PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ, ଶପଥ ପାଠ କରାଇଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ
  • ||
  • ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍ ହେବେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ , ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ସୂଚନା ଦେଲେ ଜେପି ନଡ୍ଡା
  • ||
  • ପୁଣି ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ, କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ବଢ଼ିବାରୁ କଟକଣା ଜାରି । ମଲ୍ , ଦୋକାନ, ସରକାରୀ ଓ ଘରୋଇ ଅଫିସରେ କଟକଣା ପାଳନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ। ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ୨ ମିଟର ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ହେବେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ , ପ୍ରେସ୍‌ମିଟ୍‌ରେ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍‌ଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଅଟକିଛି ପେଟା ନାଳର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଓ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ କାର୍ଯ୍ୟ, ନାଳ ଭିତରେ ପଶି ପ୍ରତିବାଦ କଲେ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା, କୋଭିଡ୍ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ବେଡ୍
  • ||
  • ମୋରଡ଼ା : ମୋରଡ଼ାରେ ଥମୁନି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ମୃତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳାକୁ ବିଜେ ହେଲା ଆଜ୍ଞାମାଳ, ସିଂହଦ୍ଵାର ସମ୍ମୁଖକୁ ଆସିବେ ୩ ରଥ
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଟ୍ରାଫିକ୍ ଓ ପାର୍କିଂ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ମାଳତିପାଟପୁର ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ରହିବେ ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ଆସୁଥିବା ଯାତ୍ରୀବାହି ବସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବିଏମସିର ଡ୍ରାଇ ଡେ ପାଳନ, ମଶା ବଂଶ ବୃଦ୍ଧିକୁ ନାଶ କରିବାକୁ ରାଜଧାନୀବାସୀଙ୍କୁ ଆହ୍ଵାନ କଲେ ବିଏମସି କମିଶନର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟ୍‌କା, ଦଳର ସମ୍ପାଦକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ୍
  • ||

ଥାନାରେ ପଶି ପୁଲିସ ମୁଣ୍ଡ ଫଟାଇଲେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୩ ।୩(ବ୍ୟୁରୋ): କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସରେ ଅଜବ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଥାନା ଭିତରେ ପଶି ଆଇଆଇସିଙ୍କୁ ପିଟିବା ସହ ଜଣେ ଏଏସ୍‌ଆଇଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଫଟାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ । ଖାଲି ଏତିକିରେ କଥା ସରିନି । ଥାନା ଭିତରେ ଥିବା ଚେୟାର ଟେବୁଲ ଓ ଟିଭି ଭଂଗାରୁଜା କରିବା ସହ ଅନ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବି ଗୋଡ଼ାଇ ଗୋଡ଼ାଇ ପିଟିଛନ୍ତି । ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି ରାଜ୍ୟର ବେଷ୍ଟ ପୁଲିସ ଏରିଆ କହୁଥିବା ସହିଦନଗର ଥାନାରେ ।
ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ଏକ ସରକାରୀ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନର କିଛି ଛାତ୍ର, କୁଜି ନେତା ଓ ପଥରବନ୍ଧ ବସ୍ତିର କିଛି ଯୁବକ । ଏହି ଘଟଣାରେ ପୁଲିସ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାହାରିକୁ ଗିରଫ କରିପାରିନାହିଁ । ଏବେ ପୁଲିସ ସାହାଯ୍ୟ ଖୋଜୁଛି ପୁଲିସର ।
ଥାନାରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଭିଏସଏସ ନଗର ଡିଏଲ କଲୋନୀରେ ଗାଡ଼ି ସାଇଡ ମରାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ୩ ଯୁବକଙ୍କ ସହ କିଛି ଛାତ୍ର ଓ ପଥରବନ୍ଧ ବସ୍ତିର କିଛି ପିଲାଙ୍କର ପାଟିତୁଣ୍ଡ ହୋଇଥିଲା । ଛାତ୍ରମାନେ ପିସିଆରକୁ ଫୋନ କରିଥିଲେ । ପିସିଆର ସଂଗେ ସଂଗେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟାଇଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଥାନାକୁ ଆଣୁଥିଲା । ପୁଲିସ ପଛେ ପଛେ ଛାତ୍ର ଓ ପଥରବନ୍ଧ ବସ୍ତିର ଯୁବକମାନେ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଆଉ କିଛି ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ଫୋନ କରି ଡାକି ଦେଇଥିଲେ । ପିସିଆର ଭ୍ୟାନ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲେ, ଛାତ୍ର, ଅଣଛାତ୍ର ଓ କିଛି ଗୁଣ୍ଡାଶ୍ରେଣୀୟ ବ୍ୟକ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ସେମାନେ କହିଥିଲେ, ଜେଲ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଆମେ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଚିତ ଶିକ୍ଷା ଦେବୁ । ଏହି ସମୟରେ ପିସିଆର ଧରି ଆଣିଥିବା ୩ ଯୁବକଙ୍କୁ ଥାନା ଭିତରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ନିର୍ଘାତ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ । ୩ ଯୁବକଙ୍କର ମୁଣ୍ଡ ଫାଟିବା ସହ ଗୋଡ଼ ଭାଂଗିଥିଲା । ପିଠିରେ ବି ନୋଳା ଫାଟିଲା ।
କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିବା ଏଏସ୍‌ଆଇ ଡିସିଓ ଅଭୟ ରାଉତ(୪୯) ପ୍ରଥମେ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ । ସେତେବେଳକୁ ୩ ଯୁବକ ଥାନା ଭିତରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ପଡି ରହିଥିଲେ । ସଂଗେ ସଂଗେ ଆଉ କିଛି ଯୁବକ ଆସି ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ବାସ୍‌ ମାମଲା ଏଥର ଉଗ୍ର ରୂପ ନେଲା । ଏଥିରେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ଯୁବକମାନେ ଥାନାର ଏଏସ୍‌ଆଇଙ୍କୁ ଥାନା ଭିତରେ ଧକ୍କା ମାରିଥିଲେ । ପୋଷାକରେ ଥିବା ଏଏସ୍‌ଆଇ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ।
ତା’ପରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲା ଯୁବକଙ୍କ ଆତଙ୍କରାଜ୍‌ । ପାଟି ଶୁଣି ବାହାରି ଆସିଲେ ଆଇଆଇସି । ଆଇଆଇସିଙ୍କୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭାଷାରେ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିବା ସହ ତାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ । ଏହା ଦେଖି ଥାନାର ଅନ୍ୟ କର୍ମଚାରୀମାନେ ପ୍ରତିବାଦ କରିଥିଲେ । ପ୍ରତିବାଦ ଦେଖି ସଂଘବଦ୍ଧ ହୋଇ ପ୍ରାୟ ୨୦ ଜଣ ଯୁବକ ଥାନାରେ ଥିବା ଚେୟାର, ଟେବୁଲ ଓ ଟିଭି ଭାଂଗିବା ସହ ଏଏସ୍‌ଆଇଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଫଟାଇ ଦେଲେ ।
ଏତିକିରେ ସେମାନଙ୍କ ରାଗ ଥଣ୍ଡା ହୋଇନଥିଲା । ଥାନାରେ ଯାହାକୁ ପାଇଲେ ଗୋଡ଼ାଇ ପିଟିଲେ । ପୁଲିସ କ’ଣ କରିବ କିଛି ଜାଣି ପାରିଲା ନାହିଁ । ଏଭଳି ଆତଙ୍କରାଜ୍‌ ଦେଖି ପୁଲିସ ଭୟରେ ଥରିଥିଲା । ସ୍ଥିତି ଖରାପ ହେବା ଦେଖି ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲେ । ଲହୁଲୁହାଣ ହୋଇଥିବା ୫ ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀଓ ଆତ ୩ ଯୁବକଙ୍କୁ ସଂଗେ ସଂଗେ କ୍ୟାପିଟାଲ ହସପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଏଏସଆଇ ଶ୍ରୀ ରାଉତଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ୫ଟି ଷ୍ଟିଚ ପଡିଛି । ତାଙ୍କୁ ପରେ ପରେ ଏକ ଘରୋଇ ହସପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ଏଠାରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଯେଉଁଠି ପୁଲିସ ନିଜକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଇପାରୁନାହିଁ, ସେଠି ସାଧାରଣ ଜନତା କେତେ ସୁରକ୍ଷିତ? ବଡ଼ କଥା ହେଲା ଆକ୍ରମଣକାରୀ ହେଉଛନ୍ତି ସହିଦନଗର ଥାନା ପୁଲିସର ଅତି ଖାସ୍‌ । ସେମାନଙ୍କୁ ସବୁ ବେଳେ ଆଇଆଇସି ଓ ଏସିପି ପାଖରେ ବସାଇ ଖଟି କରନ୍ତି ତ’ ଆଉ କେତେବେଳେ ଥାନା ପଛରେ ମଦର ଆସର ଜମାନ୍ତି । ଏବେ ଦେଖିବାକୁ ବାକି ରହିଲା ଯେ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୁଲିସ କି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଉଛି ନା ମାମଲାକୁ ସବୁ ଘଟଣା ଭଳି ରଫାଦଫା କରୁଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର