PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୁକ୍ଷାବାହିନୀ ଏବଂ ନକ୍ସଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ, ୪ ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ନିହତ
  • ||
  • ସମ୍ଵଲପୁର : ମୌର୍ଯ୍ୟ ରେସିଡେନ୍ସରୁ ଚୋରି ଅଭିଯୋଗ, ସିସିଟିଭି ତାଡ଼ି ନେଇଗଲେ ଲୁଟେରା
  • ||
  • ଭୁବନ : ଚୋରା କୋଇଲା ବୋଝେଇ ୪୦୭ ଜବତ, ଡ୍ରାଇଭର୍ ଓ ହେଲପର ଗିରଫ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ରାଜ ଉଆସରୁ ୨ଟି ବିରାଟକାୟ ଅଜଗର ସାପ ଉଦ୍ଧାର
  • ||

ଏନ୍ଆଇଏ ରାଡାରରେ ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ଘାଜି

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ,୧୬।୨(ଏଜେନ୍ସି) ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ଦେଶ ହରାଇଥିବା ୪୦ ବୀର ଯବାନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାକୁ ଲାଗିପଡିଛି ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ। ନ୍ୟାସନାଲ ଇନଭେଷ୍ଟିଗେସନ୍ ଏଜେନ୍ସି(ଏନ୍ଆଇଏ)ର ରାଡାରରେ ଏହି ଆତ୍ମଘାତୀ ଆକ୍ରମଣର ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ ଜୈଶ ଆତଙ୍କବାଦୀ  ଘାଜି ରଶିଦ ରହିଛି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ଆକ୍ରମଣର ଦୁଇ ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ ଆତଙ୍କବାଦୀ ରଶିଦ ଗାଜି ଓ କାମରାନ୍ ଦୁହେଁ ପାମ୍ପୋର ଓ ପୁଲଓ୍ବାମା ଭିତରେ ଯେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଲୁଚି ଥାଇ ପାରନ୍ତି। ଘାଜି ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ଆତ୍ମଘାତୀ ଆଦିଲ ଡାରକୁ ବିସ୍ପୋରକ ଲଗାଇବା ଓ ତାକୁ ବିସ୍ଫୋରକ ଟ୍ରେନିଂ ଦେଇଥିଲା। ଘାଜି ଆଇଆଇଡି ଏକ୍ସପର୍ଟ ଭାବରେ ଜଣାଯାଏ। ଗୋଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସିର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଗତ ୧୧ରେ ପୁଲଓ୍ବାମାର ରତ୍ନୀପୁରା ଗାଁରେ ସେନା ସହ ସଂଘର୍ଷ ବେଳେ ରଶିଦ ଘାଜି ଖସି ଯିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ସଂଘର୍ଷରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀ  ନିହତ ହୋଇଥିଲା।

-ଶ୍ରୀଗର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ୨୦-୨୫ କିଲୋମିଟର ଦୂର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ହଟ୍ ବେଡ ରହିଛି। ହଟ ବେଡ ଅର୍ଥାତ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସେହି ଅଞ୍ଚଳ ଯେଉଁଠି ବହୁ ବର୍ଷ ହେବ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ନିଜକୁ ସେଠାରେ କାୟା ବିସ୍ତାର କରିସାରିଛନ୍ତି। ଏବେ ସେନା ଓ ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସିର ନଜର ଏହି ହଟ୍ ବେଡ ଉପରେ ରହିଛି। ଏଠାରେ ଘାଜି ଲୁଚି ରହିଥିବାର ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି। ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ପାମ୍ପୋରରୁ ପୁଲଓ୍ବାମା ଭିତରେ ଥିବା ଏହି ଗାଁ ଗୁଡିକରେ  ସର୍ଚ ଅପରେସନ୍  ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି। ୨୦୧୪-୨୦୧୮ ଭିତରେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳ ପରିସରରେ ମୋଟ ୧୦ ଟି ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି। ଏନ୍ଆଇଏ ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ହୋଇଥିବା ଆତ୍ମଘାତୀ ଆକ୍ରମଣର ୨ ଦିନ ପୂର୍ବରରୁ ଘାଟିରେ ସମସ୍ତ ଟେଲିଗ୍ରାମ ମେସେଜ୍, ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ କଲ୍ ଡିଟେଲ ଖୋଜୁଛି।  

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର