PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେବି କଲେଜ ହଷ୍ଟେଲରୁ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ୨୦୨୨-୨୩ ବଜେଟ୍‌ : ଶିକ୍ଷା ଓ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ କ୍ଷେତ୍ର ପାଇଁ ୨୭,୩୨୪କୋଟି ଟଙ୍କା ଆବଣ୍ଟନ
  • ||
  • ଉଦୟପୁର ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣା : କୋର୍ଟ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୧୦ଦିନର NIA ରିମାଣ୍ଡରେ ପଠାଇଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର ପରେ କଟକରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିର ରୋଷଘର ଚୁଲି ଭାଙ୍ଗିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଚୁଲି ଭାଙ୍ଗି ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ: ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାରିତ, ଆସିବ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ବଜେଟ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ; ଫୁଟ୍‌ ଉପରେ ବିମାନ କ୍ୟାବିନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ଧୁଆଁ; ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅବତରଣ କଲା ସ୍ପାଇସଜେଟ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୪ରେ ଲଘୁଚାପ, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର : ଜଗା ଦର୍ଶନ ସାରି ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବୋଲେରୋକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ: ଜଣେ ମୃତ, ୯ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁରୀ: ଦାରୁବ୍ରହ୍ମଙ୍କ ପତିତପାବନ ଯାତ୍ରା: ଆଜି ଜନ୍ମବେଦିକୁ ବିଜେ କରିବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବାରିପଦା: ଆଜି ଗଡ଼ିବ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ରଥ, ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ରଥକୁ ଟାଣିବେ ମହିଳା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • କଟକ: ଆଜିଠୁ ମିଳିତ ପୁଲିସ୍‌ ସେବା ପରୀକ୍ଷା, ୩୪ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୨୯ ହଜାର ୬୪୪ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ
  • ||

ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ‘ଦ ଅର୍କ୍‌ସ’ର ପ୍ରଥମ ଲୁକ୍, ଖତରନାକ୍ ଲୁକ୍ ଦେଖି ଏକ୍ସସାଇଟେଡ୍ ହେଲେ ଫ୍ୟାନ୍ସ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩/୦୬: ଅର୍କ୍‌ସ ଅର୍ଥାତ୍ ସେହି କ୍ରିଏଚର୍ସ ଯାହା ‘ଲର୍ଡ ଅଫ୍ ଦି ରିଙ୍ଗସ୍’ ଫିଲ୍ମ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ରେ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଦେଖାଯାଇଥିଲା। ତାହା ଏବେ ଫେରି ଆସିଛି। ଏହି କ୍ରିଏଚର୍ସ ବର୍ତ୍ତମାନ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସିରିଜ୍ ‘ଲର୍ଡ ଅଫ୍ ଦି ରିଙ୍ଗ୍: ଦି ରିଙ୍ଗ୍ ଅଫ୍ ପାୱାର୍’ରେ ଦେଖାଯିବେ। ମେକର୍ସ ଆମାଜନ ପ୍ରାଇମ ଭିଡିଓ ଶୋ’ରୁ ଅର୍କ୍‌ସର ପ୍ରଥମ ଲୁକ୍ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଏଥର ‘ଦି ରିଙ୍ଗ୍ ଅଫ୍ ପାୱାର୍’ର ଟାଇମଲାଇନ୍ ଦ୍ୱିତୀୟ ଯୁଗ ବା ସେକେଣ୍ଡ ଏଜରେ ହେବ। ଅର୍ଥାତ୍ ଓର୍କସ୍ ଏଥର ମଧ୍ୟ-ପୃଥିବୀ ଉପରେ ବିସ୍ତାର ହୋଇଥିବାର ଦେଖାଯିବ, ଯେଉଁଠାରେ ସେମାନେ ସଂଖ୍ୟା କମ୍ ରହିବେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଅସ୍ତିତ୍ୱ ପାଇଁ ଲଢିବେ।

the lord of the rings the rings of power, the lord of the rings web series, amazon prime, the lord of the rings orcs first look, orcs first look out, द लॉर्ड ऑफ द रिंग्स द रिंग्स ऑफ पावर

ଏହି ସିରିଜ୍ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨ ରେ ଆମାଜନ ପ୍ରାଇମରେ ରିଲିଜ୍ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ‘ଦି ରିଙ୍ଗ୍ ଅଫ୍ ପାୱାର୍’ର ପ୍ରୋଥେଟିକ୍ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ ଜାମି ୱିଲସନ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ନିର୍ମାତା ଲିଣ୍ଡସେ ୱେବର ଫ୍ୟାନ୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରକୃତରେ କ’ଣ ବିଶେଷ ତାହା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ୱେବର କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ କ୍ରିଏଟିଭ୍ ଡିଜାଇନ୍ ଭଲ ପାଏ, ତେଣୁ ମୁଁ ଏହା ବିଷୟରେ କହି ବହୁତ ଖୁସି ଅନୁଭବ କରୁଛି।

the lord of the rings the rings of power, the lord of the rings web series, amazon prime, the lord of the rings orcs first look, orcs first look out, द लॉर्ड ऑफ द रिंग्स द रिंग्स ऑफ पावर

ୱେବର କହିଛନ୍ତି, ଜେଡି ଏବଂ ପାଟ୍ରିକ୍ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରକୃତ ଉତ୍ସାହ । ତାଙ୍କୁ ପ୍ରାକ୍ଟିକାଲ ପ୍ରୋଥେଟିକ୍ସ ଏବଂ ଡିଜାଇନରେ ବହୁତ ରୁଚି। ସେ ଅନୁଭବ କଲେ ଏହା ଦ୍ୱିତୀୟ ଯୁଗ ଏବଂ ତୃତୀୟ ଯୁଗର ଇଭେଣ୍ଟ୍‌ସ ପୂର୍ବରୁ ହଜାରେ ବର୍ଷ ପୂର୍ବର ସମୟ ରହିଛି, ତେଣୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ। ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା ଯେ ସେ ନିଜ ସଂସ୍କୃତି ମାନନ୍ତୁ ଏବଂ ନିଜ ଦୁନିଆକୁ ନିଜେ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରି ଖୋଜନ୍ତୁ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର