PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର : ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଯୁବକଙ୍କୁ ଛୁରାମାଡ଼, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଲାଞ୍ଚୁଆ କୃଷି ଅଧିକାରୀ, ଲାଇସେନ୍ସ ବାତିଲ କରିବାକୁ ଧମକ ଦେଇ ସାର ଡିଲରଙ୍କ ଠାରୁ ନେଉଥିଲେ ଲାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଏଥର ହେବନି ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ପରେଡ, ଭାଗ ନେବେନି ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ସମୁଦ୍ରରେ ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଭାସିଗଲେ ଯୁବତୀ, ବ୍ଲୁଫ୍ଲାଗ୍ ବିଚ୍‌ରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଜୁଜୁମରା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହି ବସ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ଘଉଡ଼ାଇବା ବେଳେ ଅଘଟଣ, ବନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ହାତରେ ଫୁଟିଗଲା ବାଣ
  • ||
  • ବିହାରରେ ଭାଙ୍ଗିଲା ଏନ୍‌ଡିଏ ମେଣ୍ଟ: ଅଲଗା ହେଲା ବିଜେପି-ଜେଡିୟୁର ରାସ୍ତା, ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ନୀତୀଶ
  • ||

ବଜାରରେ ନୂଆ ମାରୁତି ସୁଜୁକି ବଲେନୋ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୮ା୧(ଏଜେନ୍ସି):ପ୍ରମୁଖ ଅଟୋ ନିର୍ମାତା ମାରୁତି ସୁଜୁକି ସୋମବାର ଏହାର ଲୋକପ୍ରିୟ ହ୍ୟାଚ୍‌ବ୍ୟାକ୍‌ ମଡେଲ୍‌ ବଲେନୋର ନୂଆ ଭର୍ସନକୁ ବଜାରକୁ ଆଣିଛି । ନୂତନ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଏବଂ ରଙ୍ଗରେ ଆସୁଥିବା ଏହି ମଡେଲ ପୁରୁଣା ଭର୍ସନଠାରୁ ମହଙ୍ଗା ରହିଛି । ଏହା ଉଭୟ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ଭର୍ସନରେ ଉପଲବ୍ଧ । ବଲେନୋ ଫେସ୍‌ଲିଫ୍ଟର ଏକ୍ସଶୋ’ରୁମ୍‌ ଦିଲ୍ଲୀ ମୂଲ୍ୟ ୫.୪୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଆରମ୍ଭ । ପେଟ୍ରୋଲ ସିଗ୍‌ମାର ମୂଲ୍ୟ ପୁରୁଣା ମଡେଲ ତୁଳନାରେ ୭୦୦୦ ଟଙ୍କା ଅଧିକ । ଡିଜେଲ ଭର୍ସନ ୬.୬୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଆରମ୍ଭ । ଏହା ପୁରୁଣା ମଡେଲ ତୁଳନାରେ ୯,୦୦୦ ଟଙ୍କା ଅଧିକ । ୨୦୧୯ ବଲେନୋ ଏକ ନୂଆ ବମ୍ପର ଏବଂ ୧୬ ଇଞ୍ଚ ଆଲୟ ହ୍ୱିଲ୍‌ରେ ଆସୁଛି । ଦୁଇଟି ନୂଆ କଲର ବିକଳ୍ପ ଯଥା ଫୋନିକ୍ସ ରେଡ୍‌ ଏବଂ ମାଗ୍‌ମା ଗ୍ରେରେ ଆସୁଛି । ଅତିରିକ୍ତ ନିରାପତ୍ତା ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଯେପରି ସ୍ପିଡ୍‌ ଆଲର୍ଟ ସିଷ୍ଟମ୍‌, କୋ-ଡ୍ରାଇଭର ସିଟ୍‌ ବେଲ୍‌ଟ ରିମାଇଣ୍ଡର ଏବଂ ରିୟର୍‌ ପାର୍କିଂ ଆସିଷ୍ଟ ସେନ୍ସରରେ ଏହା ଆସୁଛି । ସବୁ ମଡେଲରେ ଡୁଆଲ୍‌ ଏୟାର୍‌ବ୍ୟାଗ୍‌, ଚାଇଲ୍‌ଡ ସିଟ୍‌ ରିଷ୍ଟ୍ରେନ୍‌ ସିଷ୍ଟମ୍‌, ପ୍ରି-ଟେନ୍‌ସନର୍‌ ଏବଂ ଫୋସ୍‌ ଲିମିଟର୍‌ ସିଟ୍‌ ବେଲ୍‌ଟ ଓ ଇବିଡି ସହ ଏବିଏସ୍‌ ରହିଥିବା କମ୍ପାନି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶ ।