PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରଗଡ : ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ ବରଗଡର ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ଭୋଇ
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର : ୧୬୨ ପେଟି କଫସିରଫ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଓଡ଼ିଶା-ଝାଡଖଣ୍ଡ ସୀମାନ୍ତରେ ପୁଲିସ ଓ ନକ୍ସଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ, ଖସିଗଲା ମାଓ ନେତା ଅନମୋଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୨୦୨୦ ରୁ ୨୦୨୨ ମଧ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶାରେ କୋଭିଡ୍‌ରେ ମରିଛନ୍ତି ୨୦ ହଜାରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ, ଫାଇଲିନ୍ ବାତ୍ୟାରେ ହୋଇଛି ସର୍ବାଧିକ କ୍ଷତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ୫୫୧୫ଟି ଅଛି ପଡ଼ା ଗାଁ, ୬୬୫ ଗାଁକୁ ମିଳିଛି ରାଜସ୍ଵ ମାନ୍ୟତା
  • ||

କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ଓଆରଓପି ଅର୍ଥ ‘ଓନ୍‌ଲି ରାହୁଲ, ଓନ୍‌ଲି ପ୍ରିୟଙ୍କା’: ଶାହ

ଶିମଲା,୨୮ ।୧(ଏଜେନ୍ସି): କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ଓଆରଓପି ଅର୍ଥ ହେଉଛି ‘ଓନ୍‌ଲି ରାହୁଲ, ଓନ୍‌ଲି ପ୍ରିୟଙ୍କା । ସେନାରେ ଲାଗୁ ହୋଇଥିବା ଓଆରଓପି (ୱାନ ର‌୍ୟାଙ୍କ ୱାନ ପେନ୍‌ସନ)ର ଏଭଳି ଅର୍ଥ ଅର୍ଥ ବାହାର କରି ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହ କଂଗ୍ରେସକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । ନିକଟରେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲଙ୍କ ଭଉଣୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଭଦ୍ରା ସକ୍ରିୟ ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ଓ ତାଙ୍କୁ ଦଳର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯିବା ସହ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ଦାୟିତ୍ୱ ଦେବା ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଶାହା ଏକଥା କହିଛନ୍ତି । ସହିଦ ଭୂମି ଭାବେ ପରିଚିତ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ହମିରପୁରଠାରେ ଆୟୋଜିତ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେଇ ଶାହ କହିଲେ ଯେ ଓଆରଓପି ଲାଗୁ କରିବା ଲାଗି ପୂର୍ବତନ ସୈନିକମାନେ ବହୁଦିନ ହେଲା ଦାବି କରିଆସୁଥିଲେ । ଗତ ୭୦ ବର୍ଷ ହେଲା ସେମାନଙ୍କ ଦାବି ପ୍ରତି କେହି କର୍ଣ୍ଣପାତ କରୁନଥିଲେ । ବାସ୍ତବରେ କେନ୍ଦ୍ରରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସରକାର କ୍ଷମତାକୁ ଆସିବା ପରେ ଓଆରଓପି ଲାଗୁ କରିଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର