PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ହେଲା ଅମୁଲ ଓ ମଦର ଡାଏରୀ କ୍ଷୀର ଦାମ୍, ଲିଟର ପ୍ରତି ବଢିଲା ୨ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ୩୯ ଜଣ ଆଇଟିବିପି ଯବାନଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ବସ୍‌ ନଦୀରେ ଖସିଲା, ୭ ମୃତ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ ହେମଗିର ବ୍ଲକ, ଭାଙ୍ଗିଗଲା ୧୨ ଘର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ୧୦ଟି ଜିଲ୍ଲାର ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ସରକାର, ୭ଦିନ ଯାଏଁ ସମସ୍ତ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଛୁଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ୩ ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ନେବେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ- ଏସଆରସି
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ନୟାଗଡ଼ର ୩୦ଟି ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଛୁଟି ଘୋଷଣା
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ନିକଟରେ ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଟପିଲା ମହାନଦୀର ଜଳସ୍ତର
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବୈତରଣୀରେ ବନ୍ୟା, ଧାମନଗର ଓ ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକର ୩୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗାଁ ଜଳବନ୍ଦୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୨୫୫ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟା, ମାଆ ସମ୍ମୁଖରେ ପୁଅକୁ ଖଣ୍ଡାରେ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||

ରାସ୍ତା ମଝିରେ ଭଙ୍ଗା ଡ୍ରେନ୍: ନାଲି କପଡ଼ା ଗୁଡ଼ାଇ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ସାରିଦେଇଛି ପ୍ରଶାସନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୭ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ହେ…ହେ…ଦେଖିକି । ଆଗକୁ ଖାଲ । ଧୀରେ ଧୀରେ ଚଲାନ୍ତୁ । ସଚେତନ ନାଗରିକମାନେ ଏମିତି କହି ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଚେତାଉଥିଲେ । କେହି କେହି ବଡ଼ ପାଟିରେ ଚି+ାର କରି କହୁଥିଲେ ଆଗରେ ଭଙ୍ଗା ଡ୍ରେନ୍ । ଲକ୍ଷ୍ୟ କରି ଯାଆନ୍ତୁ । ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଏମିତି ଚିତ୍ର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ମହର୍ଷି କଲେଜ ପଛ ପାଖ ରାସ୍ତାରେ ।
୩୪ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡସ୍ଥିତ ମହର୍ଷି କଲେଜ ପଛ ରାସ୍ତା ଶୋଚନୀୟ ହୋଇପଡ଼ିଛି । ୩୦ ଫୁଟିଆ ରାସ୍ତା ମଝିରେ ଡ୍ରେନ୍ ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଛି । ପ୍ରାୟ ୩ ଫୁଟ୍ ଖାଲ ହୋଇଛି । ଲୁହା ଛଡ଼ ଉପରକୁ ଟେକି ହୋଇ ରହିଛି । ଟିକେ ଅସାବଧାନ ହେଲେ ଖଣ୍ଡିଆ ଖାବରା ହେବା ଥୟ । ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ରାସ୍ତା ମଝିରେ ଡ୍ରେନ୍ ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏଥିପ୍ରତି କେହି ଧ୍ୟାନ ଦେଉନାହାନ୍ତି । କେବଳ ନାଲି କପଡ଼ା ଖଣ୍ଡେ ଗୁଡ଼ାଇ ସମସ୍ତେ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ସାରି ଦେଇଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ଭିତରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି ।
ସତ୍ୟନଗରର ଶାନ୍ତିପଲ୍ଲୀ ବସ୍ତିରୁ ସତ୍ୟକାଳୀ ବସ୍ତିକୁ ଯୋଡ଼ୁଥିବା ଏହି ରାସ୍ତା ଉପରେ ହଜାର ହଜାର ଲୋକ ନିର୍ଭର କରୁଛନ୍ତି । ଦୈନିକ ଚଳପ୍ରଚଳ ହେଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଏହା ଅଭ୍ୟାସରେ ପଡ଼ିଗଲାଣି । ହେଲେ ଅଜଣା ଲୋକମାନେ ଏହି ରାସ୍ତାରେ ଗଲାବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି । ଅନେକ ଲୋକ ଡ୍ରେନ୍ରେ ପଡ଼ି ଖଣ୍ଡିଆ ଖାବରା ହୋଇଥିବାର ନଜିର ରହିଛି । ବିଶେଷକରି ରାତିରେ ଯାତାୟାତ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଅଧିକ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହେଉଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।
ଏନେଇ ପୂର୍ବତନ କର୍ପୋରେଟର ଭାନୁପ୍ରିୟା ଦାସଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ସେ କହିଲେ, ଡ୍ରେନ୍ର ମରାମତି ପାଇଁ ଟେଣ୍ଡର ସରିଛି । ଏକ ଠିକା ସଂସ୍ଥା ଏହାର ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଛି । ଖୁବ୍ଶୀଘ୍ର ରାସ୍ତା ମରାମତି ହେବ ।