PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ: ଜୁଲାଇ ୫ରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ !
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଏଏସ୍‌ଆଇ ଟିମ୍‌, ଗର୍ଭଗୃହ ଓ ନାଟମଣ୍ଡପ ଫାଟର ସ୍ଥିତି ଓ ଏହାର ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କରେ ଯାଞ୍ଚ କରିବ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ବାଘମାରୀ ନିକଟରେ ରାସ୍ତାକଡକୁ ଖସିଲା ଲିଙ୍ଗରାଜ ବସ୍, ୨୦ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜି ମିଳିବ ଆଡ଼ପ ଅବଢ଼ା
  • ||
  • ମହିଳା ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ଆଜି ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଭେଟିବ ଭାରତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଭଦ୍ରକରେ ଦୁଇ କିନ୍ନର ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ: ୫ ଜଣ ଗୁରୁତର, ୪ ଅଟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପଥରଗାଡ଼ିଆରେ ଅଦ୍ଭୂତ ବାଛୁରୀ ଜନ୍ମ, ଦେଖିବାକୁ ଲୋକଙ୍କ ଲାଗିଲା ଭିଡ଼
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ବଢ଼ିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୪୬ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||

ଅନୁଚ୍ଛେଦ ୩୫ଏ କୁ ନେଇ ମେହବୁବାଙ୍କ ଚେତାବନୀ: ନିଆଁ ସହ ଖେଳନି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୫।୨: ଅନୁଚ୍ଛେଦ ୩୫-ଏ ନେଇ ପିପୁଲକ୍ସ ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍ ପାର୍ଟିର ମୁଖ୍ୟ ଓ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମେହବୁବା ମୁଫତିଙ୍କ ଠାରୁ ନେଇ ନ୍ୟାସନାଲ କନଫ୍ରେନ୍ସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ଦଳ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ତେବେ ଆଜି ମେହବୁବା ଅନୁଚ୍ଛେଦ ୩୫ଏ ଶେ​‌ଷ କରିବା ଚେଷ୍ଟାକୁ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ମେହବୁବା କହିଛନ୍ତି ନିଆଁ ସହିତ ଖେଳିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର ନାହିଁ। ଯଦି ଏଭଳି ହୁଏ ତେବେ  ଦେଖିବେ ୧୯୪୭ରେ ଯାହା ହୋଇନଥିଲା। ଯଦି ଏହା ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଏ ତେବେ ମୁଁ ଜାଣିନି କଶ୍ମୀରର ଲୋକ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ସ୍ଥାନରେ କେଉଁ ପତାକା ଧରିବେ।

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ସୋମବାର ଅର୍ଥାତ ଆସନ୍ତାକାଲି ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ମେହବୁବା ଏଭଳି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ନ୍ୟାସନାଲ କନଫ୍ରେନ୍ସର  ନେତା ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଏହା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ୫ ବର୍ଷ ସମୟରେ କଶ୍ମୀରକୁ ପରିଚାଳନା କରିବା ପାଇଁ ସତ କହିବାର ସମୟ ଅଟେ। କ’ଣ ସେ ଏ କଥା ମାନିବେ ଯେ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରକୁ ସେ ଠିକ୍ ଭାବରେ ପରିଚାଳନା କରିପାରିଲେନି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର