PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଲମତାପୁଟ : ୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଵୋଝେଇ କାର ଜବତ, ମାଫିଆ ଫେରାର
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : ୩ କୁଇଣ୍ଟାଲ ୨୦ କେ.ଜିର ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡ଼ା : ଆବାସିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ ଗର୍ଭବତୀ, ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଛାତ୍ର ଅଟକ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ତ୍ରିନାଥ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ଦାନବାକ୍ସ ଭାଙ୍ଗି ଟଙ୍କା ଓ ରୂପାର ଝୁମର ଚୋରି କରିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା କାଙ୍କଡ଼ପାଳ ଗ୍ରାମରେ ବଚସାକୁ ନେଇ ଫାଙ୍କା ଗୁଳିଚାଳନା, ଭୟରେ ଖସିପଡ଼ି ଜଣେ ଆହତ, ଘଟଣା ସ୍ଥଳରୁ ୩ ଖୋକା ଜବତ
  • ||

ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ମାମଲା: ଉମର ଅବ୍ଦୁଲା ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ରାଜ୍ଯପାଳଙ୍କୁ କହିଲେ ଭାଷଣ ଦେବା ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ, ରାଜନେତା ନହୋଇ ରାଷ୍ଟ୍ରକର୍ମୀ ହୁଅନ୍ତୁ

source:www.greaterkashmir.com

ଶ୍ରୀନଗର ୧୫/୨: ଗୁରୁବାର ପୁଲୱାମାରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୪୪ ଜବାନ ସହିଦ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ଏହି ଘଟଣା ପରେ ସାରା ଦେଶରେ କ୍ରୋଧର ଅଗ୍ନି ଜଳୁଛି । ତେବେ ଅନ୍ଯପଟେ ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ବୟାନବାଜି ମଧ୍ୟ ଜୋର୍ ଧରିଛି । ଏବେ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ନ୍ୟାସନାଲ କନଫରେନ୍ସର ଉପପ୍ରଧାନ ଉମର ଅବ୍ଦୁଲା, ରାଜ୍ଯପାଳ ସତ୍ୟପାଲ ମଲିକଙ୍କୁ କଟାକ୍ଷ କରିବା ସହ ଅଯଥା ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁ ନଦେବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

କଣ କହିଲେ ଉମର
ଉମର ଅବ୍ଦୁଲା ରାଜ୍ୟପାଲ ସତ୍ୟପାଲ ମଲିକଙ୍କୁ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଲେଖିଲେ, ‘ଡିୟର ଗଭର୍ଣ୍ଣର ମଲିକ୍, ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପଦେଶ ଯିଏ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ୬ ବର୍ଷ ସରକାର ଚଲାଇଛି । ଆପଣ ଦୟାକରି ଇଣ୍ଟରଭ୍ଯୁ ଦେବା ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ । ଏହି କାମ ଆପଣଙ୍କ ଆଡଭାଇଜର୍ସଙ୍କୁ କରିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ । ଆପଣ ନିଜ ବୟାନ ମାଧ୍ୟମରେ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଅଧିକ ଗମ୍ଭୀର କରୁଛନ୍ତି ।‘

ରାଜ୍ୟ ବିମାନ ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଶ୍ରୀନଗର ଯାଆନ୍ତୁ
ଏହି ଗୋଟିଏ ଟ୍ୱିଟରେ ରହିନାହାନ୍ତି ଉମର, ସେ ଏହା ପରେ ପୁଣି ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, ‘ଆପଣ ଦୟାକରି ରାଜ୍ୟ ବିମାନ ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଆହତଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ଶ୍ରୀନଗର ଯାଆନ୍ତୁ । ଏହା ସହିତ ଏକ ତତ୍କାଳ ବୈଠକ ଡକାନ୍ତୁ ଏବଂ ଖୁବଶୀଘ୍ର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ । ଅବଶ୍ଯ ଏହି କାମ ସବୁ କାଲି ହୋଇଯିବାର ଥିଲା କିନ୍ତୁ କାଲି ଆପଣ ବୟାନ ଦେବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିଲେ ।’

ଏହା ରାଜନୀତି କରିବାର ସମୟ ନୁହେଁ
ଉମର ଅବ୍ଦୁଲା ସତ୍ୟପାଲ ମଲିକଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରି ଆଉ ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି, ‘ଆପଣ ଜଣେ ରାଜନେତା ଏବଂ ରାଜନୀତି କରିବା ରାଜନେତାର ପ୍ରକୃତି । କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟ ରାଜନୀତି କରିବାର ନୁହେଁ । ଦୟାକରି ନିଜ ରାଜନୀତି କରିବା ଇଛାକୁ ନିଜ ମନ ଭିତରେ ଦବାଇ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଜଣେ ରାଷ୍ଟ୍ର କର୍ମୀ ହୁଅନ୍ତୁ । ହୁଏତ ଆପଣଙ୍କ ପାର୍ଟି ଆପଣଙ୍କ କାମକୁ ପ୍ରଶଂସା ନକରିପାରେ କିନ୍ତୁ ସାରା ଦେଶ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ଯକୁ ତାରିଫ କରିବ ।’

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର