PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାବୁଲ ସ୍ଥିତ ଏକ ମସଜିଦ୍‌ରେ ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣ , ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୨୦ ମୃତ , ୪୦ ଆହତ , ଆହତଙ୍କୁ ନିଆଯାଉଛି ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଦିନ ଏଭଳି ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି ରହିବ, ଆଗାମୀ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଆମ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ଏସଆରସିଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ଭେଜିଗୋରା ଗ୍ରାମରେ ପାଣି ଘେରରେ ଥିବା ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ କାସିମପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ହେମେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ହାଇସ୍କୁଲରେ କ୍ଲାସ ରୁମ୍‌ରେ ପଶିଲା ବନ୍ୟା ପାଣି, ବାତିଲ ହେଲା ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ସୋର : ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ନୀଳଗିରି ଅଧିନ ଔପଦା ବ୍ଲକର ବିଡ଼ିଓ ଅଭିଷେକ ଦାସଙ୍କର ବଦଳିକୁ ନେଇ ବୁଧବାର ଔପଦା ବ୍ଲକ୍ ସମ୍ମୁଖରେ ସରପଞ୍ଚ, ସମିତି ସଭ୍ୟ/ସଭ୍ୟା, ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ, ଔପଦାର ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବ୍ଲକର ଗୋତିଆକୁଦ ଗାଁରେ ହଠାତ ପାଣି ବଢିଯିବାରୁ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୩ ଜଣ ଫଶି ରହିଥିଲେ, ବୁଧବାର ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପହଞ୍ଚି ଉଦ୍ଧାର କରିଛି
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀରେ କମୁଛି ଜଳସ୍ତର, ତଥାପି ଵିପଦ ସଙ୍କେତ ଉପରେ ମହାନଦୀ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ଧନୁଆ ନଦୀରେ ବନ୍ୟା, ବାଲିପାଟଣା ବ୍ଲକ୍‌ର ୫ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ବିଭିନ୍ନ ଗାଁ ଜଳମଗ୍ନ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ଆଇଟିଆଇ କଲେଜରେ ଆଦିବାସୀ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ ଘଟଣା, ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୁରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ ଡାକରା
  • ||
  • କଣାସ : ମକରା ନଦୀରେ ୫୦ ଫୁଟର ଘାଇ, ୨୦ ରୁ ଅଧିକ ଗାଁରେ ପଶିଲା ବନ୍ୟାଜଳ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ତ୍ରୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ବସ୍‌କୁ ପିଟିଲା ମାଲବାହୀ ଟ୍ରକ୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ୪ ଗୁରୁତର
  • ||

‘ୟୁପି ପୁଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଜାଣିଶୁଣି ତଦନ୍ତରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରୁଛି’, ଟିଭି ଆଙ୍କର ମାମଲାରେ ବିଜେପି ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ଜୟରାମ

pic- internet

ଲକ୍ଷ୍ନୌ: ‘ୟୁପି ପୁଲିସ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଜାଣିଶୁଣି ତଦନ୍ତତରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରୁଛି।‘ ବିଜେପି ଓ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ପୁଲିସକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ଏପରି କହିଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ମହାସଚିବ ତଥା ସାଂସଦ ଜୟରାମ ରମେଶ। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଗୁତୁର ଅପରାଧର ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ କୌଣସି କାରଣ ନଥାଇ ରାଜ୍ୟ ମେସିନାରୀକୁ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଉଛି।

ଜୟରାମ ରମେଶ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି, ଏଭଳି କ’ଣ ରହିଛି ଯେ ତାଙ୍କର ରାଜନୈତିକ ପରାମର୍ଶଦାତା ତଦନ୍ତରେ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ଡରୁଛନ୍ତି ? ସୂଚନା ଥାଉକି, କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଏକ ଫେକ୍ ଭିଡିଓକୁ ନେଇ ଖବର ପ୍ରସାରଣ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଆଙ୍କର ରୋହିତ ରଞ୍ଜନଙ୍କୁ ଛତିଶଗଡ଼ ପୁଲିସ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ଆସିଥିବା ବେଳେ ୟୁପି ପୁଲିସ ସହ ଜୋର୍‌ଦାର ଯୁକ୍ତି ହେବା ସହ ଠେଲା ପେଲା ଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଥିଲା।  

ଏନେଇ ଜୟରାମ ରମେଶ କହିଛନ୍ତି, ସାର୍ବଜନୀନ ଡୋମେନରେ ଉପଲବ୍ଧ ତଥ୍ୟ ସହିତ କରାଯାଇଥିବା ଆବେଦନ ଉପରେ କୋର୍ଟ ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରିଥିଲେ। କ’ଣ ବିଜେପି ଏହା ବି ଦାବି କରିବ କି କୋର୍ଟଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ରାଜନୀତିକରଣ କରାଯାଉଛି ? ଯଦି ଏଭଳି ହେଉଛି ଏବଂ ବିଜେପି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଏତେ ଆଗ୍ରହୀ ତେବେ କାହିଁକି କୋର୍ଟର ଆଶ୍ରୟ ନେଉ ନାହିଁ? ଏହା ୟୁପି ପୁଲିସ ତାଙ୍କର ରାଜନୈତିକ ପରାମର୍ଶଦାତା ଦ୍ୱାରା ଜାଣିଶୁଣି କୋର୍ଟଙ୍କ ୱାରେଣ୍ଟକୁ ଅବମାନନା କରାଯାଇଛି ବୋଲି  ଜୟରାମ ରମେଶ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।