ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଯୋଡ଼ାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ ଜଗାର ଖପୁରି ୩ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତିରୋପଣ କରାଯିବ । ଦିଲ୍ଲୀ ଏମସ୍‌ ନ୍ୟୁରୋ ସର୍ଜରୀ ଡାକ୍ତର ଦୀପକ ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ସୂଚନା ।
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, ଅଲ୍ଲୁରୀ ସୀତାରାମ ରାଜୁଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି କରିବେ ଉନ୍ମୋଚନ
  • ||
  • କୋଟପାଡ଼ : କୋଟପାଡ଼ ମୀନାବଜାରରେ ଦୋଳି ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ନାବଳିକାଙ୍କ ହୃଦ୍‌ଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତିରେ ପୁଣିଥରେ ଏକନାଥଙ୍କ ବାଜିମାତ୍। ଫ୍ଳୋର ଟେଷ୍ଟରେ ବହୁମତ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ସିନ୍ଦେ। ସିନ୍ଦେଙ୍କୁ ୧୬୪ ସଦସ୍ୟ ସମର୍ଥନ କରିଥିବା ସୂଚନା।
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଚଞ୍ଚରମୁଣ୍ଡା ଛକ ବିଜୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ରାସ୍ତା କଡ଼ରୁ ଜଣେ ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କୁଲ୍ଲୁରେ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ସ୍କୁଲ ପିଲାଙ୍କ ସମେତ ୧୬ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୱାର୍ଲ୍ଡ ୨୦୨୨ : ବିଜୟ ମୁକୁଟ ପିନ୍ଧିଲେ ସିନି ଶେଟ୍ଟୀ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାଙ୍ଗିଗଲା ଆଲପାଇନ୍ ଗ୍ଲାସିୟରର ବିଶାଳ ଖଣ୍ଡ, ୫ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶ ନେଇ ବୋର୍ଡର ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ, ସଚିବାଳୟରେ ଆଜି ନିଆଯିବ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବାଲିଘାଟକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଯୁବକଙ୍କୁ ଖଣ୍ଡାମାଡ଼, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେଲେ ଲାଲୁ ଯାଦବ, ପଡ଼ିଯିବା କାରଣରୁ ହୋଇଥିଲେ ଆହତ
  • ||
  • ଡେନମାର୍କ : ଡେନମାର୍କର ସପିଂ ମଲରେ ଫୁଟିଲା ଗୁଳି, ୩ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||

କ୍ରିକେଟର-କମେଣ୍ଟେଟର ପରେ ଏବେ ଜେଲରେ ସିଦ୍ଧୁ ହେବେ କ୍ଲର୍କ, ୩ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମିଳିବନି ପାରିଶ୍ରମିକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୫।୫: ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଓ ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ନଭଜୋତ ସିଂହ ସିଦ୍ଧୁ ଏବେ କମେଣ୍ଟେଟରରୁ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି କ୍ଲର୍କ। ୩୪ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ପାର୍କିଂ ବିବାଦ ନେଇ ମାମଲାରେ ପଟିୟାଲା ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଜେଲରେ ଥିବା ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ପଟିୟାଲା ଜେଲର ଅଫିସରେ କ୍ଲରିକାଲ୍‌ କାମ୍ ଦିଆଯିବ। ଜେଲରେ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସିଦ୍ଧୁ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

ଜେଲ ଅଧୀକ୍ଷକ ମନଜିତ୍‌ ସିଂହ ଟିଭାଣା କହିଛନ୍ତି, ସିଦ୍ଧୁ ଜଣେ ଶିକ୍ଷିତ ବ୍ୟକ୍ତି ଓ ଏହା ସହିତ ଜେଲ୍‌ରେ ତାଙ୍କର ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ କୌଣସି ପ୍ରକାର ବିପଦ ନେଇ ହେବନି। ସେଥିପାଇଁ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ସଜା ଶୁଣାଇବା ପରେ  ସିଦ୍ଧୁ ୨୦ ମଇରେ ପଟିୟାଲା କୋର୍ଟରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଥିଲେ। ସେବେଠାରୁ ପଟିୟାଲା ଜେଲ୍‌ର ବାରାକ ନମ୍ବର ୧୦ରେ ଅଛନ୍ତି।

ପୂର୍ବରୁ କୁହାଯାଉଥିଲା ଯେ, ସିଦ୍ଧୁ ଜେଲ୍‌ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେ ବିସ୍କୁଟ କିମ୍ବା ଫର୍ଣ୍ଣିଚର କରିବା କାମ କରିପାରନ୍ତି। ତେବେ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏବେ ଜେଲରେ କ୍ଲରିକାଲ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି କାମ ପାଇଁ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ ନିଜ ବାରାକ୍‌ରୁ ଜେଲ୍‌ ଅଫିସ ଯିବା ଆସିବା କରିବାକୁ ପଡିବନି। ଜେଲ ବିଭାଗ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଅଫିସ ଫାଇଲ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ବାରାକ ନମ୍ବର ୧୦ ରେ ପହଁଞ୍ଚାଇ ଦେଇଛି। ସେଠାରେ ସେ ନିଜର କାମ ସୁବିଧା ଅନୁସାରେ କରିପାରିବେ। କ୍ଲରିକାଲ କାମ ପାଇଁ କୌଣସି ସମୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ସିଦ୍ଧୁ ନିଜର ସୁବିଧା ଅନୁସାରେ, ସକାଳ ୯ଟାରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୫ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯେ କୌଣସି ସମୟରେ ଅଫିସ ଫାଇଲ କାମ କରିପାରିବେ। ଏହି ସମୟ ଭିତରେ ସେ ବିଶ୍ରାମ ନେବା ସହ ଅନ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ।

ଜେଲ୍‌ ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କ କହିଛନ୍ତି, ଜେଲ୍‌ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସିଦ୍ଧୁ ୩ ମାସ ଟ୍ରେନିଂ ନେବେ, ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ  କୌଣସି ପାରିଶ୍ରମିକ ମିଳିବନି। ୩ ମାସ ପରେ ସିଦ୍ଧୁ ପାରିଶ୍ରମିକ ପାଇବେ। ସିଦ୍ଧୁ ଜେଲ୍‌ ପ୍ରଶାସନକୁ ପୁରା ସହଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି। ସେ ଜେଲ୍‌ ନିୟମ ଅନୁସାରେ, ଡାଲି-ରୁଟି ବଦଳରେ ଜେଲ୍‌ କ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍‌ରୁ କିଣିକି ଖାଇପାରିବେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର