PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରଗଡ : ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ ବରଗଡର ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ଭୋଇ
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର : ୧୬୨ ପେଟି କଫସିରଫ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଓଡ଼ିଶା-ଝାଡଖଣ୍ଡ ସୀମାନ୍ତରେ ପୁଲିସ ଓ ନକ୍ସଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ, ଖସିଗଲା ମାଓ ନେତା ଅନମୋଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୨୦୨୦ ରୁ ୨୦୨୨ ମଧ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶାରେ କୋଭିଡ୍‌ରେ ମରିଛନ୍ତି ୨୦ ହଜାରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ, ଫାଇଲିନ୍ ବାତ୍ୟାରେ ହୋଇଛି ସର୍ବାଧିକ କ୍ଷତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ୫୫୧୫ଟି ଅଛି ପଡ଼ା ଗାଁ, ୬୬୫ ଗାଁକୁ ମିଳିଛି ରାଜସ୍ଵ ମାନ୍ୟତା
  • ||

ଭାରତର ଆତ୍ମରକ୍ଷା ଅଧିକାରକୁ ଆମେରିକାର ସମର୍ଥନ ରହିଛି: ବୋଲ୍ଟନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୬।୨(ଏଜେନ୍ସି) ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ  ଘଟଣାକୁ ଆମେରିକା ପକ୍ଷରୁ କଡା ନିନ୍ଦା କରାଯାଇଛି। ଆମେରିକାର  ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ପରାମର୍ଶଦାତା(ଏନ୍ଏସ୍ଏ) ଜନ୍ ବୋଲ୍ଟନ ଗତ ଶୁକବ୍ରାର ଭାରତୀୟ ସମକକ୍ଷ ଅଜିତ ଡୋଭାଲଙ୍କ ସହ ଫୋନ କରି ଚର୍ଚ୍ଚା କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଭାରତକୁ ନିଜର ଆତ୍ମରକ୍ଷା କରିବାର ଅଧିକାର ରହିଛି। ସେଥିପାଇଁ ଭାରତକୁ ଆମେରିକା ସମର୍ଥନ କରିବ । ବୋଲ୍ଟନ କହିଛନ୍ତି ସେ ଶୁକ୍ରବାର ଦୁଇଥର ଡୋଭାଲଙ୍କୁ ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା ନେଇ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି। ସିଆାରପିଏଫ୍  ଯବାନଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଓ ତାଙ୍କର ସମର୍ଥନ ସମସ୍ତ ଦୋଷୀଙ୍କୁ କଠିନ ଦଣ୍ଡ ଦେବାରେ ଆମେରିକା ଭାରତକୁ ସମର୍ଥନ କରିବ ବୋଲି ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର