PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୋବେଲ ଶାନ୍ତି ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା: ମାନବାଧିକାର ପ୍ରବକ୍ତା ଆଲେସ୍ ବାଲିଆସ୍କି ସହ ଦୁଇଟି ସଂଗଠନକୁ ମିଳିବ ପୁରସ୍କାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶା ଲଳିତ କଳା ଏକାଡେମୀ ଉପସଭାପତି ତଥା ବିଶିଷ୍ଟ ଶିଳ୍ପୀ ଶ୍ରୀନିବାସ ପଢ଼ିଆରୀଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ମୁରିବାହାଲ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ମୁରିବାହାଲ ବ୍ଲକ APO ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ଦାସ, ୪୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ
  • ||
  • ବାଙ୍ଗିରିପୋଷି : ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆକ୍ରମଣ କଲା ଦନ୍ତା, ଯୁବକ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁଣି ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ସମ୍ଭାବନା, ୨୫ ପୂର୍ବରୁ ଓଡ଼ିଶା ଛାଡ଼ିବନି ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ନଭେମ୍ୱର ୩ରେ ଧାମନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ, ଆଜିଠୁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ଶୁଝି ପାରିଲେନି କିସ୍ତି, ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଅସହାୟ ଟ୍ରକ ମାଲିକ
  • ||
  • ମୋହନା : ଜଙ୍ଗଲରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର କାଠ ଗଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୬୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ସ୍କେଟିଂରେ ଓଡ଼ିଶା ଦଳର ଗିନିଜ ରେକର୍ଡ଼

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୬ା୪ (ବ୍ୟୁରୋ): ସ୍କେଟିଂ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ଗିନିଜ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ଼ କରିଛି ଓଡ଼ିଶା । କର୍ଣ୍ଣାଟକର ବେଲଗାଭିରେ ଆୟୋଜିତ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଓରସା (ଓଡିଶା ରୋଲର ସ୍କେଟିଂ ଆସୋସଏିସନ୍‌) ଓ ଓଡିଶାର ୧୩ ଜଣିଆ ଯୁବ ସ୍କେଟିଂ ଦଳ ଅନବରତ ୪୮ ଘଣ୍ଟା ରୋଲର ସ୍କେଟିଂ କରି ଗିନିଜ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ଼ ଟାଇଟଲ ଜିତିଛନ୍ତି । ଏହି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ପ୍ରତି ଯୋଗିତାରେ ଭାରତର ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରୁ ୫୪୫ଜଣ ସ୍କେଟିଂ ଖେଳାଳି ଭାଗ ନେଇଥିଲେ ।

ଶନିବାର ରାଜଭବନରେ ଆୟୋଜିତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଉତ୍ସବରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଶ୍ରୀ ଗଣେଶୀ ଲାଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ଦଳ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇବା ସହ ସମ୍ବଦ୍ଧିର୍ତ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ସମ୍ବଦ୍ଧର୍ନା ଉତ୍ସବରେ ଓରସା ସଦସ୍ୟ ହରେଶ ମଶ୍ରି (ପୁରୀ), ମଳୟ ଦାସ (କଟକ), ମନୋଜ ସାହୁ (ଭଦକ୍ର), ପବ୍ରୀଣ ବେିଷାଇ (ଖୋର୍ଦ୍ଧା), ସୀମନ୍ତ ଅଭାଧ୍ୟାୟ ଓ ପଞ୍ଚାନନ୍‌ ବେହେରା (ଓଡିଶା କୋଚ୍) ଏବଂ ପାଥ ର୍ସାରଥି ଜେନା (ଓରସା ସମ୍ପାଦକ) ପମ୍ରୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଗିନିଜ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ଼ ଟାଇଟଲ ଜତିଥିବା ଓଡିଶା ଦଳରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ସ୍ୱୟମ ସୁସତ୍ରୁ ଦାସ, କୌସ୍ତଭ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଆରଭ କୁମାର ପଣ୍ଡା, ତେଜଦୀପ ଦାସ, ଅସୀମ ଅନୁରାଗ, ପାର୍ଥ ସାରଥି ଜେନା, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ଅର୍ଣ୍ଣବ ପଟ୍ଟନାୟକ, କଟକରୁ ବୀରେନ୍‌ ଦାସ, ଆର୍ଯ୍ୟାନ ନାୟକ, ନୈତିକ ଚୌଧୁରୀ, ସ୍ୱସ୍ଥିକ ଶ୍ରୀଜିତ ଓ ଶିବାଦିତ୍ୟ ଦାସ, ଭଦକ୍ରରୁ ଶୁଭଙ୍କର ଖିଲାର ସଦସ୍ୟ ଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର