PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ , ଗୁଳିମାଡ଼ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇ ଥିଲା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓଗଡ଼ରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୨୦୦ ଗରିବ ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ବଣ୍ଟନ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନରେ ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ମାଡ଼, ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ଦାମରେ ୩୫ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାଡ଼: ଛାତିରେ ବାଜିଛି ଗୁଳି, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ନିଆଯାଉଛି ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||
  • ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ଫାଇନାଲ୍ ଫାଇଟ୍, ବେଲଜିୟମ-ଜର୍ମାନୀ ମଧ୍ୟରେ ଟାଇଟଲ ଟକ୍କର
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ୍, ୭ ମୃତ, ୪୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ: ହାତୀମୃତ ଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୪ ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୨ ହାତୀଦାନ୍ତ ଜବତ…
  • ||
  • ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି: ଭାରତ ପାଇଁ ‘କର ବା ମର’, ସିରିଜ ଜିତି ସ୍ୱଦେଶ ଫେରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧୦ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ! ସଜେଇ ହେଉଛି ରମାଦେବୀ ମହିଳା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଚିନାବାଦାମ ଚାଷର ନୂତନ ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ଶିଖିବେ ଓଡ଼ିଆ କୃଷକ, ୮୦ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଗୁଜରାଟ ପଠାଇଲା ସୋଆ
  • ||

ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ମାମଲା: ଉମର ଅବ୍ଦୁଲା ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ରାଜ୍ଯପାଳଙ୍କୁ କହିଲେ ଭାଷଣ ଦେବା ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ, ରାଜନେତା ନହୋଇ ରାଷ୍ଟ୍ରକର୍ମୀ ହୁଅନ୍ତୁ

source:www.greaterkashmir.com

ଶ୍ରୀନଗର ୧୫/୨: ଗୁରୁବାର ପୁଲୱାମାରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୪୪ ଜବାନ ସହିଦ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ଏହି ଘଟଣା ପରେ ସାରା ଦେଶରେ କ୍ରୋଧର ଅଗ୍ନି ଜଳୁଛି । ତେବେ ଅନ୍ଯପଟେ ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ବୟାନବାଜି ମଧ୍ୟ ଜୋର୍ ଧରିଛି । ଏବେ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ନ୍ୟାସନାଲ କନଫରେନ୍ସର ଉପପ୍ରଧାନ ଉମର ଅବ୍ଦୁଲା, ରାଜ୍ଯପାଳ ସତ୍ୟପାଲ ମଲିକଙ୍କୁ କଟାକ୍ଷ କରିବା ସହ ଅଯଥା ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁ ନଦେବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

କଣ କହିଲେ ଉମର
ଉମର ଅବ୍ଦୁଲା ରାଜ୍ୟପାଲ ସତ୍ୟପାଲ ମଲିକଙ୍କୁ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଲେଖିଲେ, ‘ଡିୟର ଗଭର୍ଣ୍ଣର ମଲିକ୍, ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପଦେଶ ଯିଏ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ୬ ବର୍ଷ ସରକାର ଚଲାଇଛି । ଆପଣ ଦୟାକରି ଇଣ୍ଟରଭ୍ଯୁ ଦେବା ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ । ଏହି କାମ ଆପଣଙ୍କ ଆଡଭାଇଜର୍ସଙ୍କୁ କରିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ । ଆପଣ ନିଜ ବୟାନ ମାଧ୍ୟମରେ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଅଧିକ ଗମ୍ଭୀର କରୁଛନ୍ତି ।‘

ରାଜ୍ୟ ବିମାନ ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଶ୍ରୀନଗର ଯାଆନ୍ତୁ
ଏହି ଗୋଟିଏ ଟ୍ୱିଟରେ ରହିନାହାନ୍ତି ଉମର, ସେ ଏହା ପରେ ପୁଣି ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, ‘ଆପଣ ଦୟାକରି ରାଜ୍ୟ ବିମାନ ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଆହତଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ଶ୍ରୀନଗର ଯାଆନ୍ତୁ । ଏହା ସହିତ ଏକ ତତ୍କାଳ ବୈଠକ ଡକାନ୍ତୁ ଏବଂ ଖୁବଶୀଘ୍ର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ । ଅବଶ୍ଯ ଏହି କାମ ସବୁ କାଲି ହୋଇଯିବାର ଥିଲା କିନ୍ତୁ କାଲି ଆପଣ ବୟାନ ଦେବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିଲେ ।’

ଏହା ରାଜନୀତି କରିବାର ସମୟ ନୁହେଁ
ଉମର ଅବ୍ଦୁଲା ସତ୍ୟପାଲ ମଲିକଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରି ଆଉ ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି, ‘ଆପଣ ଜଣେ ରାଜନେତା ଏବଂ ରାଜନୀତି କରିବା ରାଜନେତାର ପ୍ରକୃତି । କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟ ରାଜନୀତି କରିବାର ନୁହେଁ । ଦୟାକରି ନିଜ ରାଜନୀତି କରିବା ଇଛାକୁ ନିଜ ମନ ଭିତରେ ଦବାଇ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଜଣେ ରାଷ୍ଟ୍ର କର୍ମୀ ହୁଅନ୍ତୁ । ହୁଏତ ଆପଣଙ୍କ ପାର୍ଟି ଆପଣଙ୍କ କାମକୁ ପ୍ରଶଂସା ନକରିପାରେ କିନ୍ତୁ ସାରା ଦେଶ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ଯକୁ ତାରିଫ କରିବ ।’

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର