ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୪: ସେଣ୍ଟ୍‌ଭିନ୍‌ସେଣ୍ଟରେ ସାମ୍ନାସାମ୍ନି ହେବେ ବାଂଲାଦେଶ- ନେଦରଲାଣ୍ଡ୍‌ସ
  • ||
  • ଜୁନ୍ ୧୮ରେ ବାରାଣସୀ ଯିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି, ତୃତୀୟ ପାଳିରେ ହେବ ପ୍ରଥମ ଗସ୍ତ
  • ||
  • ଅରୁଣାଚଳର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେବେ ପେମା ଖାଣ୍ଡୁ, ସମାରୋହରେ ସାମିଲ୍ ହେବେ ଜେପି ନଡ୍ଡା, ଅମିତ ଶାହ
  • ||
  • ବିଧାୟକ ପଦରୁ ସପା ମୁଖ୍ୟ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କ ଇସ୍ତଫା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଖୋଲିଲା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ୪ ଦ୍ବାର, ମଙ୍ଗଳ ଆଳତି ଦର୍ଶନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୋହନ ଚରଣ ମାଝୀ
  • ||

ପଞ୍ଜାବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭଗବନ୍ତ ମାନ୍‌ଙ୍କୁ ମିଳିଲା 'ଜେଡ ପ୍ଲସ୍' ସୁରକ୍ଷା, ପୂରା ଦେଶରେ ଯୋଗାଇବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି...

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପଞ୍ଜାବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭଗବନ୍ତ ମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ କଡାକଡି କରାଯାଇଛି । ସୂତ୍ର ଅନୁସାରେ, ଗୁରୁବାର ଦିନ କେଦ୍ର ସରକାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମାନଙ୍କୁ ପୂରା ଭାରତରେ CRPF ର 'ଜେଡ ପ୍ଲସ୍' ସୁରକ୍ଷା ଯୋଗାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମାନ୍‌ଙ୍କ ପାଖରେ ପୂର୍ବରୁ ପଞ୍ଜାବ ପୋଲିସର ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, CRPF ର Z + କଭର ପାଇବା ଦ୍ବାରା ତାଙ୍କର ସୁରକ୍ଷାର ସ୍ତର ଦ୍ୱିଗୁଣିତ ହୋଇଛି ।

Z + ସୁରକ୍ଷା ପାଇବା ପରେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭଗବନ୍ତ ମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଅଧୀନରେ ୫୫ ଜଣ କମାଣ୍ଡୋ ନିୟୋଜିତ ହେବେ । ଏଥିରେ ୧୦ ରୁ ଅଧିକ NSG କମାଣ୍ଡୋ ସାମିଲ୍ ହେବେ । ଏହି କମାଣ୍ଡୋ ମାନେ ବିଶେଷଜ୍ଞ ମାର୍ଶଲ ଆର୍ଟ ଏବଂ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଯୁଦ୍ଧ ତାଲିମ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯିବ । ଏବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ବାସଭବନ, କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ, ରାଜ୍ୟ ଗସ୍ତରେ ସ୍କ୍ରିନିଂ ଏବଂ ଶାରୀରିକ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଉପରେ ବିଶେଷ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯିବ । ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଯୋଗାଯୋଗ ସମୟରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ଭିଡ଼ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଏବଂ ଆଣ୍ଟି-ସ୍ନିପିଂ ପଦକ୍ଷେପ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଡ୍ରିଲଗୁଡିକ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯିବ ।

ପଞ୍ଜାବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଏହି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି 'ୱାରିସ୍ ପଞ୍ଜାବ ଦେ'ର ମୁଖ୍ୟ ତଥା ଖଲିସ୍ତାନୀ ସମର୍ଥକ ଅମୃତପାଲ ସିଂ ଗିରଫ ହେବା ପରେ ନିଆଯାଇଛି । ପଞ୍ଜାବରେ ପ୍ରାୟ ୩୬ ଦିନ ଫେରାର ରହିବା ପରେ ଅମୃତପାଲ ସିଂଙ୍କୁ ଜର୍ଣ୍ଣେଲ ସିଂ ଭୀନ୍ଦ୍ରନୱାଲା ଗାଁ ରୋଡରୁ ପଞ୍ଜାବ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ସେବେଠାରୁ ସେ ତାଙ୍କର ନଅ ଜଣ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ସହ ଆସାମର ଦିବ୍ରୁଗଡ ଜେଲରେ ଅଛନ୍ତି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.