PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟାଉନ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରିଜେଣ୍ଟ ମାର୍କେଟ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ, ଫାଙ୍କା ଗୁଳି ଚାଳନା କରି ୧୦ ଅଟକ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟେନ୍ସା ଗୀତାରାଣୀ ମାଇନ୍ସ ସମ୍ମୁଖରେ ଅଘଟଣ, ହାଇଓ୍ୱା ସହ ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ବଡ଼ବିଲ : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ବାମେବାରୀ ଥାନା ବସନ୍ତପୁର ମାଝୀ ସାହିରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, କଟୁରୀରେ ହାଣି ମୁଣ୍ଡଗଣ୍ଡି ଅଲଗା କରିଦେଲା ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବାରିପଦା ଷ୍ଟେସନ ଠାରେ ଗଛ ପଡ଼ି ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ତାର ଛିଡି ଅଟକିଲା ଟ୍ରେନ, ବିଳମ୍ବରେ ଚାଲିବ ଟ୍ରେନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ଲାଗି ଛୁଟି ବାତିଲ, ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଓଡ୍ରାଫ-ଏନ୍‌ଡିଆରଏଫ୍‌-ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବିଶୋଇ ଥାନା ଲୋହାକାନି ଭୋଳ ବେଡା ଗ୍ରାମରେ ବିଳମ୍ୱିତ ରାତିରେ ଭୁଷୁଡିଲା ଘରର କାନ୍ଥ, ଚାଲିଗଲା ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସମେତ ୟୁପିର କେତେକ ଜିଲ୍ଲା , କୌଣସି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇନଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ବେକରେ ବ୍ଲେଡ୍‌ ମାରି ସୁନା ଚେନ୍‌ ଲୁଟ ଉଦ୍ୟମ ଫେଲ୍, ଧରାପଡି ଛେଚା ଖାଇଲେ ୩ ଲୁଟେରା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ୬୨୧.୦୨ ଫୁଟ୍‌କୁ ଖସିଲା ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଜଳସ୍ତର, ୨୦ ଗେଟ ଦେଇ ଚାଲିଛି ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୧ରୁ ବନ୍ୟାଞ୍ଚଳ ଗସ୍ତ କରିବ ପିସିସି ଟିମ୍‌, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଦେବେ ରିପୋର୍ଟ
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡ଼ା : ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ତିଲୋରୀ ପଞ୍ଚାୟତର ସିମନବାଡ଼ି ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଥିବା ପୋଲର ପାର୍ଶ୍ଵ ରାସ୍ତା ଧସି ଯାଇଛି, ବସ୍ ଚଳାଚଳ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଠପ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ସଦର ବ୍ଲକ ମହାଦେଇଯୋଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଟିକରପଡ଼ାରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ କାନ୍ଥ ଭୁଷୁଡ଼ି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ୱାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜୟପୁର/ଦିଲ୍ଲୀ : ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଜୀବନ : ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଙ୍କ ବିହାରୀ ମନ୍ଦିରରେ ବଡ଼ ଧରଣ ଅଘଟଣ, ମଙ୍ଗଳା ଆରତୀ ସମୟରେ ଦଳା ଚକଟାରେ ଦୁଇ ମୃତ
  • ||

ଉରି-ପୁଲଓ୍ବାମାର ଆମେ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଛୁ, ଏବେ ଆତଙ୍କବାଦ ସହିବୁ ନାହିଁ: ମୋଦି

କନ୍ୟାକୁମାରୀ,୧।୩:ତାମିଲନାଡୁର କନ୍ୟାକୁମାରୀରେ ପହଁଞ୍ଚିବା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାକୁ ଆଲୋଚନା କରି କହିଥିଲେ ବୀର ଯବାନଙ୍କୁ ମୋର ସଲାମ। ପୂର୍ବ ସରକାର ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ  ଗ୍ରହଣ କରିପାରିନଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଆମ ସରକାର ସେନାକୁ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଠାରୁ ପ୍ରତି​‌ଶୋଧ ନେବା ପାଇଁ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦେଇଛି। ମୋଦି ତାଙ୍କ ଭାଷଣର ଆରମ୍ଭ ବାୟୁସେନାର ଓ୍ବିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ  ପ୍ରଶଂସା କରି ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଅଭିନନ୍ଦନ ଭାରତ ଫେରିବା ପୂର୍ବରୁ  ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ସାରା ଦେଶକୁ ଗର୍ବ ଯେ ଅଭିନନ୍ଦନ ତାମିଲନାଡୁର। ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଯେଉଁ ଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଛି ତାହା ଆମ ସେନାର ଶକ୍ତି ଓ କ୍ଷମତାକୁ ଦେଖାଉଛି ଏହା ଏକ ନୂତନ ଭାରତ। ବହୁ ସମୟ ହେବ ଭାରତ ଆତଙ୍କବାଦର ସାମନା କରୁଛି। ଏବେ ଆମେ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ସହ୍ୟ କରିବୁ ନାହିଁ। ଦେଶର ଲୋକ ଚାହାଁନ୍ତି ଆତଙ୍କବାବୀଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ମିଳିବା ଦରକାର। କିନ୍ତୁ ପୂର୍ବରୁ ଏଭଳି ହୋଇନଥିଲା। ୨୬/୧୧ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଏଭଳି ହୋଇନଥିଲା। ତେବେ ଉରି ଓ ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାର ଆମେ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଛୁ।

୨୦୦୪ ରୁ ୨୦୧୪ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବହୁ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି। ଜୟପୁର, ମୁମ୍ବାଇ, ପୁନେ, ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଆଦି ବହୁ ସ୍ଥାନରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ  ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା କିନ୍ତୁ କେବେ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିନଥିଲା। କିଛି ଲୋକ ଏଭଳି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କର ବୟାନରେ ଭାରତର କ୍ଷତି ହେଉଛି ଓ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଲାଭ ହେଉଚି। ସେମାନଙ୍କ ବୟାନ ପକିସ୍ତାନ ସଂସଦ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ରେଡିଓରେ ଭାରି ଖୁସିରେ କୋଟ୍ କରାଯାଉଛି। ମୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ପଚାରିବାକୁ ଚାହେଁ ସେମାନେ ସେନାକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି ନା ପାକିସ୍ତାନକୁ?