PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେସିଙ୍ଗା : କେସିଙ୍ଗାରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି ସଟ୍ଟା ଖେଳ ସହିତ ବେଆଇନ ମଦ ବିକ୍ରି, ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ଓଡ଼ିଆ ପରିବାରକୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା, ସ୍ଵାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ସମେତ ଦୁଇ ଛୁଆ ମୃତ
  • ||
  • କଟକ : ବଢିବ ହାଇସିକ୍ୟୁରିଟି ନମ୍ଵର ପ୍ଲେଟ ଅବଧି, ମାସେ ସମୟସୀମା ବୃଦ୍ଧିକଲେ ସରକାର
  • ||

ଘରର ଏହି କୋଣରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ଘଡ଼ି, ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧିରେ ଆସିପାରେ ବାଧା

ଜୀବନରେ ଟିକେ ଖୁସି ପାଇବା ପାଇଁ ଲୋକେ କେତେ କ’ଣ କରୁଛନ୍ତି। ମାତ୍ର କିଛି କାରଣ ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ଖୁସି ଆସିକି ବି ତାଙ୍କ ପାଖରୁ ଫେରିଯାଏ। ଏହି ଅବସ୍ଥିତିରେ ଲୋକେ ଭାବନ୍ତି କି ଏମିତି କ’ଣ କରିବା ଦରକାର କି ଆମ ଜୀବନରେ ଖୁସି ଆସିବ ମାତ୍ର କେବେ ଫେରି ଯିବ ନାହିଁ। ସତରେ ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନରେ ଖୁସି ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍ସକୁ। ଯାହାଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ କଷ୍ଟ ଦୂର ହୋଇଯିବ।

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ, ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗରେ ଘଡ଼ି ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ। କାରଣ ଏହି ଦିଗରେ କଳା ସାୟା ରହିଥାଏ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଘରର ମୁଖିଆଙ୍କ ଦେହ ସବୁବେଳେ ଖରାପ ହେବା ସହିତ ଆୟୁ ମଧ୍ୟ କମ ହୋଇଯାଏ।

ଫ୍ରିଜକୁ ମଧ୍ୟ ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏହି ଦିଗରେ ଅଗ୍ନି ତତ୍ତ୍ବର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ବ କରିଥାଏ। ଦକ୍ଷିଣ ପଶ୍ଚିମ କୋଣରେ ଘଡ଼ି ରଖନ୍ତୁ।

ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗରେ ଅଲମାରୀ, ଟଙ୍କା ବାକ୍ସ, ସୁନା ବାକ୍ସ ଅଥବା ଯେଉଁଥିରେ ଧନ ସମ୍ପତ୍ତି ରଖୁଛନ୍ତି ତାହା ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଆପଣ ଯେତିକି କମାଉଥିବେ ତାହାଠାରୁ ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଯିବ। ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗରେ ଯଦି ଆକ୍ବାରିୟମ୍ ରଖୁଛନ୍ତି ତାହା ଆପଣଙ୍କ ଘର ପାଇଁ ଭଲ।