PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ , ଗୁଳିମାଡ଼ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇ ଥିଲା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓଗଡ଼ରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୨୦୦ ଗରିବ ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ବଣ୍ଟନ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନରେ ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ମାଡ଼, ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ଦାମରେ ୩୫ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାଡ଼: ଛାତିରେ ବାଜିଛି ଗୁଳି, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ନିଆଯାଉଛି ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||
  • ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ଫାଇନାଲ୍ ଫାଇଟ୍, ବେଲଜିୟମ-ଜର୍ମାନୀ ମଧ୍ୟରେ ଟାଇଟଲ ଟକ୍କର
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ୍, ୭ ମୃତ, ୪୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ: ହାତୀମୃତ ଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୪ ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୨ ହାତୀଦାନ୍ତ ଜବତ…
  • ||
  • ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି: ଭାରତ ପାଇଁ ‘କର ବା ମର’, ସିରିଜ ଜିତି ସ୍ୱଦେଶ ଫେରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧୦ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ! ସଜେଇ ହେଉଛି ରମାଦେବୀ ମହିଳା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଚିନାବାଦାମ ଚାଷର ନୂତନ ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ଶିଖିବେ ଓଡ଼ିଆ କୃଷକ, ୮୦ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଗୁଜରାଟ ପଠାଇଲା ସୋଆ
  • ||

ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଖୁଣ୍ଟ ଚୋରି କରିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ, ଚୋରକୁ କାବୁ କରି ଉତ୍ତମ ମଧ୍ୟମ ଦେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ନୂଆପଡ଼ା, ୦୧/୧୨ : ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଖୁଣ୍ଟ ଚୋରି କରିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ। ଚୋରକୁ କାବୁ କରି ଉତ୍ତମ ମଧ୍ୟମ ଦେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ। ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଧରମବନ୍ଧା ଥାନା କେନ୍ଦୁବାହାର ପଞ୍ଚାୟତ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ଗାଁରେ ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଛି। ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ପାତାଳଘୁଟକୁରି ଗାଁ ଲୋକେ ଚୋରକୁ କାବୁ କରି ଗାଡି ଓ ଚୋରି ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟକୁ ଜବତ କରି ଚୋରକୁ ବାନ୍ଧି ରଖିଥିଲେ। ଖବର ପାଇ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

ସୂଚନାନୁଯାୟୀ, ବୁଧବାର ରାତିରେ ଜୋଙ୍କ ଥାନା ଖରିଆରରୋଡ଼ ସହର ଓ ପଡୋଶୀ ଛତିଶଗଡ଼ ରାଜ୍ୟର କିଛି ଚୋର କେନ୍ଦୁବାହାରା ଗାଁରେ ଲୁହ ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟକୁ ଗ୍ୟାସ କଟର ସାହାଯ୍ୟରେ କାଟି ଏକ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନରେ ଚୋରି କରୁଥିଲେ । ଖବର ପାଇ ଗାଁ ଲୋକେ ଚୋରକୁ ଦୌଡାଇଥିଲେ । ହେଲେ ଗାଁ ଲୋକେ ଚୋରଙ୍କୁ ଧରିପାରିନଥିଲେ । ଏନେଇ ଗାଁ ଲୋକେ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ପାତାଳଘୁଟକୁରି ଗାଁର ଲୋକଙ୍କୁ ଫୋନ କରି ଚୋରଙ୍କୁ ଅଟକାଇବାକୁ କହିଥିଲେ। ଖବର ପାଇ ଗାଁ ଲୋକେ ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ହୋଇ ରାସ୍ତାରେ ଜଗି ରହିଥିଲେ । ସେଠାରେ ଗାଡିକୁ କାବୁ କରି ଚୋରମାନଙ୍କୁ ଧରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ୩ ଜଣ ଚୋର ଫେରାର ମାରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ। ହେଲେ ଗାଡି ଚାଳକ ଓ ଚୋରି ସାମଗ୍ରୀ କିଣୁଥିବା କବାଡିବାଲାକୁ ଗାଁ ଲୋକେ କାବୁ କରିଥିଲେ।

ଚୋର ଦୁଇ ଜଣ ଖରିଆରରୋଡ ସହର ମୋଙ୍ଗରାପାଲିର କବାଡିବାଲା ମହମ୍ମଦ ଆକତାର(୫୦ ବର୍ଷ) ଓ ଡ୍ରାଇଭର ଛତିଶଗଡ଼ ରାଜ୍ୟ ମହାସମୁନ୍ଦ ଜିଲ୍ଲା କୋମାଖାନ ଥାନା ତେନ୍ଦୁକୋନା ଗାଁର ଗଇନ୍ଦରାମ ସାହୁ(୨୬ ବର୍ଷ) ବୋଲି ଜଣା ପଡ଼ିଛି । ଏବେ ଉଭୟ ଚୋରଙ୍କୁ ଗାଁ ଲୋକେ ଅଟକ ରଖିଛନ୍ତି । ଆମାନାର ପଞ୍ଚାୟତ ପାତାଳଘୁଟକୁରି ଗାଁରେ ଆଗରୁ ମଧ୍ୟ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଓ ଧାନ ପେଶିବା ମେସିନ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଚୋରମାନେ ଗାଁର ସାମଗ୍ରୀ ଚୋରି କରୁଥିବା ସନ୍ଦେହ କରିଥିଲେ । ଦୁଇ ଚୋରଙ୍କୁ ଧରି ଗାଁ ଲୋକେ ମାଡ଼ ମାରି ଗାଁ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ରଶିରେ ବାନ୍ଧି ରଖିଥିଲେ l ଖବର ପାଇ ଧରମବନ୍ଧା ପୁଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଦୁଇ ଚୋରକୁ ଥାନାକୁ ନେବାକୁ କହିଥିଲେ । ହେଲେ ଗାଁ ଲୋକେ ଅନ୍ୟ ୩ ଜଣ ଚୋରକୁ ନଧରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଦୁଇ ଚୋରକୁ ଛାଡ଼ିବୁ ନାହିଁ ବୋଲି ରୋକଠୋକ କହିଛନ୍ତି । ଏବେ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପୋଲିସ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାସୁଝା କରୁଥିଲେ ବି ଗାଁ ଲୋକେ ନିଜ ଜିଦରେ ଅଟଳ ରହିଛନ୍ତି । ପୁଲିସ ପାତାଳଘୁଟକୁରି ଗାଁରେ ଚୋରକୁ ଜଗି ରହିଛି । ଏନେଇ ଧରମବନ୍ଧା ଆଇଆଇସି ଗଏନ୍ଦରାମ ସତନାମୀଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ, ଗାଁ ଲୋକେ ଚୋରକୁ ଛାଡୁ ନାହାନ୍ତି । ଆମେ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାସୁଝା କରୁଛୁ । ଚୋରକୁ ଛାଡିଲେ ତ ତଦନ୍ତ ଆଗକୁ ଯାଇ ପାରିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର