PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟାଉନ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରିଜେଣ୍ଟ ମାର୍କେଟ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ, ଫାଙ୍କା ଗୁଳି ଚାଳନା କରି ୧୦ ଅଟକ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟେନ୍ସା ଗୀତାରାଣୀ ମାଇନ୍ସ ସମ୍ମୁଖରେ ଅଘଟଣ, ହାଇଓ୍ୱା ସହ ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ବଡ଼ବିଲ : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ବାମେବାରୀ ଥାନା ବସନ୍ତପୁର ମାଝୀ ସାହିରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, କଟୁରୀରେ ହାଣି ମୁଣ୍ଡଗଣ୍ଡି ଅଲଗା କରିଦେଲା ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବାରିପଦା ଷ୍ଟେସନ ଠାରେ ଗଛ ପଡ଼ି ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ତାର ଛିଡି ଅଟକିଲା ଟ୍ରେନ, ବିଳମ୍ବରେ ଚାଲିବ ଟ୍ରେନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ଲାଗି ଛୁଟି ବାତିଲ, ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଓଡ୍ରାଫ-ଏନ୍‌ଡିଆରଏଫ୍‌-ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବିଶୋଇ ଥାନା ଲୋହାକାନି ଭୋଳ ବେଡା ଗ୍ରାମରେ ବିଳମ୍ୱିତ ରାତିରେ ଭୁଷୁଡିଲା ଘରର କାନ୍ଥ, ଚାଲିଗଲା ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସମେତ ୟୁପିର କେତେକ ଜିଲ୍ଲା , କୌଣସି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇନଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ବେକରେ ବ୍ଲେଡ୍‌ ମାରି ସୁନା ଚେନ୍‌ ଲୁଟ ଉଦ୍ୟମ ଫେଲ୍, ଧରାପଡି ଛେଚା ଖାଇଲେ ୩ ଲୁଟେରା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ୬୨୧.୦୨ ଫୁଟ୍‌କୁ ଖସିଲା ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଜଳସ୍ତର, ୨୦ ଗେଟ ଦେଇ ଚାଲିଛି ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୧ରୁ ବନ୍ୟାଞ୍ଚଳ ଗସ୍ତ କରିବ ପିସିସି ଟିମ୍‌, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଦେବେ ରିପୋର୍ଟ
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡ଼ା : ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ତିଲୋରୀ ପଞ୍ଚାୟତର ସିମନବାଡ଼ି ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଥିବା ପୋଲର ପାର୍ଶ୍ଵ ରାସ୍ତା ଧସି ଯାଇଛି, ବସ୍ ଚଳାଚଳ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଠପ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ସଦର ବ୍ଲକ ମହାଦେଇଯୋଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଟିକରପଡ଼ାରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ କାନ୍ଥ ଭୁଷୁଡ଼ି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ୱାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜୟପୁର/ଦିଲ୍ଲୀ : ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଜୀବନ : ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଙ୍କ ବିହାରୀ ମନ୍ଦିରରେ ବଡ଼ ଧରଣ ଅଘଟଣ, ମଙ୍ଗଳା ଆରତୀ ସମୟରେ ଦଳା ଚକଟାରେ ଦୁଇ ମୃତ
  • ||

ସ୍ପା ଖୋଜି ଖୋଜି ସାହିତ୍ୟିକଙ୍କ ଘରେ ପଶିଲା ପୋଲିସ

source:www.thenewsminute.com

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୭ା୩(ବ୍ୟୁରୋ): କମିଶନରେଟ ପୁଲିସ ଅଭଦ୍ରାମୀର ସୀମା ଲଂଘନ କରି ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ସାହତ୍ୟିିକଙ୍କ ଘରେ ରାତି ଅଧରେ ଅଚାନକ ପଶିବା ରାଜଧାନୀରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି । ବିନା ତଥ୍ୟ ପ୍ରମାଣ ଓ ସର୍ଚ୍ଚ ୱାରେଣ୍ଟରେ ଏଭଳି କାଣ୍ଡରେ ସଂପୃକ୍ତ ପୁଲିସ ପୁଣି ନିଜର ଭୁଲ ସ୍ୱୀକାର କରି ସକାଳେ ତାଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମାଗିଛି । ସେ ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ସାହତ୍ୟିିକ ତଥା “ନତିଦିନି’ଖବରକାଗଜର ସମ୍ପାଦକ ମନୋଜ ମହାପାତ୍ର । ପୁଲିସ ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି ତାଙ୍କ ଘରେ କେଉଁଠି ସ୍ପା’ ଚାଲୁଥିଲା । ଏଭଳି କପୋଳକଳ୍ପିତ କଥା କାହାଠାରୁ ଶୁଣି ପୁଲିସର ଏପରି ବାଚାଳତାକୁ ସବୁ ମହଲରେ ନିନ୍ଦା କରାଯାଇଛି । ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରି ବହୁ ସାମ୍ବାଦିକ ବରିଷ୍ଠ ପୁଲିସ୍‌ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଭେଟି କ୍ଷୋଭ ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୂତାବକ, ମଙ୍ଗଳବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୧ଟା ହେବ । ପୁଲିସ ଇନଫୋସିଟି ଥାନା ଅଧୀନ ଶିଶୁବିହାରସ୍ଥିତ ବାସଭବନରେ ଶ୍ରୀ ମହାପାତ୍ର ଲାଇବ୍ରେରୀ ରୁମରେ ବସି ମେଡିସିନ ଖାଉଥିଲେ । ହଠାତ୍‌ ୭/୮ଜଣ ଖାକି ପିନ୍ଧା ପୁଲିସ ତାଙ୍କ ଘରେ ପଶିଥିଲେ । ଜଣେ ନିଜକୁ ଇନଫୋସିଟି ଥାନା ଅଧିକାରୀ ବିଶ୍ୱଜିତ ମହାନ୍ତି ବୋଲି ପରିଚୟ ଦେଇ ତାଙ୍କୁ ଚଢ଼ା ଗଳାରେ ଏଠି ସ୍ପା’ କେଉଠିଁ ଚାଲୁଛି ବୋଲି ପଚାରିଥିଲେ । ପୁଲିସ ବାବୁଙ୍କୁ ଶ୍ରୀ ମହାପାତ୍ର ଭଦ୍ରତାର ସହିତ ସେ ଭୁଲ ସୂଚନା ପାଇଥିବା କହିଥିଲେ । ହେଲେ ସେ ପୁଲିସିଆ ଠାଣିରେ ତାଙ୍କୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ସହ କେଉଁ ରୁମରେ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ରଖିଛ ବୋଲି ପଚାରି ଘର ଭିତରକୁ ପଶି ଯାଇଥିଲେ । ଜୋର ଜବରଦସ୍ତ ପ୍ରତି କୋଠରି ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ । ଅଧଘଣ୍ଟାରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଘର ଭିତରେ ପଶି ତନ୍ନତନ୍ନ କରି ଯାଞ୍ଚ କରିବା ସହ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହଇରାଣ ହରକତ କରିଥିଲେ । ଶ୍ରୀ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ଆଶାଳୀନ ବ୍ୟବହାର କରିବା ସହ ଧମକଚମକ ଦେଇଥିଲେ । ବେଶ କିଛି ସମୟ ଘର ଭିତରେ ଖାନତଲାସ ପରେ ପୁଲିସ ଖାଲି ହାତରେ ଫେରିଥିଲା ।

ରାତି ଅଧରେ ଘରେ ପୁଲିସ ପଶି ଖାନତଲାସ କରିବା ଯୋଗୁ ଶ୍ରୀ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସମ୍ମାନହାନୀ ଘଟିବା ସହ ଭଦ୍ରସମାଜରେ ସେ ଅପଦସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ । ତେବେ ବିନା ସର୍ଚ୍ଚ ୱାରେଣ୍ଟରେ ପୁଲିସ କାହା ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଏକ ଉଦ୍ଭଟ ଅଭିଯୋଗକୁ ଆଧାର କରି ଜଣେ ଭଦ୍ରଲୋକଙ୍କ ଘର ଖାନତଲାସ କଲା? କମିଶନରେଟ ପୁଲିସ ପ୍ରକୃତ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଛାଡି ସମ୍ମାନସ୍ପଦ ଲୋକଙ୍କୁ କେଉଁ ନୟିମ ବଳରେ ଅପଦସ୍ତ କଲା ତାହା ତଦନ୍ତ ସାପେକ୍ଷ ବୋଲି ସାଧାରଣରେ ମତ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଜୋନ୍‌ ଏସିପି ତରୁଣ ଦାସ କହିଛନ୍ତି, ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ବାଇକ୍‌ ଚୋରି ହେଉଛି । ସେହି ଆଧାରରେ ପୁଲିସ୍ କିଛିି ଖବର ପାଇଥିଲା । ସେଥିପାଇଁ ଚଢ଼ଉ କରିଥିଲା । ତେବେ ଆଇଆଇସି ସ୍ପା’ ଚାଲିଛି ବୋଲି କହି ଚଢ଼ଉ କରିଥିଲେ । ଏସିପି କହୁଛନ୍ତି ବାଇକ୍‌ ଚୋରି । ଏଥିରେ କିଏ ସତ କହୁଛି ଜଣାପଡ଼ୁନି ।

ସେପଟେ ବୁଧବାର ଦିନ ଶ୍ରୀ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇ ଇନ୍‌ଫୋସିଟି ଥାନା ଆଇଆଇସି ଓ ଏସିପି କ୍ଷମା ମାଗିଛନ୍ତି । ପୁଲିସ୍‌ କମିଶନର ଡ. ସତ୍ୟଜିତ ମହାନ୍ତି ମଧ୍ୟ ଫୋନ୍‌ କରି ଶ୍ରୀ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇ ଏହି ଘଟଣାରେ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ସେପଟେ ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ ଅଶୋକ ସାହୁଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ଟିମ୍‌ କମିଶନର ଶ୍ରୀ ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ ଭେଟି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଦାବି କରଥିେିଲ । ଶ୍ରୀ ମହାନ୍ତି ଏହାର ତଦନ୍ତ ଦାୟତି୍ୱ ଜଣେ ଅତରିକ୍ତି ଡିସିପିଙ୍କୁ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ ରିପୋର୍ଟ ଦେଲା ପରେ ଆବଶ୍ୟକ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେବ । ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରି କଳିଙ୍ଗ ସାମ୍ବାଦକି ସଂଘ ଇନ୍‌ଫୋସିଟି ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲା । ଉଲ୍ଲେଖଥାଉ କ,ି କଛିଦିନି ତଳେ କମଶିନରେଟ ପୁଲସି ଭୁଲ ସୂଚନା ଆଧାରରେ ଜଣେ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ପ୍ରକୃତ ୱାରେଣ୍ଟିକୁ ନଧରି ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା ।