PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ , ଗୁଳିମାଡ଼ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇ ଥିଲା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓଗଡ଼ରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୨୦୦ ଗରିବ ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ବଣ୍ଟନ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନରେ ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ମାଡ଼, ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ଦାମରେ ୩୫ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାଡ଼: ଛାତିରେ ବାଜିଛି ଗୁଳି, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ନିଆଯାଉଛି ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||
  • ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ଫାଇନାଲ୍ ଫାଇଟ୍, ବେଲଜିୟମ-ଜର୍ମାନୀ ମଧ୍ୟରେ ଟାଇଟଲ ଟକ୍କର
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ୍, ୭ ମୃତ, ୪୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ: ହାତୀମୃତ ଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୪ ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୨ ହାତୀଦାନ୍ତ ଜବତ…
  • ||
  • ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି: ଭାରତ ପାଇଁ ‘କର ବା ମର’, ସିରିଜ ଜିତି ସ୍ୱଦେଶ ଫେରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧୦ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ! ସଜେଇ ହେଉଛି ରମାଦେବୀ ମହିଳା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଚିନାବାଦାମ ଚାଷର ନୂତନ ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ଶିଖିବେ ଓଡ଼ିଆ କୃଷକ, ୮୦ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଗୁଜରାଟ ପଠାଇଲା ସୋଆ
  • ||

ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଭୋଟ ଦେବାକୁ ଗଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ , ମା’ଙ୍କ ଠାରୁ ନେଲେ ଆଶୀର୍ବାଦ ମୋଦି

ଅହମ୍ମଦାବାଦ – ଗୁଜରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ଭୋଟିଂ କାଲି ଅର୍ଥାତ୍‌ ୫ ଡିସେମ୍ୱରରେ ହେବ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଗୁଜରାଟ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଛନ୍ତି। ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ନିର୍ବାଚନର ପ୍ରଚାରର ଶବ୍ଦ ଥମି ଯାଇଛି । ପିଏମ୍ ମୋଦି ଆଜି ମାଆ ହିରାବେନଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଗାନ୍ଧୀନଗରରେ ତାଙ୍କର ଆବାସରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି । ନ୍ୟୁଜ୍‌ ଏଜେନ୍ସି ଏଏନଆଇ ପିଏମ୍‌ ମୋଦିଙ୍କ ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିଛି। ଫଟୋରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ କି ପିଏମ୍‌ ମୋଦି ନିଜ ମାଆଙ୍କ ସହ ବସି ଚା ପିଉଛନ୍ତି। ପିଏମ୍‌ ମୋଦି ମାଆଙ୍କ ଚରଣ ସ୍ପର୍ଶ କରି ଆଶୀର୍ବାଦ ମଧ୍ୟ ନେଉଛନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଯେ, ଗୁଜରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦୁଇ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ଭୋଟିଂ ହେବାର ଥିଲା । ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ଭୋଟିଂ ୧ ଡିସେମ୍ୱରରେ ହୋଇ ସାରିଛି। ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ଭୋଟିଂ କାଲି ଅର୍ଥାତ୍‌ ୫ ଡିସେମ୍ୱରରେ ହେବ। ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ଉପରେ ରୋକ୍‌ ଲାଗି ସାରିଛି। ସବୁ ରାଜନୈତିକ ଦଳମାନେ ପ୍ରଚାରରେ ପୁରା ଶକ୍ତି ପ୍ରୟୋଗ କରି ଦେଇଥିଲେ। ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଭୋଟ୍ ଦେବେ । ଭୋଟ୍‌ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ନିଜ ମାଆଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ୍‌ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ ବି ନେଇଛନ୍ତି।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଗୁଜରାଟରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ଯାୟର ଭୋଟିଂ ଶେଷ ହୋଇ ସାରିଛି। ୮୯ ସିଟ୍‌ରେ ଗୁରୁବାର ମତଦାତାମାନେ ୭୮୮ ପ୍ରତ୍ୟାଶୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଇଭିଏମ୍‌ରେ କଏଦ କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରଥମ ଫେଜ୍‌ରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ୫ଟା ସୁଦ୍ଧା ମୋଟ ୫୯.୨ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟିଂ ହୋଇଛି । ଆଗାମୀ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ଭୋଟିଂ କାଲି ହେବ। ନିର୍ବାଚନର ଫଳାଫଳ ୮ ଡିସେମ୍ୱରରେ ଆସିବ । ଏମିତି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି କି ଏହିଥର ମୁକାବିଲା ତ୍ରିକୋଣୀୟ ରହିଛି । ଏହି ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସରେ ହିଁ ମୁଖ୍ୟ ମୁକାବିଲା ଥିଲା । ଚଳିତ  ଥରରୁ ଆମ୍‌ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ମଧ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ମୈଦାନରେ ପୂରା ଜୋର ଲଗେଇ ଦେଇଛି ।  

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର