PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଏଟିଏମରେ ଟଙ୍କା ଭରିବା ନେଇ ଗାଡିରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ୫୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଧରି ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାଁରେ ଜମି ବିକ୍ରି ଘଟଣାରେ ତହସିଲଦାର ଓ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ମଣ୍ଡଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ମୁକ୍ତାର ଆବ୍ବାସ ନକଭି
  • ||
  • ଯାତ୍ରା ଅଭିନେତା ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନାଁରେ ରାଜଧାନୀ ମିଡ଼ିଆ ହାଉସ୍ ସିଇଓ ଥାନାରେ କଲେ ଅଭିଯୋଗ , ଯାତ୍ରା ରାଜିନାମା ଅଗ୍ରୀମ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ନକରିବାରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଔପଦା ଥାନାରେ ରୁଜୁ ହୋଇଛି ମାମଲା, ପାର୍ବତୀ ଗଣନାଟ୍ୟ ଠାରୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ ଅଗ୍ରୀମ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିରୋଧୀ, ଭୋଟ୍ ଗଣତି ପୂର୍ବରୁ ଭିଭିପାଟ୍ ସ୍ଲିପ୍ ମେଳ କରିବା ପାଇଁ କଲେ ଅନୁରୋଧ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧/୫: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ଇଭିଏମ୍ ଓ ଭିଭିପାଟର ମାମଲା ନେଇ ମଙ୍ଗଳବାର ବିରୋଧୀ ଦଳ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସ, ଏସପି, ବିଏସପି, ଟିଏମସି ସହିତ ପ୍ରମୁଖ ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତାମାନେ ମଙ୍ଗଳବାର ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଭୋଟ୍ ଗଣତିରେ ଭିଭିପାଟ୍ ସହିତ ଏଭିଏମ୍ ପେପର ସ୍ଲିପକୁ ମେଳ କରିବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି  ।

ବିରୋଧୀ ଦଳ ଏହା ମଧ୍ଯ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି କୌଣସି ଗୋଟିଏ ବୁଥରେ ଭିଭିପାଟ୍, ପେପର ସ୍ଲିପ୍ ସହିତ ଠିକ୍ ମେଳ ଖାଉନି ତେବେ ଉକ୍ତ ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସବୁ ଭିଭିପାଟ୍ ସ୍ଲିପର ଗଣନା କରାଯାଉ ।

କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଗୁଲାମ ନବୀ ଆଜାଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଦାବି କରିଛୁ ଯେ ଭିଭିପାଟ୍ ସ୍ଲିପ୍ ସହିତ ମେଳ ପ୍ରଥମେ କରାଯିବା ପରେ ଭୋଟ୍ ଗଣତି କରାଯାଉ । ବିରୋଧୀ ନେତାମାନେ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଷ୍ଟ୍ରଙ୍ଗ ରୁମରୁ ଇଭିଏମ୍ ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣ ଆଦି ମାମଲାର କାର୍ଯ୍ଯାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

ବିରୋଧୀ ଦଳର ବୈଠକ
ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବିରୋଧୀ ନେତାମାନେ କନଷ୍ଟିଚ୍ଯୁସନ କ୍ଲବରେ ବୈଠକ କଲେ । ବିରୋଧୀ ନେତାମାନଙ୍କ ବୈଠକରେ ଅହମଦ ପଟେଲ, ଅଶୋକ ଗେହଲଟ୍, ଗୁଲାମ ନବୀ ଆଜାଦ ଓ ଅଭିଷେକ ମନୁ ସିଙ୍ଘବୀ, ସିପିଏମ୍ରୁ ସୀତାରାମ ୟେଚୁରୀ, ଟିଏମସିରୁ ଡେରେକ ଓବ୍ରାୟନ, ଟିଡିପିରୁ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁ, ଆପ୍ରୁ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ, ଏସପିରୁ ରାମଗୋପାଳ ଯାଦବ, ବିଏସପିରୁ ସତୀଷ ଚନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ର ଓ ଦାନିଶ ଅଲୀ ଏବଂ ଅନ୍ଯ ଦଳର ଅନେକ ନେତା ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର