PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୋବେଲ ଶାନ୍ତି ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା: ମାନବାଧିକାର ପ୍ରବକ୍ତା ଆଲେସ୍ ବାଲିଆସ୍କି ସହ ଦୁଇଟି ସଂଗଠନକୁ ମିଳିବ ପୁରସ୍କାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶା ଲଳିତ କଳା ଏକାଡେମୀ ଉପସଭାପତି ତଥା ବିଶିଷ୍ଟ ଶିଳ୍ପୀ ଶ୍ରୀନିବାସ ପଢ଼ିଆରୀଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ମୁରିବାହାଲ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ମୁରିବାହାଲ ବ୍ଲକ APO ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ଦାସ, ୪୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ
  • ||
  • ବାଙ୍ଗିରିପୋଷି : ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆକ୍ରମଣ କଲା ଦନ୍ତା, ଯୁବକ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁଣି ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ସମ୍ଭାବନା, ୨୫ ପୂର୍ବରୁ ଓଡ଼ିଶା ଛାଡ଼ିବନି ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ନଭେମ୍ୱର ୩ରେ ଧାମନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ, ଆଜିଠୁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ଶୁଝି ପାରିଲେନି କିସ୍ତି, ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଅସହାୟ ଟ୍ରକ ମାଲିକ
  • ||
  • ମୋହନା : ଜଙ୍ଗଲରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର କାଠ ଗଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୬୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଭାରତୀୟ ସେନାର ଆକ୍ରମଣ ଭୟ: ପିଓକେରେ ୪ ଲସ୍କର କ୍ୟାମ୍ପ ବନ୍ଦ କଲା ପାକ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୮ ।୩(ଏଜେନ୍ସି): ବାଲାକୋଟରେ ଭାରତ ଦ୍ୱାରା ବିମାନ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ଏବଂ ଆଇଏସଆଇ ପୂରା ଭୟଭୀତ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି । ସେମାନେ ଭାରତ ପୁଣି ଥରେ ଆକ୍ରମଣ କରିପାରେ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ପିଓକେରେ ଥିବା ଚାରିଟି ଆତଙ୍କବାଦୀ କ୍ୟାମ୍ପକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛି । ଭାରତୀୟ ସେନା ଏହି କ୍ୟାମ୍ପଗୁଡକି ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିପାରେ ବୋଲି ପାକ୍‌ ସେନା ଆଶଙ୍କା କରୁଛି । ଭାରତୀୟ ଗୁଇନ୍ଦା ସଂସ୍ଥା ଦେଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଚଳିତ ମାସ ୧୬ ତାରିଖରେ ପିଓକେର ନିକିଆଲ ନାମକ ସ୍ଥାନରେ ଏକ ଗୁପ୍ତ ବୈଠକ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଏଥିରେ ପାକ୍‌ ସେନାର ଦୁଇ ଜଣ, ଆଇଏସଆଇର ଦୁଇ ଜଣ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ଲସ୍କର-ଇ-ତୋଇବାର କମାଣ୍ଡର ଅସଫାକ୍‌ ବରୱାଲ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ବୈଠକରେ ପାକ୍‌ ସେନା ଲସ୍କରକୁ ତୁରନ୍ତ ଏଲଓସିର ଅତି ନିକଟରେ ଥିବା ଚାରିଟି କ୍ୟାମ୍ପକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେବାକୁ କହିଥିଲା । ପିଓକେର ନିକିଆଲ ଏବଂ କୋଟଲିରେ ଏହି ଚାରିଟି କ୍ୟାମ୍ପ ସଂଚାଳନ କରାଯାଉଥିଲା । ଭାରତର ସୁନ୍ଦରବନି ଏବଂ ରାଜୌରି ସେକ୍ଟରର ବପିରୀତ ପାଶ୍ୱର୍ରେ ଏହି କ୍ୟାମ୍ପଗୁଡିକ ଥିଲା । ପାକ୍‌ ସେନା ଆଶଙ୍କା କରୁଛି କି ସିଏ ଏଲଓସି ନିକଟରେ ଯେପରି ଗୁଳିଗୋଳା ମାଡ଼ କରୁଛି, ତାହାର ଜବାବରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ପିଓକେର କିଛି ବଡ଼ ଧରଣର ଆକ୍ରମଣ କରିପାରେ । ସେପରି ହେଲେ ଭାରତୀୟ ସେନା ପ୍ରଥମେ ସେଇ ଚାରିଟି କ୍ୟାମ୍ପକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିପାରେ । ତେଣୁ ସେଗୁଡିକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ସିଏ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲା ।

ପାକ୍‌ ସେନା ମଧ୍ୟ ଏଲଓସି ନିକଟରେ ଥିବା ଆଉ କେତେକ ଆତଙ୍କବାଦୀ କ୍ୟାମ୍ପକୁ ନିଜ ଆଡ୍ଡାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରିଦେଇଛି । ପ।କ୍ ସେନା ମଧ୍ୟ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି କି ସେମାନେ କ୍ୟାମ୍ପ ଭିତରୁ ବାହାରିଲା ସବୁବେଳେ ପାକ୍‌ ସେନାର ୟୁନିଫର୍ମ ପରିଧାନ କରନ୍ତୁ । ଏପରି କଲେ ସେମାନେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ବୋଲି ଭାରତ ଜାଣିପାରିବ ନାହିଁ । ସେମାନଙ୍କୁ ପାକ୍‌ ସୈନିକ ମନେ କରି ଭାରତ ଆଉ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବ ନାହିଁ । ଭାରତ ନିଜର ଗୁଇନ୍ଦା ଉପଗ୍ରହ ଜରିଆରେ ପାକ୍‌ରେ ଥିବା ଆତଙ୍କୀ କ୍ୟାମ୍ପଗୁଡିକ ଉପରେ ଲଗାତର ନଜର ରଖୁଥିବାରୁ ପାକ୍‌ ସେନା ଏଭଳି ପରାମର୍ଶ ଜାରି କରିଛି ।