PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଞ୍ଚଭୂତରେ ଲୀନ ହେଲେ ରାଇମୋହନ , ମୁଖାଗ୍ନି ହେଲେ ସାନଝିଅ ଉଦିତା ପରିଡ଼ା , ପୁରୀ ସ୍ୱର୍ଗଦ୍ୱାରରେ ରାଇଙ୍କ ଶେତକୃତ୍ୟ ସଂପନ୍ନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବାଣୀବିହାରରେ ପୁଣି ଆତଙ୍କ। ବୁଲିଲା ଖଣ୍ଡା , ଭୁଜାଲି। ଛିନ୍ ଛତ୍ର ହୋଇ ଦୌଡ଼ିଲେ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ। କ୍ୟାମ୍ପସ ବାହାର କିଛି ଅଣଛାତ୍ର ଆସି ଛାତ୍ର ଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ସୂଚନା।
  • ||
  • ମୃତ୍ଯୁ ପରେ ଚକ୍ଷୁଦାନ କଲେ ରାଇମୋହନ, କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ କରାଗଲା ତାଙ୍କର ଚକ୍ଷୁଦାନ , କ୍ଯାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ସାହୁଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅଭିନେତା ରାଇମୋହନ ପରିଡ଼ାଙ୍କ ପରଲୋକ, ନିଜ ଘରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମାସ ଶେଷରେ ଲଘୁଚାପ, ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ବର୍ଷିବ: ଆଜିଠୁ ୬ ଦିନ ଯାଏଁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି
  • ||
  • ପୁରୀ: ଅଣସର ପିଣ୍ଡିରେ ଚକା ବିଜେ ହେଲେ ଶ୍ରୀବିଗ୍ରହ, ଆଜି ଖଳି ଲାଗି ପରେ ମୋଦକ ସମର୍ପଣ ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱର କୋର୍ଟ ବନ୍ଦ, ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ଆଇନଜୀବୀ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ୱର: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଆଣ୍ଟିଂ ସ୍ମଗଲିଂ ଗାର୍ଡ, ଏକକାଳୀନ ୫ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||
  • ଜୁନାଗଡ଼: ସାଥିରେ ନେଲେନି ବୋଲି… ଦୁଇ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଏସିଡ୍‌ ମାଡ଼ କଲା ମଦ୍ୟପ ଯୁବକ, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆପଡ଼ା: ପୁଅକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହତ୍ୟା କରି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା ବାପା
  • ||

ଏବେ କଏଦୀମାନେ ମଧ୍ୟ କରି ପାରିବେ ଅନଲାଇନ୍ ସପିଂ,ଜେଲରେ ଦିଆଗଲା ଏହି ସୁବିଧା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୮।୬: ସାଧାରଣତଃ ଜେଲରେ କଏଦୀଙ୍କୁ ବିଶେଷ ଭାବରେ କୌଣସି ସୁବିଧା ଦିଆଯାଏ ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଦକ୍ଷିଣ ଚୀନର ଗୁଆଙ୍ଗଡୋଙ୍ଗ ଅଞ୍ଚଳରେ କଏଦୀଙ୍କୁ ଏଭଳି ସୁବିଧା ଦିଆଯାଇଛି। ଏଠାରେ ଜେଲରେ କଏଦୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅନଲାଇନ୍ ସପିଂ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। ଏହା ଜରିଆରେ ଏବେ କଏଦୀମାନେ ସପିଂ କରିପାରିବେ। କଏଦୀଙ୍କ ପାଇଁ ମାସକୁ ଥରେ ୩ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଜିନିଷ କିଣିବାର ସୁବିଧା ଦିଆଯାଇଛି। ସପିଂ ମେସିନରେ ପାସଓ୍ବାର୍ଡ କିମ୍ବା ନିଜର ଫିଙ୍ଗରପ୍ରିଣ୍ଟ ଜରିଆରେ ଲଗ ଇନ୍ କରି ଅନଲାଇନ୍ କିଣାକିଣି କରିପାରିବେ।

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜାନୁଆରୀରୁ ଅପ୍ରେଲ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୁଆଙ୍ଗଡୋଙ୍ଗ ଜେଲ ପ୍ରଶାସନିକ ବ୍ୟୁରୋ କୋଙ୍ଗହୁଆ ଜେଲରେ ଏକ ପାଇଲଟ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା। ସେତେବେଳେ କଏଦୀମାନେ ପ୍ରାୟ ୧୩,୦୦୦ ଅର୍ଡର ଦେଇଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରାୟ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କିଣାକିଣି କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ସଫଳ ହେବା ପରେ ଜେଲରେ କଏଦୀଙ୍କୁ ସୁବିଧା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଜେଲରେ ଏକ ଓ୍ବାର୍ଡ ବିଲ୍ଡିଂରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମହଲା ଅନଲାଇନ୍ ସପିଂ ଟର୍ମିନାଲରେ ସୁସଜ୍ଜିତ ରହିଛି। ସେଭଳି କଏଦୀ ଦୈନିକ ଆବଶ୍ୟକତା,ଖାଦ୍ୟ ପଦାର୍ଥ, ସିଗାରେଟ୍ ଓ ଉପହାର ସହିତ ୬୮ଟି ଶ୍ରେଣୀରେ ପ୍ରାୟ ୨୦୦ ବସ୍ତୁର ଚୟନ କରି କିଣାକିଣି କରିପାରନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ କୌଣସି ମଧ୍ୟ ଜିନିଷ କିଣିବାକୁ କଏଦୀମାନେ ନିଜ ହାତରେ ଲେଖିକି ସପିଂ ଲିଷ୍ଟରେ ଜେଲ

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର