PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ବଡ଼ଭାଇ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍‌ ଦେଇ ଆର୍ମିରେ କରିଥିଲେ ଚାକିରୀ, ଅବସର ପରେ ବନ୍ଧାହେଲେ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ୨ ବର୍ଷ ହେଲାଣି ମିଳୁନି ନିଖୋଜ ପିହୁର ପତ୍ତା, ନ୍ୟାୟ ଆଶାରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣାରେ ବସିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • କଟକ : ଅତିରିକ୍ତ କମିଶନରଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢାଉ, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଟକ : ଗୋଟିଏ ମଞ୍ଚରେ ଶାହ-ନବୀନ-ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର, ପ୍ରଜାତନ୍ତ୍ରର ସ୍ଵନକ୍ଷତ୍ର ଉତ୍ସବରେ ସାମିଲ ହେଲେ ତିନି ନେତା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ନାହିଁ ଟିକା ଅଭାବ, ଗାଁ ଗାଁରେ ଟିକାକରଣ ଉପରେ ଦିଆଯାଉଛି ଗୁରୁତ୍ଵ : ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||

ପୁଣି କମାଲ ଦେଖାଇଲେ ନୀରଜ ଚୋପ୍ରା: ଡାଇମଣ୍ଡ ଲିଗ୍‌ରେ ଜିତିଲେ ରୌପ୍ୟ ପଦକ, ଭାଙ୍ଗିଲେ ନ୍ୟାସନାଲ ରେକର୍ଡ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧।୭: ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଜାଭଲିନ୍‌ ଥ୍ରୋରେ ଦମ୍‌ଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଜିତିଥିବା ନୀରଜ ଚୋପ୍ରା ପୁଣିଥରେ ଦେଖାଇଛନ୍ତି କମାଲ। ସେ ଡାଇମଣ୍ଡ ଲିଗ୍‌ରେ ଖୁବ୍ ସୁନ୍ଦର ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ରୌପ୍ୟ ପଦକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ସେ ଗତ ୧୫ ଦିନରେ ଦ୍ବିତୀୟ ଥର ହିଁ ନିଜର ନ୍ୟାସନାଲ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି। ସେଭଳି ଗ୍ରେନେଡିୟନ୍ ଆଣ୍ଡରସନ୍‌ ପିଟର୍ସ ୯୦.୩୧ ମିଟର ଦୂରକୁ ଜାଭେଲିନ୍‌ ଥ୍ରୋ କରି ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ପାଇଛନ୍ତି।

ଷ୍ଟକହୋମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯାଇଥିବା ଡାଇମଣ୍ଡ ଲିଗ୍‌ରେ ନୀରଜ ପ୍ରଥମ ଚେଷ୍ଟାରେ ୮୯.୯୪ ମିଟର ଦୂରକୁ ଜାଭେଲିନ୍ ଥ୍ରୋ କରି ଥିଲେ। ଏଭଳି ଭାବରେ ସେ ନିଜର ହିଁ ନ୍ୟାସନାଲ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି, ଯାହାକୁ ୧୪ ଜୁନ୍‌ରେ ସେ କରିଥିଲେ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ନୀରଜ ଫିନ୍‌ଲାଣ୍ଡର ତୁର୍କୁରେ ଆୟୋଜିତ ପାବୋ ନୁରମୀ ଖେଳରେ ୮୯.୩୦ ମିଟରର ଜାଭେଲିନ୍‌ ଥ୍ରୋ କରି ରୌପ୍ୟ ପଦକ ଜିତିଥିଲେ।