PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟେନ୍ସା ଗୀତାରାଣୀ ମାଇନ୍ସ ସମ୍ମୁଖରେ ଅଘଟଣ, ହାଇଓ୍ୱା ସହ ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ବଡ଼ବିଲ : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ବାମେବାରୀ ଥାନା ବସନ୍ତପୁର ମାଝୀ ସାହିରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, କଟୁରୀରେ ହାଣି ମୁଣ୍ଡଗଣ୍ଡି ଅଲଗା କରିଦେଲା ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବାରିପଦା ଷ୍ଟେସନ ଠାରେ ଗଛ ପଡ଼ି ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ତାର ଛିଡି ଅଟକିଲା ଟ୍ରେନ, ବିଳମ୍ବରେ ଚାଲିବ ଟ୍ରେନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ଲାଗି ଛୁଟି ବାତିଲ, ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଓଡ୍ରାଫ-ଏନ୍‌ଡିଆରଏଫ୍‌-ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବିଶୋଇ ଥାନା ଲୋହାକାନି ଭୋଳ ବେଡା ଗ୍ରାମରେ ବିଳମ୍ୱିତ ରାତିରେ ଭୁଷୁଡିଲା ଘରର କାନ୍ଥ, ଚାଲିଗଲା ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସମେତ ୟୁପିର କେତେକ ଜିଲ୍ଲା , କୌଣସି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇନଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ବେକରେ ବ୍ଲେଡ୍‌ ମାରି ସୁନା ଚେନ୍‌ ଲୁଟ ଉଦ୍ୟମ ଫେଲ୍, ଧରାପଡି ଛେଚା ଖାଇଲେ ୩ ଲୁଟେରା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ୬୨୧.୦୨ ଫୁଟ୍‌କୁ ଖସିଲା ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଜଳସ୍ତର, ୨୦ ଗେଟ ଦେଇ ଚାଲିଛି ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୧ରୁ ବନ୍ୟାଞ୍ଚଳ ଗସ୍ତ କରିବ ପିସିସି ଟିମ୍‌, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଦେବେ ରିପୋର୍ଟ
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡ଼ା : ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ତିଲୋରୀ ପଞ୍ଚାୟତର ସିମନବାଡ଼ି ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଥିବା ପୋଲର ପାର୍ଶ୍ଵ ରାସ୍ତା ଧସି ଯାଇଛି, ବସ୍ ଚଳାଚଳ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଠପ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ସଦର ବ୍ଲକ ମହାଦେଇଯୋଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଟିକରପଡ଼ାରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ କାନ୍ଥ ଭୁଷୁଡ଼ି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ୱାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜୟପୁର/ଦିଲ୍ଲୀ : ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଜୀବନ : ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଙ୍କ ବିହାରୀ ମନ୍ଦିରରେ ବଡ଼ ଧରଣ ଅଘଟଣ, ମଙ୍ଗଳା ଆରତୀ ସମୟରେ ଦଳା ଚକଟାରେ ଦୁଇ ମୃତ
  • ||

ପ୍ରଚାରରେ ପ୍ରହାର: ତେଲଙ୍ଗାନାରେ ରାହୁଲଙ୍କ ରଣହୁଙ୍କାର

source:http://totaltv.in

ଜହିରାବାଦ(ତେଲଙ୍ଗାନା),୧ା୪(ଏଜେନ୍ସି): ତେଲଙ୍ଗାନାରେ ବିଜେପି ଓ ତେଲଙ୍ଗାନା ରାଷ୍ଟ୍ର ସମିତି (ଟିଆର୍‌ଏସ୍‌) ମଧ୍ୟରେ ଭିତିରିଆ ବୁଝାମଣା ହୋଇଛି । ତେଣୁ ଲୋକମାନେ ଟିଆର୍‌ଏସ୍‌କୁ ଭୋଟ୍‌ ଦେଲେ ଏହା ସିଧା ବିଜେପି ଖାତାକୁ ଚାଲିଯିବ । ବର୍ତ୍ତମାନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ବିଜେପିକୁ ଗାଦିଚ୍ୟୁତ କରିବା ଜରୁରି ହୋଇପଡ଼ିଥିବାରୁ ଏହି ଦୁଇ ଦଳକୁ ଭୋଟ୍‌ ନଦେଇ ତେଲଙ୍ଗାନାବାସୀ କଂଗ୍ରେସକୁ ବାଛିବା ଆବଶ୍ୟକ । କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ସୋମବାର ଏହା କହିଛନ୍ତି । ନିର୍ବାଚନ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚି ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ତେଲଙ୍ଗାନା ଗସ୍ତ କରି ରାହୁଲ ଆଜି ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି, ବିଜେପି ଓ ଟିଆର୍‌ଏସ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ହୋଇଛି । ତେଣୁ ମୋଦିଙ୍କ ସହ ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ହିଁ ଯଥେଷ୍ଟ ।

କଂଗ୍ରେସ ବିଜେପିକୁ ହରାଇ ପାରିବ । ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମୋଦିଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ କରି ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି, ପ୍ରତି ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୫୦,୦୦୦ ଚାକିରି ସୃଷ୍ଟି କରିବେ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ପ୍ରତି ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ସେ ୨୭,୦୦୦ ଚାକିରି ଛଡ଼ାଇ ନେଇଗଲେ । ବର୍ଷକୁ ୨ କୋଟି ନିଯୁକ୍ତି ସୃଷ୍ଟି ପାଇଁ ସେ କଥା
ଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ତାହା ପାଳନ କଲେନାହିଁ । ଗତ ୪୫ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶର ବେକାରୀ ହାର ସର୍ବାଧିକ ସ୍ତର ଛୁଇଁଛି । ମୋଦିଙ୍କ ୫ ବର୍ଷ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ସମସ୍ୟା ଉତ୍କଟ ହୋଇଛି । ରାହୁଲ ଆଜି ପୁଣି ପ୍ରତିଶୃତିର ପେଡ଼ି ଖୋଲି କହିଛନ୍ତି, ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ୟୁପିଏ ଯଦି କ୍ଷମତାକୁ ଆସେ, ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ
ଜିଡିପି (ମୋଟ ଘରୋଇ ଉତ୍ପାଦ)ର ୬% ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯିବ । ନୂଆ କଲେଜ, ୟୁନିଭର୍ସିଟି ଖୋଲାଯିବ ଏବଂ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ମେଧାବୃତ୍ତି ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ।

ଟିଆର୍‌ଏସ୍‌କୁ ସମାଲୋଚନା କରି ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି, ବିଜେପି ସହିତ ଏହା ଭିତିରିଆ ଭାବେ ହାତ ମିଳାଇବା ପରେ ମୋଦିଙ୍କ ବିରୋଧରେ କେସିଆର୍‌ ପାଟି ଖୋଲୁନାହାନ୍ତି । ମୋଦି ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ସମର୍ଥନ ପାଇଁ କେସିଆର୍‌ଙ୍କ ସହ ହାତ ମିଳାଇଛନ୍ତି । ତେଣୁ ମୋଦିଙ୍କ ସହ କଂଗ୍ରେସ ଏକାକୀ ମୁକାବିଲା କରିବ । ମୋଦିଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରି ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି, ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କେବଳ ୧୫ରୁ ୨୦ ଧନୀ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କାମ କରିଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ୩.୫ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଋଣ ଛାଡ଼ କରିଛନ୍ତି । ମୋଦିଙ୍କ ଯୋଗୁ ଦେଶରେ କେବଳ ଘୃଣା ବ୍ୟାପୁଛି । ସେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ କେବଳ ମିଥ୍ୟା ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଉଥିବା ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର