PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟେନ୍ସା ଗୀତାରାଣୀ ମାଇନ୍ସ ସମ୍ମୁଖରେ ଅଘଟଣ, ହାଇଓ୍ୱା ସହ ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ବଡ଼ବିଲ : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ବାମେବାରୀ ଥାନା ବସନ୍ତପୁର ମାଝୀ ସାହିରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, କଟୁରୀରେ ହାଣି ମୁଣ୍ଡଗଣ୍ଡି ଅଲଗା କରିଦେଲା ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବାରିପଦା ଷ୍ଟେସନ ଠାରେ ଗଛ ପଡ଼ି ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ତାର ଛିଡି ଅଟକିଲା ଟ୍ରେନ, ବିଳମ୍ବରେ ଚାଲିବ ଟ୍ରେନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ଲାଗି ଛୁଟି ବାତିଲ, ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଓଡ୍ରାଫ-ଏନ୍‌ଡିଆରଏଫ୍‌-ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବିଶୋଇ ଥାନା ଲୋହାକାନି ଭୋଳ ବେଡା ଗ୍ରାମରେ ବିଳମ୍ୱିତ ରାତିରେ ଭୁଷୁଡିଲା ଘରର କାନ୍ଥ, ଚାଲିଗଲା ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସମେତ ୟୁପିର କେତେକ ଜିଲ୍ଲା , କୌଣସି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇନଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ବେକରେ ବ୍ଲେଡ୍‌ ମାରି ସୁନା ଚେନ୍‌ ଲୁଟ ଉଦ୍ୟମ ଫେଲ୍, ଧରାପଡି ଛେଚା ଖାଇଲେ ୩ ଲୁଟେରା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ୬୨୧.୦୨ ଫୁଟ୍‌କୁ ଖସିଲା ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଜଳସ୍ତର, ୨୦ ଗେଟ ଦେଇ ଚାଲିଛି ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୧ରୁ ବନ୍ୟାଞ୍ଚଳ ଗସ୍ତ କରିବ ପିସିସି ଟିମ୍‌, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଦେବେ ରିପୋର୍ଟ
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡ଼ା : ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ତିଲୋରୀ ପଞ୍ଚାୟତର ସିମନବାଡ଼ି ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଥିବା ପୋଲର ପାର୍ଶ୍ଵ ରାସ୍ତା ଧସି ଯାଇଛି, ବସ୍ ଚଳାଚଳ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଠପ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ସଦର ବ୍ଲକ ମହାଦେଇଯୋଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଟିକରପଡ଼ାରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ କାନ୍ଥ ଭୁଷୁଡ଼ି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ୱାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜୟପୁର/ଦିଲ୍ଲୀ : ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଜୀବନ : ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଙ୍କ ବିହାରୀ ମନ୍ଦିରରେ ବଡ଼ ଧରଣ ଅଘଟଣ, ମଙ୍ଗଳା ଆରତୀ ସମୟରେ ଦଳା ଚକଟାରେ ଦୁଇ ମୃତ
  • ||

ଥାନାରେ ପଶି ପୁଲିସ ମୁଣ୍ଡ ଫଟାଇଲେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୩ ।୩(ବ୍ୟୁରୋ): କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସରେ ଅଜବ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଥାନା ଭିତରେ ପଶି ଆଇଆଇସିଙ୍କୁ ପିଟିବା ସହ ଜଣେ ଏଏସ୍‌ଆଇଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଫଟାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ । ଖାଲି ଏତିକିରେ କଥା ସରିନି । ଥାନା ଭିତରେ ଥିବା ଚେୟାର ଟେବୁଲ ଓ ଟିଭି ଭଂଗାରୁଜା କରିବା ସହ ଅନ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବି ଗୋଡ଼ାଇ ଗୋଡ଼ାଇ ପିଟିଛନ୍ତି । ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି ରାଜ୍ୟର ବେଷ୍ଟ ପୁଲିସ ଏରିଆ କହୁଥିବା ସହିଦନଗର ଥାନାରେ ।
ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ଏକ ସରକାରୀ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନର କିଛି ଛାତ୍ର, କୁଜି ନେତା ଓ ପଥରବନ୍ଧ ବସ୍ତିର କିଛି ଯୁବକ । ଏହି ଘଟଣାରେ ପୁଲିସ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାହାରିକୁ ଗିରଫ କରିପାରିନାହିଁ । ଏବେ ପୁଲିସ ସାହାଯ୍ୟ ଖୋଜୁଛି ପୁଲିସର ।
ଥାନାରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଭିଏସଏସ ନଗର ଡିଏଲ କଲୋନୀରେ ଗାଡ଼ି ସାଇଡ ମରାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ୩ ଯୁବକଙ୍କ ସହ କିଛି ଛାତ୍ର ଓ ପଥରବନ୍ଧ ବସ୍ତିର କିଛି ପିଲାଙ୍କର ପାଟିତୁଣ୍ଡ ହୋଇଥିଲା । ଛାତ୍ରମାନେ ପିସିଆରକୁ ଫୋନ କରିଥିଲେ । ପିସିଆର ସଂଗେ ସଂଗେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟାଇଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଥାନାକୁ ଆଣୁଥିଲା । ପୁଲିସ ପଛେ ପଛେ ଛାତ୍ର ଓ ପଥରବନ୍ଧ ବସ୍ତିର ଯୁବକମାନେ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଆଉ କିଛି ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ଫୋନ କରି ଡାକି ଦେଇଥିଲେ । ପିସିଆର ଭ୍ୟାନ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲେ, ଛାତ୍ର, ଅଣଛାତ୍ର ଓ କିଛି ଗୁଣ୍ଡାଶ୍ରେଣୀୟ ବ୍ୟକ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ସେମାନେ କହିଥିଲେ, ଜେଲ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଆମେ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଚିତ ଶିକ୍ଷା ଦେବୁ । ଏହି ସମୟରେ ପିସିଆର ଧରି ଆଣିଥିବା ୩ ଯୁବକଙ୍କୁ ଥାନା ଭିତରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ନିର୍ଘାତ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ । ୩ ଯୁବକଙ୍କର ମୁଣ୍ଡ ଫାଟିବା ସହ ଗୋଡ଼ ଭାଂଗିଥିଲା । ପିଠିରେ ବି ନୋଳା ଫାଟିଲା ।
କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିବା ଏଏସ୍‌ଆଇ ଡିସିଓ ଅଭୟ ରାଉତ(୪୯) ପ୍ରଥମେ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ । ସେତେବେଳକୁ ୩ ଯୁବକ ଥାନା ଭିତରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ପଡି ରହିଥିଲେ । ସଂଗେ ସଂଗେ ଆଉ କିଛି ଯୁବକ ଆସି ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ବାସ୍‌ ମାମଲା ଏଥର ଉଗ୍ର ରୂପ ନେଲା । ଏଥିରେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ଯୁବକମାନେ ଥାନାର ଏଏସ୍‌ଆଇଙ୍କୁ ଥାନା ଭିତରେ ଧକ୍କା ମାରିଥିଲେ । ପୋଷାକରେ ଥିବା ଏଏସ୍‌ଆଇ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ।
ତା’ପରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲା ଯୁବକଙ୍କ ଆତଙ୍କରାଜ୍‌ । ପାଟି ଶୁଣି ବାହାରି ଆସିଲେ ଆଇଆଇସି । ଆଇଆଇସିଙ୍କୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭାଷାରେ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିବା ସହ ତାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ । ଏହା ଦେଖି ଥାନାର ଅନ୍ୟ କର୍ମଚାରୀମାନେ ପ୍ରତିବାଦ କରିଥିଲେ । ପ୍ରତିବାଦ ଦେଖି ସଂଘବଦ୍ଧ ହୋଇ ପ୍ରାୟ ୨୦ ଜଣ ଯୁବକ ଥାନାରେ ଥିବା ଚେୟାର, ଟେବୁଲ ଓ ଟିଭି ଭାଂଗିବା ସହ ଏଏସ୍‌ଆଇଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଫଟାଇ ଦେଲେ ।
ଏତିକିରେ ସେମାନଙ୍କ ରାଗ ଥଣ୍ଡା ହୋଇନଥିଲା । ଥାନାରେ ଯାହାକୁ ପାଇଲେ ଗୋଡ଼ାଇ ପିଟିଲେ । ପୁଲିସ କ’ଣ କରିବ କିଛି ଜାଣି ପାରିଲା ନାହିଁ । ଏଭଳି ଆତଙ୍କରାଜ୍‌ ଦେଖି ପୁଲିସ ଭୟରେ ଥରିଥିଲା । ସ୍ଥିତି ଖରାପ ହେବା ଦେଖି ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲେ । ଲହୁଲୁହାଣ ହୋଇଥିବା ୫ ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀଓ ଆତ ୩ ଯୁବକଙ୍କୁ ସଂଗେ ସଂଗେ କ୍ୟାପିଟାଲ ହସପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଏଏସଆଇ ଶ୍ରୀ ରାଉତଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ୫ଟି ଷ୍ଟିଚ ପଡିଛି । ତାଙ୍କୁ ପରେ ପରେ ଏକ ଘରୋଇ ହସପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ଏଠାରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଯେଉଁଠି ପୁଲିସ ନିଜକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଇପାରୁନାହିଁ, ସେଠି ସାଧାରଣ ଜନତା କେତେ ସୁରକ୍ଷିତ? ବଡ଼ କଥା ହେଲା ଆକ୍ରମଣକାରୀ ହେଉଛନ୍ତି ସହିଦନଗର ଥାନା ପୁଲିସର ଅତି ଖାସ୍‌ । ସେମାନଙ୍କୁ ସବୁ ବେଳେ ଆଇଆଇସି ଓ ଏସିପି ପାଖରେ ବସାଇ ଖଟି କରନ୍ତି ତ’ ଆଉ କେତେବେଳେ ଥାନା ପଛରେ ମଦର ଆସର ଜମାନ୍ତି । ଏବେ ଦେଖିବାକୁ ବାକି ରହିଲା ଯେ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୁଲିସ କି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଉଛି ନା ମାମଲାକୁ ସବୁ ଘଟଣା ଭଳି ରଫାଦଫା କରୁଛି ।