PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟାଉନ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରିଜେଣ୍ଟ ମାର୍କେଟ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ, ଫାଙ୍କା ଗୁଳି ଚାଳନା କରି ୧୦ ଅଟକ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟେନ୍ସା ଗୀତାରାଣୀ ମାଇନ୍ସ ସମ୍ମୁଖରେ ଅଘଟଣ, ହାଇଓ୍ୱା ସହ ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ବଡ଼ବିଲ : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ବାମେବାରୀ ଥାନା ବସନ୍ତପୁର ମାଝୀ ସାହିରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, କଟୁରୀରେ ହାଣି ମୁଣ୍ଡଗଣ୍ଡି ଅଲଗା କରିଦେଲା ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବାରିପଦା ଷ୍ଟେସନ ଠାରେ ଗଛ ପଡ଼ି ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ତାର ଛିଡି ଅଟକିଲା ଟ୍ରେନ, ବିଳମ୍ବରେ ଚାଲିବ ଟ୍ରେନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ଲାଗି ଛୁଟି ବାତିଲ, ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଓଡ୍ରାଫ-ଏନ୍‌ଡିଆରଏଫ୍‌-ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବିଶୋଇ ଥାନା ଲୋହାକାନି ଭୋଳ ବେଡା ଗ୍ରାମରେ ବିଳମ୍ୱିତ ରାତିରେ ଭୁଷୁଡିଲା ଘରର କାନ୍ଥ, ଚାଲିଗଲା ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସମେତ ୟୁପିର କେତେକ ଜିଲ୍ଲା , କୌଣସି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇନଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ବେକରେ ବ୍ଲେଡ୍‌ ମାରି ସୁନା ଚେନ୍‌ ଲୁଟ ଉଦ୍ୟମ ଫେଲ୍, ଧରାପଡି ଛେଚା ଖାଇଲେ ୩ ଲୁଟେରା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ୬୨୧.୦୨ ଫୁଟ୍‌କୁ ଖସିଲା ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଜଳସ୍ତର, ୨୦ ଗେଟ ଦେଇ ଚାଲିଛି ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୧ରୁ ବନ୍ୟାଞ୍ଚଳ ଗସ୍ତ କରିବ ପିସିସି ଟିମ୍‌, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଦେବେ ରିପୋର୍ଟ
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡ଼ା : ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ତିଲୋରୀ ପଞ୍ଚାୟତର ସିମନବାଡ଼ି ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଥିବା ପୋଲର ପାର୍ଶ୍ଵ ରାସ୍ତା ଧସି ଯାଇଛି, ବସ୍ ଚଳାଚଳ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଠପ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ସଦର ବ୍ଲକ ମହାଦେଇଯୋଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଟିକରପଡ଼ାରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ କାନ୍ଥ ଭୁଷୁଡ଼ି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ୱାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜୟପୁର/ଦିଲ୍ଲୀ : ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଜୀବନ : ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଙ୍କ ବିହାରୀ ମନ୍ଦିରରେ ବଡ଼ ଧରଣ ଅଘଟଣ, ମଙ୍ଗଳା ଆରତୀ ସମୟରେ ଦଳା ଚକଟାରେ ଦୁଇ ମୃତ
  • ||

ଏଲପିଜି ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ବୁକିଂ କରିଲେ ପାଇବେ ୧୦ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ, କେମିତି କରିବେ ବୁକ୍ ଜାଣନ୍ତୁ…

ଯଦି ଆପଣ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ପେଟ୍ରୋଲିୟମର ଗ୍ରାହକ ହୋଇଥିବେ ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ଖାସ୍ ଖବର। ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ଏନସିଆରରେ ପେଟିଏମ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ପେଟ୍ରୋଲିୟମର ଘରୋଇ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ବୁକ୍ କରିବା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କୁ ବୁକିଂ ଉପରେ ୧୦ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ମିଳିବ। ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ପେଟିଏମ୍ ଦ୍ବାରା ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ବୁକିଂ କରୁଥିବେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏହି ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରାଯିବ।

ଜାଣିବା ଦରକାର କି, କମ୍ପାନି ଗ୍ୟାସ ପୁଣି ଥରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଇବା ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ  ତଥା ଅନଲାଇନ ଯୋଗେ ଟଙ୍କା ଭରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରିବ। ପେଟିଏମ୍ ଅନୁସାରେ କମ୍ପାନି  ଏହି ସ୍କିମକୁ କେବେ ବି ବନ୍ଦ କରିପାରେ।

 ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ସ୍କିମର ଲାଭ ଉଠାଇବାର ଅଛି ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ପେଟିଏମକୁ ଯାଇ ରିଚାର୍ଜ ଏବଂ ବିଲ୍ ଟଙ୍କା ବିକଳ୍ପ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦିଆଯାଇଥିବା ବୁକରୁ ସିଲିଣ୍ଡରକୁ ବାଛିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଏହା ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସିଲେକ୍ଟ ଏବଂ ଗ୍ୟାସ ପ୍ରୋଭାଇଡରକୁ ବାଛିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ପୁଣି ସେଥିରେ ଏଚପି ଗ୍ୟାସ ବାଛିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଏହା ପରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ନିଜ ନିଜର କଜ୍ୟୁମର ନମ୍ବର କିମ୍ବା ରେଜିଷ୍ଟେ୍ରସନ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଏହି ବିକଳ୍ପ ଅନୁସାରେ ନିଜ ଗ୍ୟାସ ଏଜେନ୍ସିର ନାମକୁ ବାଛିବାକୁ ପଡ଼ିବ।

ଗ୍ୟାସ ଏଜେନ୍ସି ଏବଂ ଅନ୍ୟ କିଛି ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଅପସନ୍ ଦିଆଯିବ। ଏଠାରେ ଆପଣ ଅନଲାଇନ ପେମେଣ୍ଟର ବିକଳ୍ପ ବାଛିପାରିବେ। ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କାର ବିକଳ୍ପ ପାଇଁ ପେଟିଏମକୁ ଯିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଟଙ୍କା ଦେବା ପ​‌ରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତର ମ୍ୟାସେଜ୍ ଆସିଯିବ।

ଅନଲାଇନ୍ ବୁକ କରିବା ଦ୍ବାରା ଗୋଟିଏ ଫାଇଦା ଏହା କି, ଆପଣ ଯେଉଁଠା​‌ରେ ଥିଲେ ବି ନିଜର ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରର ଟଙ୍କା ଭରି ପାରିବେ ।